دبیركل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاكید كرد

لزوم توجه به جهاد تبیین در رسانه های انقلابی

لزوم توجه به جهاد تبیین در رسانه های انقلابی

به گزارش لباس دونی از گیلان دبیر کل مجمع جهانی دوده (ع) یکی از اهداف غول رسانه ای استکبار را بردگی رسانه ای دانست و اظهار داشت: اخلاق رسانه ای در اسلام در خصوص صداقت است و در رسانه هم باید به این امر مهم توجه کرد ولی متأسفانه چون معیار اخلاقی در مکتب های اخلاقی تفاوت وجود دارد نمی گردد این امر را محقق کرد.


آیت الله رضا رمضانی عصر امروز در دیدار با اعضا سازمان بسیج رسانه گیلان با اعلان اینکه ظرفیت معنوی که امروزه با ماه رجب شروع شده است توجه به اخلاق و معنویات دارد، اظهار نمود: جامعه ای جامعه اخلاقی است که در آن به مقوله فرهنگ توجه شده باشد در غیر این در زمینه اخلاق به توفیقات خوبی دست نخواهیم یافت.
وی با اشاره به نقش معنویت در مسؤولیت پذیری مسؤولان اظهار داشت: معنویتی که بتواند مسؤولیت پذیری را در میان مدیران رواج دهد بسیار عالی و موثر است.
دبیر کل مجمع جهانی دوده (ع) با تاکید بر لزوم توجه اصحاب رسانه به توجه به معنویت دینی در جامعه اضافه کرد: در دنیا سه نوع معنویت مادی، معنوی و دنیا گرایی وجود دارد ولی آنچه مهمست ترویج معنویت دینی و جامعه بین دنیا و آخرت است و در این خصوص باید معنویت دینی، عدالت خواهی و مطالبه گری را سرلوحه مردم آن جامعه قرار دهیم.
رمضانی مهم ترین وظیفه رسانه را جهاد تبیین دانست و بیان کرد: تحریم اجتماعی بدتر از تحریم اقتصادیست برای اینکه در تحریم اجتماعی روابط میان افراد را منع می کنند که در دوران حضرت محمد (ص) تمامی تحریم ها رخ داد.
وی با اعلان اینکه نقشه دشمن چشم پوشی کامل از هر گونه دستاورد انقلاب است، اشاره کرد: اگر دستاوردهای انقلاب را دسته بندی نماییم به هزاران دستاورد خواهد رسید ولی امپراطوری رسانه ای غرب اجازه بازگو کردن این دستاوردها را نداده و دوران پیش از انقلاب را بیشتر از دوران انقلاب می دانند.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) با تاکید بر این که دستاوردهای انقلاب باید مستندسازی شود، اظهار داشت: جمهوریت در نظام اسلامی باید برای جهانیان مشخص شود چون هنوز عده ای آمیخته شدن دین با سیاست را بلور ندارند.
رمضانی با اعلان اینکه فلسفه وجود جمهوریت در اسلام باید به خوبی نشان داده شود، اضافه کرد: شبهات و شائبه های به وجود آمده در جمهوری اسلامی باید به سرعت پاسخ داده شود و در صورت عدم انجام اینکار روایت ناصحیح جای رسانه قوی را خواهد گرفت و این یعنی جهاد تبیین.
به گفته دبیر کل مجمع جهانی اهل ع()مقام معظم رهبری مقوله جدید درباب جهاد تبیین باز کرده و خیلی از کشورهای غربی و غیر غربی به آن اذعان دارند.
رمضانی با اشاره به نقش تبیین شخصیت معنوی شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران عمر با عزت خود اضافه کرد: آمریکا رژیم صهیونیستی به داعش انواع سلاح های جنگی پیشرفته را اهدا میکند ولی شهید حاج قاسم سلیمانی به دست شرورترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا به شهادت رسید.
