سرنوشت آثار هنری صدمه دیده چه می شود؟

سرنوشت آثار هنری صدمه دیده چه می شود؟

لباس دونی: یك شركت بیمه آثار هنری در آلمان به نام «ای ایكس ای» در یك گزارش در رویترز به شرح سرنوشت آثار هنری تحت بیمه خود كه دچار صدمه شده اند، پرداخته است.


به گزارش لباس دونی به نقل از رویترز، در یكی از انبارهای یك شركت بیمه آثار هنری به نام «ای ایكس ای» كه در غرب آلمان در شهری به نام «كلن» واقع شده، بیشتر از ۳۰۰ قطعه هنری كه آثار هنرمندان معروفی همانند جرارد ریچر(هنرمند هنرهای تجسمی اهل آلمان)، جورجیو دی كریكو (هنرمند تجسمی اهل ایتالیا) و یا... هستند نگهداری می گردد. این آثار دارای صدمه هایی همچون خراشیدگی، پارگی و یا سوراخی هستند.
«ای ایكس ای» كه یكی از بزرگترین شركت های بیمه آثار هنری است، همه ساله درخواست های بالایی در خصوص تعمیر و بازسازی آثار هنری همانند نقاشی، مجسمه و یا طراحی دریافت می كند. نزدیك به ۸۰ درصد از این آثار قابل بازسازی هستند.
مابقی آثاری كه قابل تعمیر نیستند و یا بازسازی آنها خیلی هزینه بر است، به انبار این شركت بیمه آورده می شوند.
رییس شركت بیمه آثار هنری «ای ایكس ای» درباره اثرهای هنری كه تعمیر آنها حدودا امكان دارد و یا به هزینه بالایی نیاز دارد، بیان كرده "ما در شركت «ای ایكس ای» مالكیت آثار هنری، اشیا و آثار جمع آوری شده از مجموعه های هنری كه ساخته هنرمندان سرشناس هستند و بابت آن ها به مشتریانمان حق بیمه پرداخت كرده ایم را به مالكیت خود درمی آوریم و همینطور آنها را برای آینده نگه می داریم."
همینطور او بیان كرده كه هدف اصلی ما حفظ آثار هنری است؛ چراكه دور ریختن آن ها تأسف برانگیز است.
سازمان «ای ایكس ای» نمونه هایی شامل نقاشی، آثار جمع آوری شده از مجموعه های هنری و آثار باستانی را از انبار آثار هنری كه قابل تعمیر نیستند برای پروژه های تحقیقی عرضه می دهد. همینطور بعضی از این آثار هنری برای خیریه ها و یا استفاده های دیگر به حراج گذاشته می شوند. در واقع این آثار زمانی كه تكنیك های مرمت آثار هنری پیشرفت پیدا كنند، قابل تعمیر خواهند بود.
رییس سازمان بیمه هنری «ای ایكس ای» در همین باره گفته است، «در غیر این صورت، این آثار هنری برای مدت زمان طولانی و حتی بیشتر از دهه ها در انبارهای ما نگه داری خواهند شد.»
نقاشی «سیاه قرمز طلایی» اثری از جرارد ریچر كه به علت نحوه نصب آن بر روی دیوار صدمه دیده بود در انبار این سازمان نگهداری می گردد.
یكی از موارد غیرمعمول صدمه آثار هنری به یكی از نقاشی های «جورجیو دی كریكو» برمی گردد چراكه این اثر به علت برخورد یك توپ فولادی مخرب با آن حدودا از بین رفته است.1397/08/01
21:53:16
5.0 / 5
4458
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لباس دونی