تمركز كارهای صندوق اعتباری هنر در مناطق محروم

تمركز كارهای صندوق اعتباری هنر در مناطق محروم

به گزارش لباس دونی معاون اعضای صندوق اعتباری هنر با اشاره به اینكه در دو سال قبل 60 درصد از امكانات صندوق به هنرمندان استانی ارائه شده است، اظهار داشت: تلاش صندوق در شناسایی هنرمندان مستعد و كمتر شناخته شده و ارائه خدمات در استانها معطوف شده است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، وحیدی فر در جمع اهالی فرهنگ و هنر یزد با اشاره به سفرهای حمایتی اظهار داشت: تابحال به ۱۹ استان كشور سفر كردیم و در این سفرها اهتمام می شود مشكلات و مطالبات اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه از نزدیك شنیده شود و باتوجه به امكانات صندوق مسائل آنها كم شود. نتیجه این سفرها سبب شد نسبت عادلانه تری بین استانها و تهران برقرار شود.
ایشان سپس اضافه كرد: استان یزد همچون نگینی در دل كویر می درخشد و از گذشته های دور تابحال مهد فرهنگ و هنر بوده است. ۹۳۰ نفر از هنرمندان این استان عضو صندوق اعتباری هستند. ۴۹۷ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی و ۳۴۱ نفر از بیمه درمان تكمیلی برخوردار می باشند. امیدواریم در دور دوم سفر به این استان هنرمندان واجد شرایط از خدمات صندوق بهره مند شوند.

معاون اعضا صندوق اعتباری هنر در ادامه اظهار داشت: در شرایطی كه با محدودیت منابع مالی روبرو می باشیم توانستیم با برنامه ریزی منسجم میزان ارائه تسهیلات به اعضا صندوق را در دو سال قبل بطور چشم گیری افزایش دهیم و سعی كردیم منابع به سمت استان های كم برخوردار هدایت شود.

وی در بخش دیگر سخنان خود به خدمات بیمه درمان تكمیلی اشاره نمود و اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر از سال ۸۸ اعضای خود در سراسر كشور را تحت پوشش بیمه درمان تكمیلی قرار داده است. امسال ۲۶ هزار نفر از خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه كشور و افراد تحت تكفل از خدمات بیمه درمان تكمیلی برخوردار شدند. این بیمه یكی از بهترین بیمه های تكمیلی صنوف در كشور است. برخی مشكلات در روند ارائه خدمات مشاهده می شود اما در مسافرت به استانها به دنبال پیگیری و حل و فصل آن هستیم.

معاون اعضای صندوق اعتباری هنر در ادامه اظهار داشت: تمامی هنرمندان زیر ۵۰ سال می توانند از خدمات بیمه تامین اجتماعی استفاده كنند. به سبب قوانین سازمان تامین اجتماعی افراد بالای ۶۰ سال سن نمی توانند بیمه شوند، اما هنرمندانی كه بالای ۶۰ سال سن و گواهی درجه یك هنری دارند ماهانه ۸۰۰ هزار تومان از طرف صندوق اعتباری هنر دریافت می كنند. همین طور تمامی هنرمندانی كه بنا بر دلایلی از قبیل كهولت سن، عائله مندی، بیماری و از كارافتادگی قادر به تامین حداقل معاش زندگی خویش نبوده و از محل مستمری دریافت نكنند بعد از احراز صلاحیت ماهانه مبلغ ۲۵۰ هزارتومان دریافت می كنند.

طبق گزارش صندوق اعتباری هنر، زهرا حق شعار -مشاور مدیرعامل صندوق اعتباری هنر- مهمترین دستاورد سفرهای حمایتی و دیدار با هنرمندان استانها را برقراری ارتباط نزدیك و عاطفی با آنها برشمرد و اظهار داشت: خوشحالیم طی سه سال قبل با ۵۰۰۰ هنرمند طی دیدارهای گروهی و فردی آشنا شدیم. طی این دیدارها جریانی شكل گرفت كه هنرمندان خود صدای یكدیگر را به گوش مسئولان برسانند.

ایشان سپس اضافه كرد: در نشست با هنرمندان بر آگاهی اهالی فرهنگ و هنر نسبت به حقوق خود تاكید می نماییم. اساس فعالیت ما در سفرهای حمایتی كمك به هنرمندانی است كه مشكلات درمانی و معیشتی دارند. خوشبختانه افراد زیادی از خانواده فرهنگ و هنر بعنوان هم رسان با صندوق همكاری می كنند و هنرمندانی را كه درگیر مشكلات گوناگون خصوصا مسائل درمانی هستند؛ به ما معرفی می كنند. امیدواریم طی این سفرها و با همكاری خود شما بتوانیم دردهای جامعه هنری را كاهش دهیم.
در بخش دیگر این جلسه اهالی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران حاضر در نشست به ارائه نظرات، پیشنهادها و مشكلات اهالی فرهنگ، هنر و رسانه این استان پرداختند.
منبع:

1398/11/03
20:11:06
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: خدمات , سفر , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس دونی