آغاز برنامه های هفته ملی كودك از اهواز

آغاز برنامه های هفته ملی كودك از اهواز

به گزارش لباس دونی مجموعه برنامه های هفته ملی كودك، روز ۱۳ مهر با برگزاری آیینی ویژه در اهواز شروع می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از اداره كل روابط عمومی و امور بین الملل كانون، در این آیین كه با حضور مدیرعامل كانون، دبیر هفته ملی كودك و مسؤلان استان خوزستان برپا می شود، برنامه هایی مانند برافراشتن پرچم هفته ی ملی كودك، رونمایی از تندیس محمدطه اقدامی، شهید حادثه تروریستی اهواز، بازگشایی مركز فروش محصولات كانون «آفرینش»، رونمایی از تندیس «منشور آینده» و تمبر هفته ملی كودك، رونمایی از دو مركز سیار شهری و روستایی و گشایش نمایشگاهی از فعالیت های كانون استان خوزستان و سازمان های دولتی و غیردولتی در مجتمع فرهنگی هنری بوستان تدارك دیده شده است.
همینطور روز شنبه كه با عنوان «كودكان با نیازهای ویژه، فرصت های برابر» نام گذاری شده است در تهران هم شش فیلم پویانمایی كانون برای كودكان با نیازهای ویژه مراكز توانبخشی بهزیستی با زبان اشاره از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن غدیر مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون واقع در خیابان حجاب نمایش داده می شود.
تابلوی نقاشی كودكان عاشورایی با عنوان «رستاخیز زیبایی» اثر مهدی فرخی با مبحث شهادت حضرت علی اصغر(ع) هم در نگارخانه شهید محمدطه اقدامی در مركز آفرینش های كانون تهران در ساعت ۱۵ همین روز رونمایی می شود.
اجرای دو نمایش محیطی با عنوان های «هفت خوان» به كارگردانی میثم یوسفی در ساعت های ۹، ۱۰: ۳۰ و ۱۷ در محوطه مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون تهران و نمایش «دامن خیال انگیز من» به كارگردانی بهناز مهدی خواه در محوطه بیمارستان قلب شهید رجایی تهران ویژه كودكان در ساعت های ۹ تا ۱۱ از دیگر برنامه های روز نخست هفته ملی كودك است.
همینطور علاقه مندان به فیلم های سینمایی می توانند فیلم «۲۳ نفر» به كارگردانی مهدی جعفری یكی از آثار منتخب جشنواره بین المللی فیلم های كودكان و نوجوانان اصفهان را در ساعت ۱۷ این روز در تالار زنده یاد عباس كیارستمی بنیاد سینمایی فارابی و فیلم خاطره انگیز «باشو غریبه كوچك» بهرام بیضایی را در ساعت ۱۸ در سالن موزه سینما در باغ فردوس تهران به تماشا بنشینند.
برنامه های هفته ملی كودك در سال ۱۳۹۸ روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر كشور از جانب كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و با مشاركت سازمان ها و نهادهای مختلف برگزار می گردد.1398/07/13
14:55:25
5.0 / 5
4588
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی