جبران خسارت كتابفروشان و ناشران با پا درمیانی اتحادیه

جبران خسارت كتابفروشان و ناشران با پا درمیانی اتحادیه

لباس دونی: اتحادیه ناشران و كتابفروشان، با انتشار اطلاعیه ای، نكاتی را برای بهبود شرایط بغرنج اهالی نشر گوشزد و اعلام نمود در حال تعامل با دستگاه های ذی ربط برای كم كردن لطمه ناشی از خسارت هاست.در متن اطلاعیه هیئت مدیره اتحادیه ناشران و كتابفروشان تهران، آمده است: همگان مستحضر هستند در شرایط خاص قرار گرفته ایم و این دفعه نیز همچون چنین مواقعی توقع از اهالی فرهنگ می رود كه پیشتاز و فرهنگ ساز باشند.

جدا از تلاش جدی كه هیئت مدیره اتحادیه در جهت كم كردن ضایعات بیشتر حاصل از تحمیل شرایط موجود، با انجام تعاملات جدی كه با دستگاه های اجرایی كشور دارد و به محض قطعیت به اطلاع خواهد رسید؛ لازم است اعضای محترم و معزز صنف نكات زیر را مد نظر قرار دهند:

- همكاران تا حد امكان می توانند با رعایت بهداشت علنی مخاطبین را در خرید كتاب و ورود به كتابفروشی ایمن و مطمئن سازند.(دستورات بهداشتی قبلاً اطلاع رسانی شده)

- تا جایی كه می توانند از بستر اینترنت برای ارتقاء و جلوگیری از افت فروش بهره ببرند و فضایی را ایجاد كنند كه كتاب ها درب منازل تحویل شود. این روش می تواند توسط كتابفروشان، ناشران و مراكز پخش مشروط به رعایت اصل تخفیف و زنجیره اصولی فروش كتاب به كار گرفته شود كه منافع سه ضلع نشر یعنی كتابفروش، پخش گر و ناشر لحاظ شود.

- ناشر مخاطبین را به سمت كتابفروشان سوق دهند، ناشران محترم آدرس كتابفروشان نزدیك مخاطب را به او بدهند. این اصل كه تقویت ویترین عرضه كتاب یعنی كتابفروشان است در امتداد اصل بقاء صنف است.

- همكاران از ارائه تخفیف ها به شكلی كه به هم آزار بزنند چه در فضای مجازی چه فضای واقعی پرهیز كنند.

- حوزه نشر و كتابفروش و مراكز پخش عنایت داشته باشند تا می توانند به تعهدات مالی خود چه اسنادی و چه اخلاقی عمل كنند، به هرشكل این تعهدات حاصل عملكرد مالی ماه های گذشته بوده و این مساله در اعتماد سازی بیشتر نقش به سزایی دارد.

- همكاران حوزه نشر و كتابفروش و مراكز پخش تا حد توان در حفظ و بقای هم بكوشند و همدم و همراه باشند بالاخره ویروس كرونا از بین می رود ولی همكاران و همكاری آنها باقی خواهند ماند.

موجب امتنان است از اظهارنظرهای تند و تحریك كننده نسبت به هم در فضای مجازی پرهیز شود امنیت فكری نه تنها نیاز مبرم صنف ما بلكه نیاز مبرم كشور است و نباید آنرا به هیچ قیمتی از بین برد.

از اظهار نظرهایی احساسی كه می تواند صنف را گرفتار مشكل نموده و بر بحث های كلان پیش رو اتحادیه با دستگاه های اجرایی كشور حتی اثری كوچك بگذارد پرهیز شود.

همكاران اتحادیه امین نظرات شماست لطفاً به شكل مكتوب نقطه نظرات را به اتحادیه تحویل فرمایید.

برای مدتی از فضاهای مجازی در اختیار خود جهت شادابی و روحیه دادن به همكارانمان استفاده كنیم؛

مطالبات را كتبی به اتحادیه دهیم؛

دوستان، همراهان همه در یك جبهه قرار داریم مشكلات هم را درك نماییم و همدیگر را یاری رسانیم.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، بر طبق آخرین آمار كه امروز انتشار یافت، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس كرونا در كشور به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر و فوت ناشی از آن به ۱۰۷ نفر رسید و همین طور ۷۳۹ نفر تابحال بهبود یافته اند.
۵۹۱ مورد جدید مبتلاشدن به ویروس كرونا از روز گذشته تابحال در كشور ثبت شده و مجموع مبتلایان قطعی بیماری كووید ۱۹ تا امروز به ۳ هزار و ۵۱۳ نفر رسیده است.منبع:

1398/12/15
23:54:37
5.0 / 5
3650
تگهای خبر: اینترنت , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی