عضو كمیسیون فرهنگی مجلس:

ضرغامی فردی توانا برای معرفی هویت تمدنی و گردشگری ایران است

ضرغامی فردی توانا برای معرفی هویت تمدنی و گردشگری ایران است

لباس دونی: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را توانا برای معرفی هویت تمدنی و گردشگری ایران به جهان ارزیابی کرد.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی» در جلسه علنی نوبت سوم عصر سه شنبه مجلس شورای اسلامی در موافقت با «سید عزت الله ضرغامی» وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: آقای ضرغامی به تعریف بنده نیازی ندارند اما ۲۰۰ نفر از همکاران ما برای موافقت با ایشان ثبت نام کردند که خود نشان دهنده شناخت کافی از مهندس ضرغامی است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سابقه فرهنگی و رسانه ای وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی با این حوزه اضافه کرد: گردشگری ایران می تواند آثار تمدنی کشور را بیش از پیش به جهانیان نشان دهد. آنچه هم که در قرآن آمده رویکرد تمدن سازی است و اگر ما مقرر است فصل جدیدی از انقلاب اسلامی شروع نماییم لازمه اش نشان دادن فرهنگ و تمدن خودرا هم به ملت و جهان است که مهندس ضرغامی توانایی آنرا دارد.
نماینده مردم مشهد و کلات اشاره کرد: دشمنان می خواهند ما را منزوی کنند اما ما باید با بهره گیری از ابزار گردشگری ظرفیت های بزرگ فکری و فرهنگی جامعه خودرا به دنیا معرفی نماییم.
وی افزود: امروز مسئله گردشگری مسئله تبلیغات است و نیاز به فردی داریم که با تبلیغات آشنا باشد و بتواند با جهان و همه مذاهب، اقوام و گویشها سخن بگوید و دقیقا فردی رسانه ای نظیر آقای ضرغامی نیاز داریم.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به تحریم کشور اظهار داشت: در تحریم حتی اجازه فروش نفت را به ما نمی دهند و برای حوزه گردشگری به فردی راهبردی نیاز داریم که به روابط بین المللی آشنا باشد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، ضرغامی فردی چندوجهی توصیف و اشاره کرد: وزیر پیشنهادی نسبت به حوزه دفاعی، مسائل راهبردی و رسانه آشنایی کامل دارد و اهل تعاملات اجتماعی است و بزرگترین حوزه ای که به دنیا باید بشناسیم تمدن دینی و مذهبی خودمان است.


منبع:

1400/06/02
22:24:38
5.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لباس دونی