نمایشگاه عكس بوشهر، در سایت رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا

نمایشگاه عكس بوشهر، در سایت رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا

به گزارش لباس دونی ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان بوشهر اظهار داشت: به مناسبت گرامیداشت روز ملی خلیج فارس نمایشگاه بین المللی مجازی عکس از جاذبه های گردشگری جنوب کشور با محوریت این استان، با همکاری سازمان مردم نهاد ˮراه آبی ابریشمˮ در سایت رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا برگزار گردید.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، سکینه سالاری روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا اضافه کرد: در این نمایشگاه جاذبه های گردشگری جنوب کشور بخصوص استان بوشهر شامل آئین ها، اقلیم، طبیعت، تاریخ، گردشگری دریایی و مردم شناسی به معرض نمایش گذاشته شده است.
وی افزود: در کنار این نمایشگاه، وبینارهایی با هدف صیانت از خلیج همیشه فارس، شناخت و معرفی مستندات و مقاله هایی برای علاقمندان در این حوزه برگزار می گردد.
سالاری افزود: هدف برگزاری این نمایشگاه این است که با عنایت به نمایشگاه گردشگری اکسپو دبی که از مهر ۱۴۰۰ تا فروردین ۱۴۰۱ برگزار می شود، همینطور جام جهانی فوتبال در قطر و نزدیک بودن ایران به این کشورها، نگاه ویزوتورهایی که با مقصد خلیج فارس در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند را به بوشهر جلب و شاهد حضور آنان در این استان باشیم.
وی تصریح کرد: سعی شده در این نمایشگاه مجازی بوشهر به کل دنیا معرفی شود.
سالاری بیان نمود: هرچند در گذشته برگزاری هفته های فرهنگی بسیار هزینه بر بود اما امروز شرایط کرونا و تقویت زیرساخت های ارتباط مجازی سبب شد از این فرصت استفاده و داشته های فرهنگی استان را از این طریق به آن سوی مرزها معرفی نماییم.
مدیرسازمان مردم نهاد راه آبی ابرشیم اظهار داشت: هدف این نمایشگاه به غیر از پیدا کردن پیوندهای تاریخی استان بوشهر با جنوب ایران و کرانه های دریای عمان و خلیج فارس با دیگر کشورهای هم مسیر در میراث دریایی ابریشم، کوشش برای معرفی جاذبه های کمتر دیده شده جنوب ایران بخصوص بستر گردشگری دریایی شامل مولفه های طبیعی، تاریخی، زیست بوم دریایی است.
حسین ایزدپناه اضافه کرد: با عنایت به جریان جهانی صنعت گردشگری که این روزها به علت فراگیری کرونا در حال عرضه و عرضه از طریق سیستم فناوری است سبب شده خیلی بهتر، سیستماتیک تر و فراگیرتر جاذبه های استان بوشهر را معرفی نماییم.
وی افزود: سعی شده در این نمایشگاه بستر گردشگری تاریخی دریایی که همواره کمتر مورد تبلیغ و توجه بوده است معرفی شود و این نمایشگاه بتواند سرمایه گذارانی را برای سرمایه گذاری در این بخش جذب و به شکلی نگاه ویزتورهایی که کشورهای حاشیه خلیج فارس را مقصد قرار می دهند را به سمت بوشهر جلب کرد.
این نمایشگاه مجازی عکس تا ۶ خرداد ماه برپا است.
منبع:

1400/02/12
12:57:29
5.0 / 5
1053
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی