دبیركل مجمع تقریب مذاهب:

جلوگیری از تفرقه میان مسلمانان باید در سه مرحله صورت گیرد

جلوگیری از تفرقه میان مسلمانان باید در سه مرحله صورت گیرد

لباس دونی: دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی معتقد می باشد برای جلوگیری از تفرقه در جهان اسلام باید در سه لایه شامل جلوگیری از جنگ، جلوگیری از تنازع و پرهیز از مشاجره و حرمت شكنی اقدام نمود.به گزارش مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، حجت الاسلام حمید شهریاری در دیدار با رئیس و تعدادی از اعضای شورای عالی استانها اظهار داشت: در سه لایه می توانیم از تفرقه در جهان اسلام جلوگیری نماییم. مرحله نخست جلوگیری از جنگ است، در مرحله دوم جلوگیری از تنازع است و مرحله سوم پرهیز از مشاجره و حرمت شکنی است. یعنی باید مراقب باشیم فرقه ها و گروه های اسلامی به یکدیگر توهین نکنند و به مقدسات یکدیگر احترام بگذارند.

وی اضافه کرد: نخستین محوری که در چشم انداز تقریب طراحی شده «پرهیز از تفرقه و تعرض» است و موجب تأسف است که برخی جاهلان و ناآگاهان با تعرض به مقدسات اسلامی موجبات تفرقه جهان اسلام را فراهم می کنند و ما به شدت توهین به ساحت بزرگان اسلامی را محکوم می نماییم.

شهریاری اشاره کرد: آنچه ما را نگران می کند این است که دشمن تلاش جدی و ماهرانه ای دارد که با ایجاد درگیری و جنگ و مشاجره جهان اسلام را درگیر خودش کند تا اهداف مادی خودرا در جهان اسلام دنبال کند. نظام سلطه به جهت اینکه بتواند بر جهان اسلام سیطره سیاسی، اقتصادی و فرهنگی داشته باشد، راهش این است که جهان اسلام را درگیر خودش کند و بعد بعنوان میانجی وارد شود و سهم خودش را بگیرد برای نمونه آمریکا به بهانه حمله صدام به کویت وارد این کشور شد و سهم خواهی کرده و می کند.
وی با اشاره به برخی سناریوهای دشمن برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام، گفت: سناریوها و برنامه های دشمن برای ایجاد تفرقه و اختلاف در جهان اسلام بسیار دقیق و حساب شده است. پس باید دراین زمینه هوشیار باشیم و در زمین دشمن بازی نکنیم.
شهریاری با اشاره به برخی مشکلات اقتصادی در مناطق اهل سنت کشور، اعلام نمود: این گونه مشکلات در همه استان های کشور وجود دارد و مختص به منطقه خاصی نیست پس باید همه با هم دست در دست هم دهیم و فقر و بیکاری را از بین ببریم و اقتصاد کشورمان را شکوفا نماییم.
در ابتدای این دیدار علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استانها و برخی اعضای اهل سنت این شورا درباره وحدت و تقریب و راه های همکاری با مجمع جهانی تقریب نظرهایی بیان نمودند.منبع:

1399/03/21
11:55:31
5.0 / 5
2379
تگهای خبر: طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی