كیهان كلهر:

موسیقی فضای ملتهب را تلطیف می كند

موسیقی فضای ملتهب را تلطیف می كند

لباس دونی: كیهان كلهر در كنسرت شب گذشته خود در واكنش به اتفاقات اخیر اظهار داشت: سكوت موسیقی در این شرایط درست نیست و وظیفه هنر موسیقی تلطیف فضای جامعه است.


كیهان كلهر شب گذشته در كنسرت «شهر خاموش» خود كه در تالار وحدت اجرا شد، اظهاركرد: ماه بسیار سختی داشتیم و بسیاری از ماجراهایی كه دیدیم در اختیار ما نبوده است.
برنده جایزه جهانی وومكس اضافه كرد: بسیاری معتقدند در این شرایط ما باید كنسرتمان را كنسل نماییم اما باید خاطرنشان كنم حدود چهار دهه جامعه موسیقی كار كرده، زحمت كشیده و مبارزه كرده و به اینجا رسیده تا اجازه داشته باشد برای شما كار كند و من بتوانم اینجا باشم. ما در بسیاری از شهرهای خودمان اجازه نداریم همین كنسرت را برگزار نماییم.
وی افزود: در این شرایط باید باهم باشیم و در بین شما باشیم و بجای عصبانی بودن و پرخاشگری این جو زمخت و خشن را با موسیقی تلطیف نماییم.
كلهر در ادامه اظهار داشت: موسیقی جدی، هنر جدی هیچوقت نباید تعطیل شود، برای اینكه كارش به تفكر وا داشتن افراد است. به هر حال از لحاظ اجتماعی اگر بخواهیم هر قدمی برداریم اول باید به فرهنگمان دقت كنیم و فرهنگ را باور نماییم و ریشه تمام مسائل را در فرهنگ بدانیم. اگر مسائل فرهنگی تحلیل بروند و ما كار نكنیم خیلی ها از این بابت خوشحال خواهند بود.
در روزهای اخیر به سبب اینكه فضای جامعه متاثر از حوادثی تلخ همچون سانحه سقوط هواپیمای اوكراین بود، بعضی از هنرمندان در عرصه های مختلف موسیقی و نمایشی و غیره با اعتقاد به اینكه باید بجای اجرای موسیقی یا نمایش با بازماندگان این حوادث همدردی كنند، مبادرت به لغو اجراهای زنده خود كردند.منبع:

1398/10/23
14:09:17
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: هنر , هنرمند , هنرمندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس دونی