بررسی ایران بزرگ فرهنگی در گفت وگوی زنده اینستاگرامی

بررسی ایران بزرگ فرهنگی در گفت وگوی زنده اینستاگرامی

لباس دونی: دبیر انجمن تاریخ دانشگاه شهید بهشتی از انجام گفت وگویی در چارچوب پخش زنده اینستاگرامی با موضوعیت «ایران فرهنگی» اطلاع داد.


امین داوودی در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که این انجمن در دوران کرونا، سلسله گفت وگوهایی در حوزه تاریخ ایران و ایران شناسی با دیگر دانشگاه های کشور در چارچوب پخش زنده اینستاگرامی برگزار می نماید، افزود: در این جلسه که با حضور مرتضی رضوانفر - پژوهشگر و عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری - برگزار می شود، به موضوع «ایران بزرگ فرهنگی تا کجاست» می پردازد.
او با بیان این که این گفت و گو بین انجمن علمی تاریخ دانشگاه شهید بهشتی و انجمن علمی تاریخ دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین برگزار می شود، توضیح داد: در این گفت و گو تلاش می نماییم تا پا را از مرزهای سیاسی کنونی ایران فراتر گذاشته و فرهنگ بزرگِ ایرانی که در کشورهای همسایه و اطراف نیز وجود دارد و از آن بعنوان «ایران بزرگ فرهنگی» نام برده می شود را بررسی نماییم.
وی اظهار داشت: دکتر رضوانفر سال هاست با سفر به کشورهای اطراف ایران از قفقاز گرفته تا چین، مسیر جاده ابریشم را بررسی می کند و با ثبت و ضبط کتیبه های در رابطه با ایران فرهنگی به پیوند آیین و آداب و رسوم و رفتار مردم از آن دوره تا کنون می پردازد و در واقع رد پای ایرانیها را در این کشورها بررسی می کند.
او بررسی ایران فرهنگی و مرزهای آنرا از موضوعات ضروری دانست که باید بیشتر مورد بحث قرار گیرد و افزود: باید بتوانیم بوسیله این فرهنگِ مشترک که با کشورهای اطراف داریم، تعامل و همکاریهای فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با آنها برقرار نماییم.
داوودی اشاره کرد: این گفت و گو پنج شنبه ۱۵ خرداد ساعت ۲۲ بوسیله صفحه «sbu.history» به صورت زنده پخش می شود.

1399/03/19
11:04:42
5.0 / 5
2428
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس دونی