جشنوارە موسیقی هند و اروپایی در سنندج برگزار می گردد

جشنوارە موسیقی هند و اروپایی در سنندج برگزار می گردد

لباس دونی: جشنوارە موسیقی هند و اروپایی در سنندج برگزار می شود؛ این پیشنهاد را انجمن موسیقی ایران شعبە كردستان در دیدار با استاندار كردستان ارائە داد.


بە گزارش ایسنا به نقل از پایگاە اطلاع رسانی استانداری، بهمن مرادنیا، استاندار كردستان در این دیدار بە غنای موسیقایی و پتانسیل های موجود در این حوزە اشارە و اظهار نمود: بی شك برگزاری جشنوارە های موسیقی و دیگر مناسبت و برنامە های فرهنگی می تواند در معرفی استان و رونق اقتصاد هنر نقش ایفا كند.
وی با بیان اینكە هم اینك سنندج بە عنوان شهر خلاق موسیقی مطرح و زمینە های لازم برای تثبیت این مسئلە وجود دارد، اشاره كرد: ادارە كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و انجمن موسیقی زمینە برگزاری جشنوارە موسیقی هند و اروپایی و زمان اجرای مناسب آنرا فراهم آورند.
مرادنیا توصیە كرد: اهتمام شود جشنوارە موسیقی هند و اروپایی كە كشورهایی زیادی نظیر ایران، هند، پاكستان، افغانستان، یونان و مناطق دیگر را شامل می شود بە نحو شایستە و با غنای هرچە بیشتر اجرایی و عملیاتی شود.
استاندار كردستان، اشاره كرد: كردستان و شهر سنندج دارای پتانسیل و ظرفیت های فراوان در بخش موسیقی است و حتما این جشنوارە بە تثبیت سنندج بە عنوان شهر خلاق موسیقی كمك خواهدنمود.
بە گفتە اعضای انجمن موسیقی ایران شعبە كردستان تلاش خواهد شد جشنوارە موسیقی هند و اروپایی تا آخر سال اجرا شود.

منبع:

1398/06/25
13:48:41
5.0 / 5
4349
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس دونی