آخرین خبر از ثبت جهانی خیابان ولیعصر(عج) پایتخت

آخرین خبر از ثبت جهانی خیابان ولیعصر(عج) پایتخت

لباس دونی: شهردار تهران درباره آخرین اقدامات نهاد متبوعش برای قرار گرفتن خیابان ولیعصر(عج) در لیست میراث فرهنگی جهان، اظهار داشت: آنچه که تابحال برای این امر انجام شده، تدوین ضوابط و ورود به فهرست دبیرخانه ثبت جهانی است.


پیروز حناچی روز جمعه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: تکمیل پرونده تمام آثاری که خواهان ثبت در لیست میراث فرهنگی جهانی هستند، فرایند طولانی و خاص در ارتباط با خویش را دارد و الان این روند در مورد خیابان ولیعصر هم سپری می شود.
وی افزود: آنچه که تابحال برای ثبت جهانی خیابان ولیعصر انجام شده تدوین ضوابط و ورود به فهرست دبیرخانه ثبت جهانی است.
حناچی عنوان کرد: فرایند در نوبت ثبت قرار گرفتن و تکمیل پرونده هم در دست اجراست و همانگونه که قول دادیم، تلاش می نماییم تا به نتیجه برسد.
شهردار تهران اظهار داشت: بخشی از اقدامات در ارتباط با این مورد که از مسئولیت های مدیریت شهری به حساب می آید، تکمیل پرونده است و بخش دیگر آن در ارتباط با دبیرخانه جهانی است.
وی تصریح کرد: کارشناسان دبیرخانه جهانی مستندات و مدارک عرضه شده در مورد خیابان ولیعصر(عج) را بررسی می کنند و در صورت تصویب مبحث از جانب آنان، مراحل بعدی ثبت انجام می شود.
حناچی افزود: خیابان ولیعصر یکی از خیابان های منحصر به فرد جهانی است و تمام خصوصیت های یک خیابان کامل را دارد.
شهردار تهران ابراز امیدواری کرد که تلاش مدیریت شهری پایتخت برای ثبت خیابانی که تمامی تهرانی ها و اغلب ایرانیان از آن خاطره دارند به سرانجام برسد.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، خیابان ولیعصر به طول ۱۸ کیلومتر از میدان راه آهن مقابل ایستگاه راه آهن در جنوب شهر شروع می شود و تا میدان تجریش در شمال پایتخت ادامه دارد.
قدمت خیابان ولیعصر به دوران قاجار باز می گردد و هنوز ابنیه متعلق به همین دوران در این خیابان قابل مشاهده می باشد.
شهرداری تهران اخیرا یکی از بناهای تاریخی خیابان ولیعصر به نام خانه مینایی را بعنوان موزه این خیابان اختصاص داد تا در آن مکان، داستان های این خیابان قدیمی برای مردم روایت شود.


1400/01/13
15:57:22
5.0 / 5
1128
تگهای خبر: موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لباس دونی