پخش تعزیه خوانی آنلاین همزمان با شب های قدر

پخش تعزیه خوانی آنلاین همزمان با شب های قدر

لباس دونی: اولین سوگواره «شبیه علی(ع)» به  دبیری مرشد محسن میرزاعلی همزمان با شب های قدر در حوزه هنری انجام می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسیده، مرشد محسن میرزاعلی دبیر اولین سوگواره مجلس خوانی«شبیه علی (ع)» که همزمان با شب های قدر در حوزه هنری برگزار می شود، درباره این رویداد توضیح داد: سوگواره شبیه علی(ع) همزمان با شب های قدر با حضور برخی از نقالان و تعزیه خوانان برجسته کشورمان از شهرهای مختلف در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: این سوگواره در اولین دوره برگزاری خود دارای شش مجلس است که شامل مجالس حضرت مسلم بن عقیل(ع)، طفلان مسلم، شهادت حضرت حر، شهادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و شهادت امیرالمومنین(ع) و مجلس تعزیه بازار شام می شود که همه آنها از نظر مضمونی و مفاهیم با روزگار معاصر ما دارای قرابت هستند و به یکدیگر نیز متصل اند.
میرزاعلی اشاره کرد: برای مثل در مجلس طفلان مسلم به ظلم و ستم مقابل کودکان بی گناه فلسطین، یا در مجلس حر اشاره به توبه و بخشیده شدن که بی مناسبت با ماه مبارک رمضان نیست، اشاره می شود. ولایت پذیری، به شهادت رساندن ناجوانمردانه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و... نیز همچون این پیام هاست.
وی با اشاره به حضور تعزیه و مجلس خوانانی از شهرهای قزوین، قم، تهران، تفرش، اصفهان و... بیان کرد: هر مجلس توسط یک یا دو تعزیه خوان پیش می رود. اساتیدی همچون اسماعیل محمدی، مرتضی صفاریان، محمد رضایی، سیدحسن گل ختمی، مجتبی حسن بیگی، امیر صفری، ابوالفضل صابری، رضا حیدری، محسن گیوه کش، حسن برکتی، عباس حیدری، سعید نبئی، جواد فلاحتی و... از بهترین نقالان و مجلس خوانان کشور در این سوگواره حضور می یابند.
مدیر دفتر تعزیه و آیین های نمایشی مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری توضیح داد: سوگواره «شبیه علی (ع)» بدون حضور تماشاگران و با جمع محدودی از مجلس خوانان انجام می شود. این برنامه به صورت زنده و تولیدی از آپارات و فضای مجازی حوزه هنری پخش می شود. سوگواره «شبیه علی (ع)» از 21 اردیبهشت ماه پس از اذان مغرب و عشا در سالن اندیشه حوزه هنری شروع می شود و تا شش شب ادامه دارد.
نخستین سوگواره «شبیه علی(ع)» به همت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و موسسه سپهر سوره هنر برگزار می گردد.
منبع:

1399/02/23
13:51:10
5.0 / 5
2865
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس دونی