جشنواره تجسمی فجر برگزیدگانش را قاب كرد

جشنواره تجسمی فجر برگزیدگانش را قاب كرد

به گزارش لباس دونی دفتر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عصر امروز (۱۵ اسفند ماه) با یك قاب بزرگ برای برگزیدگانش بسته شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، مراسم اختتامیه یازدهمین دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور سیدمجتبی حسینی (معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، هادی مظفری (مدیر كل هنرهای تجسمی و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره)، ابراهیم حقیقی (دبیر كل جشنواره)، امیر سقراطی (دبیر هنری)، محسن سلمیانی (دبیر اجرایی)، كیانوش غریب پور (مدیر هنری و طراح پوسترهای جشنواره)، حق شناس، مسجدجامعی، الهام فخاری (از اعضای شورای شهر تهران) و تعدادی از هنرمندان و فعالان عرصه هنرهای تجسمی عصر روز چهارشنبه (۱۵ اسفند ماه) در تالار وحدت برگزار گردید.
این مراسم در ابتدا بدون حضور مجری شروع شد و تنها صدای او شنیده می شد و از میانه مراسم اجرای خویش را روی صحنه ادامه داد. او دلیل این كار خویش را ماندن در ترافیك عنوان نمود، اما بنظر می رسد كه بخشی از اجرای مراسم و طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده ای بود.
همینطور چینش سن هم به سبب حضور یك قاب و درخت از دیگر نكات جالب توجه مراسم امشب بود. برگزیدگان باید در قاب قرار می گرفتند و سپس جوایز خویش را دریافت می كردند.
مراسم اختتامیه جشنواره تجسمی فجر یازدهم بدون سخنرانی برگزار گردید و تنها سیدمجتبی حسینی _ معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) _ متنی را قرائت و از دست اندر كاران این دوره از جشنواره و هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی تقدیر و تشكر كرد.
در ادامه بعد از پخش كلیپی از تقدیر شوندگان جشنواره یازدهم، با حضور حسینی، مظفری، حقیقی، حق شناس، مسجدجامعی و فخاری نشان عالی، تندیس طوبای زرین و لوح زرین جشنواره تجسمی به‬ پرویز اقبالی (هنرمند رشته ‏تصویرگری)، یعقوب امدادیان (هنرمند رشته نقاشی)، قدرت الله معماریان (هنرمند رشته مجسمه سازی)، احمد نادعلیان ‏ (هنرمند رشته هنرهای جدید)، سید محسن نوری نجفی (هنرمند رشته كاریكاتور)، احمد عبدالرضایی (هنرمند رشته ‏خوشنویسی)، جاسم غضبان پور (هنرمند رشته عكاسی)، مهین افشان پور (هنرمند رشته نگارگری) و‬ مجید بلوچ (هنرمند رشته ‏گرافیك) بعنوان مفاخر هنرهای تجسمی ‬ تقدیم شد.
همینطور مجید اخگر، سیامك دل زنده، هادی سیف و حمیدرضا قلیچ خانی لوح افتخار این دوره از جشنواره را دریافت نمودند. در این بخش به یاد مرحوم عربعلی شروه هم به مدت یك دقیقه سكوت اعلام گردید.
در ادامه برگزیدگان جشنواره هم در ۱۰ شاخه هنری معرفی گشتند. بر این اساس تندیس زرین جشنواره تجسمی یازدهم در رشته تصویرسازی به پروین حیدری زاده (برگزیده) و محمد قلی زاده (تقدیرشده)، در رشته خوشنویسی نیما الیكایی لاشكی (برگزیده)، هادی هنردوست، نورالدین كرمی و فرزاد مرادی اصل (تقدیر شده ها)، در رشته طراحی گرافیك میترا سلطانی (برگزیده) و علیرضا عسكری فر (تقدیر شده)، در رشته عكس عابد جلیل پوران (برگزیده) و الهه عبدالله آبادی (تقدیر شده)، در رشته كارتون و كاریكاتور احسان گنجی (برگزیده) و پویا عبدلی (تقدیرشده)، در رشته مجسمه سازی سیدفاضل مصلی نژاد (برگزیده) و حسن دهقانی زاده (تقدیرشده)، در رشته نقاشی رنه صاحب قدم (برگزیده) و پیام گلچین (تقدیر شده)، در رشته نگارگری فریده هنرور (برگزیده) و: زینب شاهی و صدیقه احمدی باصیری (تقدیر شده) و در بخش هنرهای جدید سعیده مهتدی (برگزیده) و ثریا اخلاقی و سمیه مقصودلو
(تقدیر شده) اهدا شد.
همینطور تندیس برترین استان در برگزاری نمایشگاه به عادله كشمیری _ مدیر كل وزارت فرهنگ و ارشاد استان گلستان _ تعلق گرفت.
در بخش چارسوی هنر هم لوح سپاس به نمایندگی از گالری های تهران به مژگان قدوسی و به نمایندگی از استان ها به نادره حكیم اللهی از استان گیلان اهدا شد.
در این مراسم از كتاب یازدهمین جشنواره تجسمی فجر هم رونمایی گردید.
مراسم اختتامیه جشنواره یازدهم با گرفتن یك عكس یادگاری با حضور برگزیدگان، تقدیر شدگان، داوران و … به آخر رسید.1397/12/15
22:22:04
5.0 / 5
4385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لباس دونی