روز ایران در تونس

روز ایران در تونس

به گزارش لباس دونی به منظور ظرفیت های فرهنگی و هنری كشورمان، روز ایران در مركز فرهنگی بین المللی «حمامات» تونس برگزار می گردد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، میثم فراهانی، رایزن فرهنگی ایران در تونس ضمن حضور در مرکز فرهنگی بین المللی حمامات تونس با لسعد سعید، مدیرکل این مرکز فرهنگی دیدار و پیرامون همکاریهای مشترک فرهنگی و هنری ملاقات و گفتگو کرد.
فراهانی در سخنانی، اظهار داشت: ظرفیت های فرهنگی فراوان دو کشور تونس و ایران زمینه ساز گسترش همکاری ها در زمینه های مورد علاقه طرفین خواهد بود.
رایزن فرهنگی ایران در تونس با اشاره به فعالیتهای رایزنی فرهنگی در حوزه برگزاری هفته های فرهنگی، برگزاری هفته فیلم، برگزاری نمایشگاه های مشترک فرهنگی، حضور هنرمندان ایرانی در جشنواره های مختلف بین الملی تونس و.. از آمادگی کشورمان نسبت به حضور فرهنگی تونس در ایران و شرکت در جشنواره های مختلفبین المللی اطلاع داد.
وی تاکید کرد: مشترکات فرهنگی تونس و ایران همواره مورد توجه مسؤلان فرهنگی دو کشور بوده است و ازاین رو فعالیتهای فرهنگی همواره در سطح بسیار مطلوبی برگزار شده است.
رایزن فرهنگی ایران در تونس با اشاره به رویکرد این نمایندگی در معرفی صحیح ظرفیت های فرهنگی و هنری ایران به علاقه مندان در کشورهای مختلف، آمادگی خویش را نسبت به برگزاری روز ایران با مشارکت مرکز فرهنگی بین المللی حمامات اعلام نمود.
وی ادامه داد: فرهنگ غنی و تمدن کهن ایرانی همواره مورد توجه علاقه مندان به فرهنگ، آداب و رسوم ایرانی بوده است و برگزاری این قبیل رویدادهای فرهنگی می تواند زمینه ساز شناخت هر چه بیشتر دو کشور از ظرفیت ها و واقعیت های موجود شود.
لسعد سعید در سخنانی، اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران همواره حضوری فعال و پرنشاط در رویدادهای فرهنگی تونس داشته است و سوابق همکاریهای مشترک هم نشان داده است افق پیش روی همکاریهای مشترک بسیار روشن و هموار بوده و مرکز فرهنگی حمامات آمادگی دارد در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری از قبیل برگزاری هفته های فرهنگی، هفته فیلم و تئاتر، حضور گروه های موسیقی و... با رایزنی فرهنگی ایران در تونس همکاری کند.
وی با استقبال از پیشنهاد برگزاری روز ایران در مرکز فرهنگی حمامات آنرا نقطه عطفی در همکاریهای مشترک دو مرکز توصیف و ابراز امیدواری کرد با بهره مندی از ظرفیت ها و امکانات طرفین، بتوان گام های مؤثر و ماندگاری در توسعه فرهنگی دو کشور برداشت.1399/04/18
14:27:06
5.0 / 5
2857
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس دونی