ثبت نام ۴۵ هزار متقاضی برای دریافت یارانه اعتباری نمایشگاه مجازی کتاب

ثبت نام ۴۵ هزار متقاضی برای دریافت یارانه اعتباری نمایشگاه مجازی کتاب

لباس دونی: معاون اداری و مالی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، اظهار داشت: تا ساعت ۲۱ روز نخست ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب (بن کتاب)، ۴۵ هزار متقاضی برای دریافت یارانه اعتباری خرید کتاب نام نویسی کردند.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا از ستاد خبری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، محمد خلج با بیان اینکه در ساعتهای اولیه بازگشایی سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب (بن کتاب) ویژه دانشجویان، طلاب و اعضای هیات علمی سراسر کشور استقبال چشم گیری صورت گرفت، اظهار نمود: تا ساعت ۲۱ روز نخست چهارشنبه (۲۲ دیماه ۱۴۰۰)، ۴۵ هزار متقاضی برای دریافت یارانه اعتباری خرید کتاب ثبت نام کردند.
وی اضافه کرد: با عنایت به بودجه اختصاص یافته و سقف اعتبار تعیین شده، اولویت ثبت نام با متقاضیانی است که زودتر ثبت نام کنند.
خلج خاطرنشان کرد: دانشجویان و طلابی که اطلاعات آنها در سامانه ثبت نام یارانه اعتباری خرید کتاب موجود نیست، باید به مراکز آموزشی خود رجوع کنند. حوزه های علمیه کشور و دانشگاه ها باید این اطلاعات را به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور ارسال نمایند تا ستاد برگزاری دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از این اطلاعات استفاده و آنرا در سامانه ثبت کند.
معاون اداری و مالی دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیان نمود: یارانه اعتباری خرید کتاب از جانب معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران بعنوان بانک عامل دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران تأمین می‎ شود. همینطور سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب ۲۵۰ هزار تومان است که از این مقدار ۱۵۰ هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب بوده و ۱۰۰ هزار تومان هم سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است.
خلج اظهار داشت: سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی هم ۵۰۰ هزار تومان است که از این مقدار ۲۵۰ هزار تومان سهم عضو هیات علمی و ۲۵۰ هزار تومان هم برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران خواهد بود.
هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب (بن کتاب) است و هنگام ثبت نام، شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و «در اختیار» شخص ثبت نام کننده (کد ملی خریدار) باشد.
دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن ماه شروع می شود و تا دهم بهمن ماه ۱۴۰۰ به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. علاقه مندان برای بازدید و خرید کتاب می توانند به http: //ketab.ir رجوع کنند.
اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، از یکم تا دهم بهمن ۹۹ برگزار شد نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران در یک نگاه
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال راهی برای پشتیبانی از ناشران و بازار کتاب کشور بود و با استفاده از تجربیات حضور در نمایشگاه های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشورها نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانکفورت، این رویداد فرهنگی در ایران به شکل مجازی برگزار گردید. در اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از یکم تا دهم بهمن ۹۹ برگزار شد، بیشتر از یک هزار ناشر حضور داشتند و بیشتر از ۱۰۰ هزار عنوان کتاب برای عرضه در سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران عرضه شد. همینطور ۱۸۰ ناشر خارجی با ۲۰ هزار عنوان کتاب و ۱۴۲ نهاد فرهنگی و آژانس ادبی در بخش رایت سنتر هم در این نمایشگاه حضور داشتند. هزینه ارسال کتاب ها هم از جانب شرکت پست جمهوری اسلامی برای همه مخاطبان مجانی اعلام شده بود.


منبع:

1400/10/23
11:49:52
5.0 / 5
483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لباس دونی