موزه كودك شمال غرب كشور در ارومیه راه اندازی شد

موزه كودك شمال غرب كشور در ارومیه راه اندازی شد

لباس دونی: اولین موزه كودك شمال غرب كشور با حضور مسؤولانی از سازمان میراث فرهنگی و كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان در ارومیه راه اندازی شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان غربی، جواد زاهدی - مدیر كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان آذربایجان غربی - در مراسم افتتاحیه موزه كودك ارومیه، با اشاره به اینكه این موزه با هدف شناساندن شگفتی های جهان افتتاح شده است، اظهار داشت: مقدمات ایجاد این موزه از سال ۹۵ كلید خورد و درنهایت با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان و در مساحت ۵۰۰ مترمربع در مدت ۸ ماه ساخته شد.

وی اظهار نمود: هدف از ایجاد موزه كودك، یادگیری و افزایش درك زیبایی های هستی به صورت ملموس برای كودكان و نوجوانان است.

مدیر كل كانون پرورش فكری آذربایجان غربی با اشاره به كمبود انجمن تخصصی علمی در استان تصریح كرد: با همت مسئولان و حمایت شورای شهر مقدمات ایجاد مركز تخصصی علوم و نجوم در جوار موزه كودك فراهم شده و در ایام آینده عملیات اجرایی آن هم آغاز خواهد شد.

زاهدی افزود: تقویت كنجكاوی و پرسشگری در كودكان از اهداف اصلی ایجاد موزه كودك است؛ چونكه تقویت این استعداد كودكان زمینه ساز رشد سرمایه های انسانی است.

محمدرضا كارگر - مدیر كل امور موزه های كشور - هم در مراسم افتتاح موزه كودك ارومیه كه در سالن اجتماعات كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان استان برگزار شد، با اشاره به اینكه موزه ها سبب تغییر نگرش و نگاه مردم به محیط خودشان می شوند، خاطرنشان كرد: اساس موفقیت به میزان تغییر نگاه مردم نسبت به میراث فرهنگی كشور خود است و این موزه گام مهمی در این راستا است.

وی با اشاره به اینكه برخی پروژه های بزرگ ایجاد می شود ولی در اصل سبب تغییر نمی شوند، تصریح كرد: اساس تغییر در نگرش و فكر انسان آگاهی است و تا آگاهی ایجاد نشود، تغییر صورت نمی گیرد و موزه یكی از موضوعاتی است كه سبب ایجاد آگاهی و تغییر می شود.

مدیر كل امور موزه های كشور اظهار نمود: باید برای ایجاد آگاهی در كودكان به آنها آموزش دهیم و موزه ها در بین تمامی نهادهای آموزشی بهترین و مؤثرترین نهاد آموزشی هستند.

وی كودكان را سرمایه های اجتماعی آینده دانست و اظهار داشت: ما باید هرچه در توان داریم برای آموزش كودكان به كار بگیریم؛ چونكه سرمایه گذاری در این عرصه بهترین نتیجه را به دنبال خواهد داشت.

كارگر افزود: تمامی مسئولان و مدیران آموزشی باید به موزه بعنوان یك وسیله آموزشی تأثیرگذار توجه جدی كنند و راه اندازی موزه های همچون موزه كودك نیاز جدی تمامی استان های كشور است.

مدیرعامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان كشور هم اظهار داشت: مهمترین عامل برای ساخت آینده كشور توجه به سرمایه های انسانی است.
فاضل نظری در مراسم افتتاحیه موزه كودك ارومیه كه در سالن اجتماعات كانون پرورش فكری كودكان و نوجوان استان آذربایجان غربی برگزار شد، اضافه كرد: مهمترین عامل برای ساخت آینده كشور توجه به سرمایه انسانی است و كودكان امروز سرمایه های آینده كشور هستند.

نظری با اشاره به اینكه این موزه امكان تجربه ملموس را به كودكان می دهد خاطرنشان كرد: كودكان و نوجوانان نیازمند یادگیری دراز مدت هستند و موزه این امكان را همراه با تجربه ملموس در اختیار آنها قرار می دهد.

مدیر عامل كانون پرورش فكری كودكان و نوجوان كشور تصریح كرد: برای توسعه فرهنگ، تمدن و زبان مادری كه سرمایه های عظیم یك كشور هستند و انتقال آنها به آیندگان، باید زمینه را برای آشنایی كودكان با فرهنگ فراهم نمود.

منبع:

1398/02/23
15:45:40
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: زیبایی , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لباس دونی