حاجی میرزایی:

ظرفیت مجازی و شبكه شاد برای توسعه آموزش قرآنی استفاده گردد

ظرفیت مجازی و شبكه شاد برای توسعه آموزش قرآنی استفاده گردد

به گزارش لباس دونی وزیر آموزش وپرورش با تاكید بر ضرورت برنامه ریزی برای شرایط شیوع كرونا، اظهار داشت: از ظرفیت مجازی و شبكه دانش آموزی شاد برای توسعه آموزش قرآنی استفاده گردد.


به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محسن حاجی میرزایی بامداد امروز در پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن کریم کشور که در دفتر وزیر برگزار شد، اظهار نمود: شرایط شیوع ویروس کرونا ما را وارد فضای جدیدی کرده است که باید برای آن برنامه ریزی داشته باشیم.
وی بابیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید داشته اند که در حوزه فضای مجازی باید قوی تر شویم، اظهار داشت: این فضا همه امکانات حضوری را ندارد، اما به معنای این نیست که فضای نحیف و ضعیفی است.
وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه فضای مجازی ظرفیت سیاست گذاری و اعمال حاکمیتی و نظارت بیشتر و امکان تولیدات فاخر و انتشار گسترده را می دهد، اظهار داشت: باید در زیست بوم جدید بازتعریفی از فعالیت ها داشته باشیم تا از ظرفیت مجازی و شبکه آموزشی دانش آموز برای توسعه آموزش قرآنی استفاده نمائیم.
وی در ادامه افزود: دبیرخانه کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن کریم باید یک بخش اطلاع رسانی داشته باشد تا انتشار مناسب اجتماعی از فعالیت ها داشته باشد و انتقال مؤثرتری را انجام دهد.
وزیر آموزش وپرورش بابیان اینکه آموزش در فضای مجازی و شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) بهبود کیفیت ها، توسعه عدالت آموزشی و گسترش پوشش اقدامات را به همراه داشته است، اظهار داشت: بستر مجازی امکان بسیار بالایی برای توسعه کیفی آموزش های معلمان می دهد و یکی از اتفاقات مهم در این فضا برقراری عدالت اجتماعی است.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه در شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) در کانال قرآن عضو شده است، اشاره کرد: در این کانال درس های تفسیر را پیگیری می کنم و خوشبختانه افراد زیادی نیز این دروس را مشاهده کرده اند.
وی با اشاره به امکانات شبکه شاد اظهار نمود: در این شبکه امکان ارتباط زنده با حضور تعداد زیادی از افراد وجود دارد و باید بتوانیم از این ظرفیت برای توسعه کارهای قرآنی بهره گیریم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به درخواست اعضای کمیسیون درباره افزایش بودجه کارهای قرآنی، اظهار نمود: تمام تلاش خودرا می کنم تا رقم بودجه افزایش پیدا کند و لازم است در کارگروه مربوط به اجرای سند تحول، مباحث قرآنی اصل قرار داده شود و به برنامه هایی اولویت داده شود که برای دستگاه آورده خواهد داشت.
حاجی میرزایی با اشاره به اهداف دوره های تحصیلی، اظهار داشت: اهداف دوره های تحصیلی در شورای عالی آموزش و پرورش تصویب و در شورای عالی انقلاب فرهنگی گزارش شده است و در تمام دوره های تحصیلی تربیت در ۶ ساحت تربیتی و ۱۱ حوزه یادگیری مورد توجه قرار گرفته است.منبع:

1399/03/27
14:46:31
5.0 / 5
2404
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس دونی