حداد عادل:

هرسال حدود 300 جلد کتاب از نمایشگاه می خرم

هرسال حدود 300 جلد کتاب از نمایشگاه می خرم

به گزارش لباس دونی رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی اظهار داشت: بطور معمول هر بار به نمایشگاه کتاب می آیم، حدود 300 جلد کتاب می خرم و این کتاب ها را به کتابخانه ام اضافه می کنم.


غلامعلی حداد عادل که شب گذشته به سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آمده بود در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، ضمن بیان این مطلب گفت: برای اینکه میزان کتابخوانی دانش آموزان بیشتر شود، بچه ها برای درس خواندن باید مجبور بشوند، کتاب بخوانند. دانش آموزان ما بطور معمول از کلاس اول تا کلاس دوازدهم غیر از کتاب های درسی کتاب دیگری نمی خوانند. جامعه ای که این طوری به بچه ها آموزش بدهد، معلوم است در آن جامعه کتابخوانی رشد نمی نماید. در صورتیکه هر معلمی به دانش آموزش باید سفارش کند کتاب بخواند.
انتشار جلد هفدهم فرهنگ واژه های مصوب
وی درباره اقدامات فرهنگستان زبان و ادب فارسی توضیح داد: این فرهنگستان معادل های فارسی برای اصطلاح های خارجی را تصویب کرده و امسال شاهد انتشار جلد هفدهم فرهنگ واژه های مصوب در این نمایشگاه هستیم. مجموعا بیش از ۶۰ هزار واژه تصویب کردیم که همه در قالب کتاب در دسترس مردم است.
حداد عادل در پاسخ به این پرسش که نمایشگاه را چگونه ارزیابی کردید؟ اظهار داشت: ارزیابی از نمایشگاه زود است. چون تازه بیست دقیقه است به نمایشگاه آمده ام.
وی ضمن مقایسه نمایشگاه مجازی با حضوری گفت: نمایشگاه مجازی جای حضوری را نمی گیرد ولی فروش بصورت مجازی برای کسانی که نمی توانند حضوری بیایند مفیدست.
رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با اعلان اینکه چشم در چشم شدن با کتاب و لمس آن با حضور در نمایشگاه میسر می شود، اشاره کرد: نمایشگاه یک محیط فرهنگی اجتماعی است و فقط برای خرید کتاب نیست. اینجا یک فضای ارتباط فرهنگی ایجاد می شود و انسان به مدت ده روز در فضای فکر و فرهنگ تنفس می کند.


منبع:

1401/02/23
12:44:44
5.0 / 5
229
تگهای خبر: آموزش , خرید , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لباس دونی