وی با اشاره به اثرگذاری نقش اخلاق رسانه ای در افزایش ایجاد امید در جامعه گقت: در رسانه دو بحث سواد رسانه و اخلاق رسانه ای وجود پس اگر در زمینه آموزش به اخلاق رسانه توجه نکرد با مشکل مواجه می شویم.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) با اعلان اینکه گر اخلاق رسانه ای مورد توجه قرار گیرد می تواند در رفتار و اخلاق جامعه و خصوصاً اصحاب رسانه تاثیر گذار باشد، اظهار نمود: در زمینه رسانه اگر اخلاق نباشد افراد برای جذب مخاطب بیشتر دست به انتشار انواع خبرها بدون قید و بند خواهند زد به این منظور اگرصداقت، هدایت و اخلاق در رسانه ها رعایت نشود منجر به بی بندوباری رسانه ای در کشور خواهیم شد.
رمضانی با اعلان اینکه رسانه های معاند به دنبال بزرگنمایی مشکلات در کشور است، اشاره کرد: مشکلات در کشور وجود دارد ولی رسانه های معاند با بزرگنمایی مشکلات به دنبال نا امیدی در جامعه است و در این شرایط رسانه ها باید با ارائه راه حل به حل مشکلات کمک کنند.
وی با اشاره به این که رسانه ها برای نفوذ به قلب جامعه باید اعتمادسازی کرده و برای تحقق این امر باید به اخلاق رسانه و انتشار صحیح اخبار کمک کنند، بیان کرد: نظام نامه رسانه ای جهانی باید در جامعه تحقق یابد ولی تحقق آن بسیار ضعیف است چون قدرت رسانه ای غرب اجازه چنین کاری را نخواهد داد درست مثل اخلاق جهانی.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری یکی از اهداف غول رسانه ای استکبار را بردگی رسانه ای دانست و اظهار داشت: اخلاق رسانه ای در اسلام در خصوص صداقت است و در رسانه هم باید به این امر مهم توجه کرد ولی متأسفانه چون معیار اخلاقی در مکتب های اخلاقی تفاوت وجود دارد نمی گردد این امر را محقق کرد.
رمضانی، با تاکید بر لزوم تلاش رسانه های انقلابی در اخلاقی شدن جامعه جهانی بیان کرد: باید رسانه ها و کارشناسان حوزه رسانه حداقلی های اخلاقی شدن جامعه را کشف و بر روی آن اقدامات رسانه ای کرده و آنرا برجسته کنند.
مهدی پارسا در ادامه دیدار اظهار نمود: ۴۳ سالگی انقلاب اسلامی پیامی روشن برای جهانیان داشته است.
وی با تاکید بر لزوم توجه به اخلاق رسانه ای در گیلان اظهار داشت: باید اخلاق رسانه ای در رسانه های گیلان بیش از بیش رعایت شود و این یک امر جدی و مهمست برای اینکه این امر منجر به رابطه بیشتر مردم با رسانه ها می شود.
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با انتقاد از رفتار تعدادی از رسانه ها درباب انتشار اخبار تلخ در جامعه بیان کرد: چند روز گذشته یک اتفاق تلخ در استان خوزستان و شهر اهواز رخ داد ولی یک رسانه تصاویر سر بریده شده آن دختر را در رسانه خود منتشر نمود و موجب سوءاستفاده رسانه های معاند شد که جای بسیار تاسف دارد.
پارسا با اعلان اینکه برخی رسانه ها اخلاق را گم کرده اند، اشاره کرد: در چند سال قبل اخلاق رسانه ای در میان تعدادی از رسانه های گیلان گم شده که بسیار تاسف برانگیز است پس اصحاب رسانه باید اقداماتی را انجام دهند که نشان دهنده اخلاق باشد.
وی متولیان رسانه را مسئولان اولیه جهاد تبیین دانست و بیان کرد: دشمن از اقدامات اندک خود بزرگنمایی بسیار زیادی انجام می دهد ولی در ۴۳ سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اقدامات بسیار زیادی انجام شده است ولی هیچگونه جهادی در این خصوص انجام نشده است.
منبع:

1400/11/22
11:31:29
5.0 / 5
267
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس دونی