مدیر تئاتر شهر خبر داد:

محمد رضایی راد از اجرای نمایشش منصرف شده است

محمد رضایی راد از اجرای نمایشش منصرف شده است

به گزارش لباس دونی، رئیس مجموعه تئاتر شهر در رابطه با وضعیت اجرای دو نمایش در این مجموعه توضیحاتی می دهد و می گوید که محمد رضایی راد از اجرای نمایشش منصرف شده است.


قرار بود محمد رضایی راد نمایش «گزارش زنان تروا» را با متن مشترکی از خودش و نغمه ثمینی نیمه دوم سال جاری در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بیاورد ولی حالا سید جواد طاهری مدیر این مجموعه می گوید که او از اجرای این نمایش منصرف شده است.
طاهری در گفتگو با ایسنا در رابطه با دلیل انصراف این کارگردان از اجرای نمایشش توضیح می دهد: ایشان به صورت مکتوب از اجرای نمایش خود انصراف دادند که البته برای این کار علل خویش را دارند و بهتر است این علتها را از خودشان جویا شوید. اما من از این انصراف متاسف شدم چون فکر می کردم اجرای این نمایش در دوره مدیریتم، سبب افتخارم خواهد بود. قرار بود نمایش ایشان پس از نمایش «گالیله» به کارگردانی شهاب الدین حسین پور اجرا بشود که این اجرا منتفی شد.
او در رابطه با وضعیت اجرای نمایش «پیکر زن همچون میدان نبرد در جنگ بوسنی به کارگردانی روح الله جعفری که برای اجرای آن تفاهمنامه ای با مدیر قبلی تئاتر شهر دارد، هم توضیح می دهد: یکسری از دوستان پس از ورود من به تئاتر شهر گفتند که با مدیر پیشین تفاهمنامه دارند ولی این تفاهمنامه ها از نظر قانونی گرفتار اشکال است چون تا وقتی که مجوز اجرا را از شورای نظارت و ارزشیابی نگیریم، نمی توانیم اعلام قطعی نماییم که نمایشی در تاریخی مشخص اجرا خواهد شد. ازاین رو به همه دوستان پیشنهاد کردم بر مبنای فراخوان مجموعه، نمایشنامه های خویش را ارائه دهند. در این میان، آثاری که با تئاتر شهر تفاهمنامه داشتند، در اولویت خواهند بود اما در هر حال باید متن خویش را ارائه دهند.
طاهری تاکید می کند: همه تلاش ما بر اینست که در تئاتر شهر میزبان نمایش های برتر تئاتر کشور باشیم. بحث ما حذف یک نمایش و اضافه کردن نمایشی دیگر نیست ولی مدتی بود که تئاتر شهر دیگر محل اجرای نمایش های باکیفیت نبود و حالا دوست داریم این مجموعه بار دیگر رونق گذشته خویش را بیابد و برای انجام این کار، از شورایی دعوت کرده ایم تا نمایشنامه ها را بخوانند و آنهایی را که قابلیت اجرایی خوبی دارند، تایید کنند.
او در انتها خاطرنشان می کند: به هر حال در تالار اصلی این مجموعه دو نمایش «پدر» نوشته فلوریان زلر و «گالیله» را داریم و این آثار با حضور همین کارشناسان بررسی شدند و از اجرایشان دفاع کردیم.
لازم به یادآوری است که رضایی راد قصد داشت نمایش «گزارش زنان تروا» را در ادامه پروژه مطالعاتی و نظری خود در زمینه «تراژدی»، با برداشتی آزاد از دو تراژدی یونانی روی صحنه ببرد.
این نمایش اقتباسی آزاد از دو تراژدیِ «هِکاب» و «زنان تروا» از آثار مهم و کمتر دیده شده اوریپید (تراژدی نویس مشهور یونانی) است که روایتی متفاوت از جنگ تروا و وقایع بعد از آنرا پیش روی مخاطب امروزی می گذارد.
گروه تئاتر «خانه» پیشتر اعلام نموده بودند که تمرین های مقدماتی این نمایش را از اواخر سال قبل شروع کرده اند تا این اثر نمایشی، آذر و دی ۱۴۰۱ در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برود.
منبع:

1401/05/26
09:53:06
5.0 / 5
196
تگهای خبر: تئاتر , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس دونی