آیت الله محمدی ری شهری تبیین كرد:

نقش راهپیمایی اربعین در انتقال پیام فرهنگی و سیاسی عاشورا و مقاومت در مقابل استكبار

نقش راهپیمایی اربعین در انتقال پیام فرهنگی و سیاسی عاشورا و مقاومت در مقابل استكبار

به گزارش لباس دونی تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) اظهار داشت: اهمیت پیام های فرهنگی و سیاسی راهپیمایی اربعین حسینی در این مسئله است كه این راهپیمایی در جهت زمینه سازی برای حكومت جهانی اسلام به رهبری حضرت مهدی(عج) است.


به گزارش لباس دونی به نقل از آستان مقدس حضرت عبدالعظیم ضد السلام، آیت الله محمدی ری شهری در دیدار با اعضای ستاد برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی در تهران و شهرستان ری، ضمن تشكر از زحمات و تلاش های همه خدمتگزاران این عرصه اظهار داشت: راهپیمایی اربعین حسینی در كشور عراق و هم راهپیمایی جاماندگان از آن مراسم باعظمت در تهران، یكی از مهمترین اقداماتی است كه در شرایط فعلی جهان با اهداف بلند عاشورایی برگزار می گردد.
آیت الله محمدی ری شهری بیان كرد: این راهپیمایی حاوی پیام خاندان (ع)، در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است و البته، سخنان حضرت سیدالشهداء (ع) هم در منازل مختلف از مدینه تا كربلا همه پیام مقاومت است كه مناسب می باشد این پیام ها به نحو شایسته به مردم و مخاطبان این راهپیمایی عظیم منتقل گردد.
رئیس دانشگاه قرآن و حدیث با استناد به روایات گوناگونی كه در مورد اهمیت زیارت حضرت سیدالشهداء (ع) باپای پیاده نقل شده است بیان كرد: در كتاب كامل الزیارات، روایتی از امام صادق (ع) نقل شده است، برای كسی كه امام حسین (ع) را با پای پیاده زیارت می كند، به ازای هرقدمی كه برمی دارد، حسنه ای برای او نوشته می شود و سیئه ای از او بخشوده می شود و درجه ای بر درجاتش افزوده می گردد؛ روایاتی كه در این زمینه وارد شده زمینه ساز این راهپیمایی باشكوه است.
آیت الله محمدی ری شهری اظهار داشت: این راهپیمایی عظیم در سطح فردی و همینطور در سطح اجتماعی و بین المللی می تواند تحول آفرین باشد و می بایست از ظرفیت های عظیم آن برای ارتقاء سطح معنویت فردی و اجتماعی و اقتدار و عزت جهان اسلام و رساندن پیام مقاومت به جهانیان بهره گیری نماییم، البته دشمن همه ساله برای تضعیف این راهپیمایی سرمایه گذاری می نماید كه به یاری الهی همه تلاش های وی نتیجه عكس دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان كرد: سال قبل صداوسیما در پوشش خبری و تصویری حضور پررنگ مردم در ارتباط با راهپیمایی جاماندگان كربلا خوب عمل كرد كه امیدواریم با عنایت بر اهمیت فرهنگی و سیاسی این راهپیمایی بهتر از سال قبل عمل كند.
آیت الله محمدی ری شهری ضمن تشكر از همه نهادهای اجرایی این مراسم اضافه كرد: انتظار می رود نهادهای دست اندركار برنامه های خویش را در برگزاری هرچه باشكوه تر این برنامه تقویت نمایند.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) همینطور مسأله تكریم زائر را از مهمترین نكات در راهپیمایی اربعین برشمرد و با اشاره به گزارش های عرضه شده خاطرنشان كرد: الحمدلله برنامه ریزی های خوبی انجام شده كه می بایست با هماهنگی كامل میان همه نهادها و ستادها و دستگاه های موثر این برنامه ریزی ها، به خوبی هم به اجرا برسد كه البته وعده الهی این است كه بشرط رعایت اخلاص و به میدان آوردن همه توان، نصرت و هدایت الهی برای كسب توفیقات نصیب خواهد شد.
در ابتدای این دیدار فرماندار شهرستان ری، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، شهردارمنطقه ۲۰ و مسؤلان كمیته های مختلف ستاد راهپیمایی اربعین گزارشاتی از اقدامات صورت گرفته عرضه دادند.1398/06/29
13:39:27
5.0 / 5
4463
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس دونی