غزالی با لباس دونی مطرح كرد؛

خروجی دانشجویان طراحی لباس چه خواهد بود؟

خروجی دانشجویان طراحی لباس چه خواهد بود؟

عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا می گوید اساتید دانشگاه با این چالش روبرو هستند که خروجی کلاس های شأن به چه صورت خواهد بود و دانشجویان بعد از دریافت مدرک شان، تا چه اندازه در جامعه مؤثر هستند.ربابه غزالی عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا، در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سرفصل های دروس طراحی پارچه و لباس اظهار داشت: باتوجه به سرفصل های دروس رشته طراحی پارچه و لباس در دانشگاه های کل کشور و سرفصل هایی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نظر گرفته است، اهدافی همچون ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی مدنظر قرار گرفته شده و این مسأله دقیقاً در سرفصل ها دیده شده است، اما از آن سو اساتید، فضای آموزشی، ارتباط میان دانشجو و استاد و شرایط کلاس به شکلی است که ما را به اهداف تعریف شده برساند؟ و یا با برنامه های ترسیم شده واقعیت دارد؟
وی افزود: در عناوین دروس رشته طراحی پارچه و لباس، یکی از دروسی که بسیار مستقیم به مسأله ترویج فرهنگ ایرانی - اسلامی نگاه کرده درس هایی همچون تاریخ لباس ایران، تاریخ پوشاک ایران و تاریخ پوشاک جهان یا درس عفاف و حجاب با نگاه طراحی لباس در دانشگاه در رشته طراحی پارچه و لباس به عنوان دروس تخصص است.
عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا اظهار داشت: دانشگاه تا چه اندازه با جامعه در بحث آموزش ارتباط مستقیمی دارد و تا چه اندازه نیازسنجی ها برمبنای نیاز جامعه در دانشگاه است و حتی نقش تولید علم نقش در جامعه چیست؟
وی اضافه کرد: رشته طراحی پارچه و لباس بسیار اهمیت دارد و روند باید رو به رشد باشد. ما باید شاهد توسعه بیشتر و رویکرد علمی بیشتری باشیم و با تمام قوا در این راه حرکت نماییم.
غزالی اظهار داشت: جا دارد بیشتر در زمینه طراحی لباس و پارچه باتوجه به فرهنگ ایرانی و جامعه بیشتر کار کنیم؛ چونکه ما دارای سبقه غنی فرهنگ در کشور هستیم و همین موضوع را باید به فرهنگ امروزمان گره بزنیم و لباس هایی طراحی نماییم که برگرفته از ترکیب زیباشناسانه و همراه با فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی باشد.
وی اضافه کرد: حتی اساتید دانشگاه با این چالش روبرو هستند که خروجی کلاس های شأن به چه صورت خواهد بود و دانشجویانی که بعد از عبور از دوره چهارساله مدرکی دریافت می کنند تا چه اندازه در جامعه مؤثر خواهند بود و تا چه اندازه لباس هایی را طراحی خواهند کرد که بر طبق نیاز روز جامعه باشد.

1401/04/27
13:50:28
5.0 / 5
386
تگهای خبر: آموزش , تخصص , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس دونی