برگزیدگان جشنواره سی ونهم تئاتر فجر عرضه شدند

برگزیدگان جشنواره سی ونهم تئاتر فجر عرضه شدند

لباس دونی: همزمان با شروع مراسم اختتامیه سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر اسامی نفرات برگزیده در بخش های رقابتی این رویداد ضمن معرفی و تقدیر، جوایز خودرا دریافت نمودند.سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر که کار خودرا از یازدهم بهمن ماه آغاز نموده بود دوشنبه شب ( ۲۰ بهمن ماه) با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت به ایستگاه پایانی خود رسید.

در این مراسم سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادر آشنا مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت خانه، حسین مسافرآستانه دبیر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر، حجت الاسلام محمدمهدی بهداروند مشاور مدیرکل و دبیر جشنواره تئاتر فجر، رضا بصیرت مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی و تنی چند از هنرمندان و مسئولان عرصه هنرهای نمایشی کشور حضور دارند.

در ادامه برگزیدهگان بخش های مختلف این رویداد معرفی گشتند. و در گام نخست برگزیدگان بخش مسابقه عکس و پوستر عرضه شدند.

برگزیدگان بخش مسابقه عکس و پوستر

در این بخش مهدی آشنا و محمد ژیان برای اهدای جوایز روی صحنه آمدند.

دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه اول نیز به شهریار دبیری برای عکس نمایش «فرانکنشتاین» اختصاص یافت. لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه دوم نیز به فاطمه حسن پورزعفرانی برای عکس نمایش «جانکاه» تعلق گرفت. لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه سوم به مریم قهرمانی زاده برای عکس نمایش «مری پاپینز» اهدا شد.

در بخش پوستر نیز مهدی رایگانی برای طراحی پوستر نمایش «دراکولا» رتبه اول، سروش حیدری برای طراحی پوستر نمایش «شاه شکار» رتبه دوم و سینا افشار برای طراحی پوستر نمایش «اسم» رتبه سوم را دریافت نمودند.

در بخش بعدی برگزیدگان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس معرفی گشتند.
هیات داوران این بخش این بخش متشکل از مهدی حامد سقایان، محسن سلیمانی فارسانی و ایرج افشاری اصل از میان ۳۰ نمایش منتخب ارزیابی شده آرا خودرا اعلام نمودند.
نمایش های صحنه ای
در این بخش لوح تقدیر و جایزه نقدی به میزان ۵۰ میلیون ریال بدون اولویت به نمایش های نمایش «برونسی» به کارگردانی مرتضی شاه کرم و نمایش «سرباز» به کارگردانی حسین پارسایی اهدا شد.
نمایش های خیابانی
در بخش نمایش های خیابانی نیز لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون اولویت به نمایش های «حباب زیر آب» به کارگردانی جلال حسنوند و علی شمس از فلاورجان و نمایش «۶۵۹۹» به کارگردانی مسعود براهیمی از اصفهان اهدا شد.
برگزیدگان متروی تهران
در ادامه مراسم برگزیدگان متروی تهران در سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر عرضه شدند.
متروی تهران نیز در امتداد پشتیبانی از آثار نمایشی متناسب با مسئولیت های این نهاد با بررسی نمایش های حاضر در سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر از نمایش های قدردانی نمود.
لوح تقدیر و ۳۰ میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش خیابانی «ژنرال» به نویسندگی و کارگردانی سعید بادینی از زاهدان تعلق گرفت.
لوح تقدیر و ۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی به نمایش «سه شنبه های لعنتی» به نویسندگی و کارگردانی محمد مهدی خاتمی از تهران اختصاص یافت.
نمایش «پاشوره» به نویسندگی و کارگردانی حسن عابدی از بجنورد نیز از طرف متروی تهران لوح تقدیر و ۶۰ میلیون ریال جایزه نقدی را دریافت کرد.منبع:

1399/11/20
21:58:59
0.0 / 5
1004
تگهای خبر: تئاتر , جشنواره , طراحی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس دونی