بیشتر از نیم میلیون مسافر نوروزی از مراکز گردشگری مازندران دیدن کردند

بیشتر از نیم میلیون مسافر نوروزی از مراکز گردشگری مازندران دیدن کردند

لباس دونی: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران اظهار داشت: مسافران نوروزی طی چهار روز اخیر نزدیک به ۵۰۲ هزار بازدید از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و توریستی مازندران ثبت کردند.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی ایزدی روز سه شنبه در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: از اولین روز سفرهای نوروزی به مازندران که سال جاری ۲۷ اسفند شروع شد تا آخر روز یکم فروردین در مجموع ۵۰۱ هزار و ۲۵۲ بازدید از اماکن تفریحی و میراثی استان شامل زیرساخت های گردشگری، موزه ها، بناهای تاریخی و جاذبه های طبیعی استان به ثبت رسید که بیشترین سهم از این بازدیدها در ارتباط با زیرساخت های تفریحی و جاذبه های طبیعی استان و پایین ترین میزان بازدید هم در ارتباط با مراکز صنایع دستی استان است.
وی اضافه کرد: طی این چهار شبانه روز ۲۳۴ هزار و ۷۸۸ بازدید از مراکز تفریحی ثبت شده و رسمی مازندران مانند مجموعه های تفریحی و تفرجگاه های ثبت شده داشتیم.
این مسئول تصریح کرد: ۲۱۹ هزار و ۶۷۴ نفر از مسافران نوروزی هم جاذبه های طبیعی را برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت انتخاب کردند. البته با عنایت به گستره عرصه های طبیعی و جنگلی استان تعداد افرادی که در طبیعت حضور می یابند بیشتر است و این آمار در ارتباط با جاذبه های طبیعی ثبت شده و رسمی استان مانند پارک های جنگلی است. ضمن اینکه وضعیت اقلیمی استان در ایام اخیر بر آمار حضور در عرصه های طبیعی تأثیر می گذارد.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران ضمن اشاره به مغفول واقع شدن بناهای تاریخی زیبای مازندران در سایه جاذبه های طبیعی، اظهار نمود: هر چند که طی چهار روز اخیر ۳۲ هزار و ۲۱۷ مسافر و توریست از جاذبه های تاریخی مازندران بازدید کردند، اما معتقدیم که این بناها می توانند ظرفیت بیشتری برای جذب توریست داشته باشند و امیدواریم که بیشتر مورد توجه مسافران قرار گیرند. در این زمان ۱۳ هزار و ۵۵۰ مسافر هم از بناهای مذهبی استان بازدید داشتند.
ایزدی اظهار نمود: در بازه زمانی یاد شده ۲۸۵ بازدید از کارگاه های صنایع دستی و ۷۳۸ بازدید از موزه های استان هم ثبت شده است که امیدواریم طی روزهای آتی شاهد افزایش این آمارها باشیم. هرچند که حدود ۸۵۰ غرفه نوروزی صنایع دستی در سرتاسر مازندران برگزار شده و بخشی از نیاز مسافران به خرید سوغات و محصولات صنایع دستی در این نمایشگاه ها برطرف می شود، اما کارگاه های صنایع دستی مازندران با عنایت به تنوع محصولات و زیبایی آثاری که هنرمندان صنایع دستی این استان تولید می کنند می توانند یکی از جاذبه های اصلی سفر این استان باشند.
وی اضافه کرد: ۲۸ موزه استان هم طی این روزها آماده پذیرایی از مسافران نوروزی هستند و امیدواریم که با کمک رسانه ها در معرفی این جاذبه ها و تشویق مسافران به بازدید از موزه ها، بناهای تاریخی و کارگاه های صنایع دستی، استقبال از بازدید این اماکن فرهنگی و میراثی مازندران هم بیشتر شود.
ثبت حدود دو میلیون نفر-شب اقامت در چهار روز
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران درباره میزان اقامت مسافران در مازندران طی چهار روز نخست سفرهای نوروزی هم اظهار داشت: از ۲۷ اسفند تا آخر روز یکم فروردین ۱۴۰۱ در مجموع یک میلیون و ۹۴۷ هزار و ۹۳۵ نفر-شب اقامت در واحدهای اقامتی مختلف مازندران به ثبت رسید که بیشترین سهم در ارتباط با اقامتگاه های دولتی است.
ایزدی اظهار نمود: در این زمان یک میلیون و ۱۶۱ هزار و ۳۴۰ اقامت در میهمان سراهای ادارات، خوابگاه های دانشجویی و سالن های ورزشی به ثبت رسید. سهم خانه مسافرهای ثبت شده استان هم ۶۹۹ هزار و ۵۰ نفر-شب اقامت بود.
این مسئول تصریح کرد: دو هزار و ۴۶۰ نفر-شب اقامت در واحدهای بومگردی، ۳۱۱ نفر-شب اقامت در میهمان پذیرها، دو هزار و ۱۶۳ نفر-شب اقامت در مجتمع های گردشگری، ۱۶ هزار و ۸۳۸ نفر-شب اقامت در هتل ها، ۴۳ هزار و ۴۲ نفر-شب اقامت در اقامتگاه های موقت و سه هزار و ۹۵۴ نفر-شب اقامت در مدارس استان به ثبت رسید.


منبع:

1401/01/02
19:03:40
5.0 / 5
259
تگهای خبر: خدمات , خرید , زیبایی , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس دونی