برگزاری نمایشگاه ۱۰ روزه ایران زیبا در ژاپن

برگزاری نمایشگاه ۱۰ روزه ایران زیبا در ژاپن

لباس دونی: ایرنا-  نمایشگاه «ایران زیبا» پنجم مردادماه و در پنجمین روز از شروع بازی های المپیک به میزبانی ژاپن در سفارت ایران در توکیو گشایش می یابد.به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، این نمایشگاه بمنظور معرفی هنرهای سنتی، میراث فرهنگی، طبیعی و مستند ایران با عنوان ایران زیبا در حاشیه المپیک از ۵ تا ۱۵ مرداد ماه و به مدت ( ۱۰ روز) در محل سفارت ایران در توکیو برگزار می گردد.

این نمایشگاه با حضور مقامات ارشد ورزشی ایران و توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و رئیس کمیته ملی المپیک ژاپن گشایش یافته و در آن از تابلوفرش المپیک هنر دست هنرمند ایرانی، رونمایی می شود.

این بازی ها به سبب شیوع ویروس کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده به میزبانی ژاپن انجام می شود. ژاپن قبل از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.
ایران در سی و دومین دوره بازی ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مر ) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. حال از ۴۴ سهمیه انفرادی، ۳۴ نماینده ( ۹ زن و ۲۵ مرد) برای اولین بار به المپیک می روند. با این وجود کاروان ستارگان ایران زمین به سبب دوپینگ نماینده کاراته و لطمه دیدگی پریسا جهانفکریان در وزنه برداری دو سهمیه را از دست داده و از ین جهت، ایران با ۶۶ ورزشکار ( ۱۰ زن و ۵۶) راهی توکیو می شود.منبع:

1400/04/31
14:22:20
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لباس دونی