وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند

هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند

به گزارش لباس دونی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یادداشتی با اشاره به اینكه هنرمندان پیشكسوت سرمایه های اجتماعی جامعه هستند، بر توجه بیشتر به ارتباط بین نسلی میان پیشكسوتان هنر با نسل جوان هنرمندان تاكید نمود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی یادداشتی بعنوان مقدمه برای مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر نوشته است.
متن یادداشت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است: «هنر معرفتی متفاوت از جهان و انسان عرضه می کند، ازاین رو جامعه، هنرمند را در تصویری دیگر می نگرد؛ چونکه نگرش و هنر اوست که این دنیای متمایز را پدید می آورد. با همین برداشت است که هنرمندان پیشکسوت، سرمایه اجتماعی جامعه هستند؛ چونکه دانش و بینش و مهارت هنری آنها آمیخته با تجربه شده و تأثیر گسترده ای را پدید می آورد. هنرمندان پیشکسوت خط ارتباطی نسل های هنری با هم هستند و می توان با تدبیرِ و کمک آنها، شور هنرمندان جوان را به طلای ناب اجتماعی تبدیل کرد.
گرچه پیشکسوتان در هر گروه و رشته و حوزه ای در جامعه ایران، افراد با اهمیت و محترمی شناخته می شوند؛ چونکه خلاقیت، مهارت و تجربه ای گرانبها دارند که جایگاه و نقش آنان را در جامعه متفاوت می کند؛ جایگاهی که تکریم و احترام به پیشکسوتان را به همراه دارد، اما این جایگاه در پیشکسوتان هنر رفیع تر است چه این که طلایه داران گوهر زرین تمدن ایرانی هستند.
بسیار خوشحالم که موسسه هنرمندان پیشکسوت با همین نگاه و رویکرد، زمینه تکریم و حرمت نهادن به پیشکسوتان هنر را مهیا کرده است. یکی از اهداف این موسسه، آن است که نسل جدید هنر و علاقه مندان هنر ایرانی بتوانند با پیشکسوتان هنرمند پیوند معرفتی و وجودی داشته باشند. این مکتوب بعنوان منبعی برای معرفی و ثبت خلاصه ای از تجربه و زندگی هنری پیشکسوتان می تواند گام نخست در برقراری این ارتباط باشد. مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر با معرفی هنرمندان پیشکسوت متولد هر ماه، منبع خوبی برای رجوع با هدف آشنایی با پیشگامان حوزه فرهنگ و هنر خواهد بود.
به همکارانم در موسسه هنرمندان پیشکسوت تاکید می کنم در راه برقراری ارتباط بین نسلی به این مجموعه مکتوب بسنده نکنند و از روش ها و ابزار مختلف بهره گیرند تا حضور و اثرگذاری افزون تر آنان را در عرصه هنر ایران و جهان شاهد باشیم.»
مجموعه کتاب پیشکسوتان هنر توسط موسسه هنرمندان پیشکسوت با هدف معرفی هنرمندان عضو این موسسه تدوین شده است. مجموعه شامل ۱۲ جلد کتاب خواهد بود که هر جلد ویژه متولدین یک ماه از سال است. جلد نخست این مجموعه ویژه هنرمندان متولد ماه فروردین بزودی منتشر می شود.1399/02/20
03:21:47
5.0 / 5
3036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لباس دونی