آغاز فعالیت صندوق تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی

آغاز فعالیت صندوق تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی

به گزارش لباس دونی دبیر برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به راه اندازی مراكز نوآوری جدید در سه استان و دو دانشگاه اظهار داشت: علاوه بر آن صندوق تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی برای پشتیبانی از شركت های فناوری فعالیت خودرا آغاز نموده است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، سیدمحمدحسین سجادی نیری افتتاح شتابدهنده های جدید را همچون اقدامات محوری در توسعه زنجیره زیست بوم صنایع خلاق و فرهنگی دانست و اضافه كرد: ایجاد مراكز نوآوری جدید در استان های اصفهان، سیستان و بلوچستان، گیلان و ایجاد مراكز نوآوری جدید و توسعه یافته در حوزه علوم انسانی در دانشگاه علامه طباطبایی، مركز نوآوری دانشگاه امام صادق(ع) و دانشگاه شهید بهشتی، در این راستا صورت گرفته است.
وی با اعلان اینكه تعداد شركت های خلاق از مرز ۷۰۰ شركت عبور كرده است، اظهار نمود: علاوه بر توسعه شتابدهنده ها و مراكز نوآوری، شركت های خلاق به ابزارهای مالی قوی نیاز دارند تا بتوانند سیر طبیعی رشد را از ایده به سمت شركتی قوی طی كنند.
سجادی از شروع به كار صندوق تخصصی صنایع خلاق و فرهنگی با عنوان صندوق "سپهر" آگاهی داد و تصریح كرد: همین طور صندوق "كریمه" قم هم ارائه خدمات مالی به شركت های خلاق را با جدیت بیشتری پیگیری می كند. صندوق تكنولوژی های جدید نیز به شركت های خلاق تسهیلات عرضه كرده است.
منبع:

1399/01/27
23:06:11
5.0 / 5
3124
تگهای خبر: تخصص , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس دونی