افتتاح نمایشگاه تصاویر اربعین با حضور سخنگوی دولت

افتتاح نمایشگاه تصاویر اربعین با حضور سخنگوی دولت

لباس دونی: نمایشگاه «موج عشق» منتخب تصاویر رسانه ها از پیاده روی اربعین با حضور سخنگوی دولت و معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فرهنگسرای ارسباران راه اندازی شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، علی ربیعی در این مراسم اظهار داشت: تصویر و زبان هنر، یكی از موثرترین راه های انعكاس پیام جهانی اربعین است كه هم بازتاب احساس و عواطف مردم به وجود حضرت سیدالشهداء(ع) است و هم نماد تداوم نهضت عاشورا با محوریت حماسه و مقاومت و ایثار.
سخنگوی دولت پس از افتتاح نمایشگاه با اشاره به اثرگذاری تصاویر نمایشگاه اظهار داشت: راهپیمایی اربعین در امتداد عاشورا تلفیقی از عشق و حماسه است و مردم از سراسر جهان برای عرض ارادت به ساحت قدسی سیدالشهداء خودرا به كربلا می رسانند.
علی ربیعی اضافه كرد: راهپیمایی میلیونی اربعین امروز مدیون امواج عشق و هنر مردمانی است كه رمز ماندگاری تابلوی بی نظیر جدال حق و باطل در عاشورا را دریافته اند.
وی با اشاره به اینكه نوحه خوانی، پرده خوانی، تعزیه، شبیه خوانی و مداحی جملگی هنرهایی هستند كه به واسطه ارتباط با مفهوم عاشورا، ماندگار شده اند، عكاسی را روایتی جهانی برای ثبت و جاودانگی زندگی و زمانه مردمانی دانست كه قرن ها بعد از عاشورا نیز همچنان از چشمه جوشان عاشورا الهام می گیرند.
وی عكاسی مستند را نوعی جامعه شناسی و انسان شناسی بدون روتوش عنوان نمود و اظهار داشت: هر هنری كه خودرا در دستگاه عاشورا تعریف كند هیچ گاه كهنه نخواهد شد.
او در آخر نیز خطاب به معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: تصاویر مردمی از راهپیمایی اربعین را هم طی فراخوانی جمع آوری و در نمایشگاهی به معرض دید عموم بگذارید.


سخنگوی دولت تابلوی یادبود این نمایشگاه را نیز با نگارش این جملات امضا كرد:
تلفیقی از عشق به حسین(ع)، هنر عكاسی و امواج عشق انسانی... لحظه های تاریخی اینچنین به یادها می مانند.
این نمایشگاه كه به همت معاونت مطبوعاتی برپاشده، تا ششم آبان در این فرهنگسرا برقرار است.
منبع:

1398/08/01
17:10:10
5.0 / 5
4416
تگهای خبر: دستگاه , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس دونی