وضعیت محسن میهن دوست با مجموعه ای از بیماریها

وضعیت محسن میهن دوست با مجموعه ای از بیماریها

محسن میهن دوست که در پی سکته های گوناگون مغزی و شکستگی لگن مدتی در بیمارستان بستری بود، برای ادامه دوره نقاهت به منزل رفته است.


سیندخت میهن دوست، فرزند این پژوهشگر و اسطوره شناس ۷۷ ساله، در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت پدرش اظهار داشت: وضعیتش چندان جالب نیست؛ سکته های مغزی خفیف داشت که موجب شد مغزش کوچک شود و چون تعادل نداشت، گرفتار سرگیجه شده و زمین خورد. در پی آن زمین خوردن لگنش شکسته بود و مدتی در بیمارستان بستری شد. او سرطان پروستات هم دارد، خودش نخواست این بیماری را درمان کند و متاستاز کرده است. قادر به تکلم نیست و الان هم برای سی تی اسکن و ام آر آی به بیمارستان رفته است.
دختر محسن میهن دوست با اشاره به اینکه پدرش بیمه و حقوق بازنشستگی ندارد، درباره تامین هزینه های درمان او نیز اظهار داشت: مقداری من پول گذاشتم و مقداری هم عمو و عمه هایم که آن پول هم تمام شده است؛ هزینه بیمارستان و دارو و پرستار هست و دائم پرستار و دکتر به خانه می آیند و این ها همه هزینه دارد. وزارت ارشاد و نهادهای مرتبط تا حالا برای وضعیت او پیگیری ای نداشته اند.
محسن میهن دوست (زاده ۸ بهمن سال ۱۳۲۳ در مشهد)، نویسنده، پژوهشگر، اسطوره شناس، مردم شناس و شاعر است. او مقاله ها و کتاب های زیادی در حوزه های فرهنگ عامه، اسطوره شناسی و مردم شناسی نوشته است.
از آثار میهن دوست می توان به «اوسنه های عاشقی»، «باکره های پری زاد»، «سنت شکن»، «نه کلید»، «اگر من بی دم، تو هم بی دم»، «گفتاری از سیاووش شاهنامه»، «پژوهش عمومی فرهنگ عامه»، «اوسنه های پهلوانی - تغزلی و درنگی تحلیلی و نظری در آن ها»، «اوسنه های بخت و درنگی تحلیلی نظری در آن ها»، «اوسنه های خواب و درنگی تحلیلی و نظری در آن ها»، «سمندر چل گیس: سی و سه اوسانه»، «اوسنه های چندموضوعی و درنگی در اصطلاح "مکر زن!"»، «افسانه های دشت توس، پریان آب، انار بهشتی»، «کله فریاد: ترانه هایی از خراسان»، «داستان کیخسرو از زبان راوی دشت توس»، «اسطوره آب، چیستی پری» و «عاشقانه های گریز» اشاره نمود.1400/08/05
20:04:50
5.0 / 5
869
تگهای خبر: هزینه , وزارت ارشاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی