نگاهی به موزه اسلامی استرالیا

نگاهی به موزه اسلامی استرالیا

لباس دونی: موزه اسلامی استرالیا نام موزه ای واقع در ملبورن است كه اطلاعاتی درباره تاریخچه اسلام و مسلمانان این شهر به بازدیدكندگان عرضه می كند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی صاباح، موزه اسلامی استرالیا كه توسط «مصطفی فاعور» تاجر مسلمان استرالیایی و همكاری دولت فدرال این كشور تأسیس شده است، نخستین و تنها موزه اسلامی این كشور به حساب می آید. این موزه كه در سال ۲۰۱۴ افتتاح شد، تابحال میزبان بیشتر از ۵۰ هزار نفر بازدیدكننده بوده است.
«مریم چادْری» مدیر این موزه درباره هدف تأسیس این موزه بیان كرد: «می خواستیم افراد بیشتری زیبایی اسلام را ببیند و درباره آن بیاموزند.»
وی افزود، بازدیدكنندگان می توانند درباره تاریخچه اسلام در استرالیا و دیگر مناطق جهان، دانشمندان برجسته مسلمان، مشاركت مسلمانان استرالیایی در وقایع این كشور و مفهوم اولیه و اساسی اسلام، اطلاعات بیشتری به دست آورند.


مدیر موزه اسلامی استرالیا با اشاره به این كه مسئولان این موزه با بازخورد مثبت بازدیدكنندگان استرالیایی و دیگر كشورهای جهان مواجه بوده اند، اضافه كرد: «بیشتر بازدیدكنندگان این موزه هیچ پیشینه ای از مسلمان این كشور و اسلام ندارند.»
«چادْری» اضافه كرد: «برای خیلی از بازدیدكنندگان موزه اسلامی استرالیا، این نخستین ارتباط با جامعه مسلمانان استرالیا به حساب می آید. خیلی از بازدیدكننگان تحت تأثیر اطلاعات جدید این موزه قرار گرفته اند و چندین بار دیگر از این موزه بازدید به عمل می آورند.»
منبع:

1398/03/02
12:58:38
5.0 / 5
4511
تگهای خبر: زیبایی , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی