حسن پور مطرح كرد؛

مؤدبانه و با رعایت مسائل شرعی تذکر لسانی بدهیم

مؤدبانه و با رعایت مسائل شرعی تذکر لسانی بدهیم

به گزارش لباس دونی، رییس سازمان بسیج اصناف اظهار داشت: امروز این احساس در ما ایجاد نشده که بی حجابی و بی عفتی، دین و غیرت را از ما می گیرد. ما باید مؤدبانه با رعایت مسائل شرعی، تذکر لسانی بدهیم.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، سومین دوره رویداد ملی مدآفرین، قبل از ظهر امروز چهارشنبه ۲۴ اسفند با حضور سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی و رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور؛ غلامرضا حسن پور رییس سازمان بسیج اصناف؛ سردار علی نوروزی رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا؛ امین مفتاحی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب و علی توسطی رییس اتاق اصناف تهران و تعدادی از مسئولان و طراحان و تولیدکنندگان حوزه مد و لباس کشور در مجتمع تجاری فرهنگی کورش اجرا شد.
غلامرضا حسن پور رییس سازمان بسیج اصناف اظهار داشت: یکی از دغدغه های ما بحث فروش کسبه است که تلاش داریم تا در این عرصه اتفاقات مثبت و ایجابی را رقم بزنیم. همین طور برخی از رؤسای مجتمع های تجاری این دغدغه را هم دارند. البته اتفاق نیمه دوم سال که دشمن کوشش های خودرا داشت و در نهایت با شکست مواجه شد؛ ما را به این فکر انداخت تا در حوزه پوشاک اقدامی را انجام دهیم بنا بر این به سمت برگزاری رویداد ملی مدآفرین رفتیم.
وی اضافه کرد: بسیج یک مجموعه فرهنگی است و اهتمام دارد در حوزه پوشش هم اقداماتی را انجام دهد از طرفی هم برخی خانم های فروشنده بخاطر وضعیت پوشش شأن مؤذب هستند و درخواست داشتند تا در پوششی مناسبی قرار بگیرند. همین طور از جانب کسبه بدنبال تقویت کسب و کارشان هستند. شعار و هدف مان این است که کاری انجام دهیم تا شاهد رونق کسب وکار کسبه باشیم و این وظیفه اصلی ماست. در این عرصه هم بحث پوشش باید در قالب شرع و قانون رعایت شود.
رئیس سازمان بسیج اصناف اظهار داشت: در شورای راهبردی که باحضور تعدادی از متخصصان امر تشکیل شد، به این جمع بندی رسیدیم تا محوریت سومین رویداد ملی مدآفرین را به طرح لباس مشاغل و فروشندگان در مجتمع تجاری اختصاص دهیم که این امر در شورای راهبردی مصوب شد و طی شش ماه توانستیم تا این امر را به نتیجه برسانیم.
وی افزود: ما می توانستیم رونمایی از آثار برگزیدگان و این مراسم را در یک مکان دولتی برگزار نماییم اما اصرار داشتیم به همان جایی برویم که ماموریت داشتیم و ماموریت ما ارتباط با کسبه و جذب آنهاست. همین طور دراین زمینه جهاد تبیین را هم مدنظر داریم. بنا بر این در این فضای کوروش مراسم را برگزار کردیم.
حسن پور اظهار داشت: درخواستم این است که همه وارد میدان شوند و به ما کمک کنند تا بتوانیم در همه مجتمع ها این کار را شروع نماییم البته به میل خودشان، چونکه هیچ الزامی در کار نیست. حتی اگر طرحی مورد پسند نیست به سراغ طرح بعدی بروند و یا طراحان حضور دارند و می توانند با طراحان قرارداد ببندند و به طرح مدنظر خود برسند. به این صورت می توانند خیال اماکن و ما و خودشان را راحت کنند. البته عده خیلی کمی هستند که لجاجت می کنند، اما تکلیف شأن معلوم است و در اقلیت هستند.
وی اضافه کرد: دشمن می خواست همه بازار را تعطیل کند و بازاریان مقابل این اقدام دشمن ایستادند که ما مدیون بازار هستیم؛ ما از مردم می خواهیم که وظیفه امر به معروف را انجام دهند و کسی نگوید به من ربطی ندارد. همانطور که در کرونا به سبب عدم ماسک زدن تذکر می دادیم و یا ورود بدون ماسک را ممنوع کرده بودیم؛ چونکه خطر جان ما را تهدید می کرد؛ امروز این احساس در ما ایجاد نشده است که بی حجابی و بی عفتی دین و غیرت را از ما می گیرد؛ ما باید مؤدبانه با رعایت مسائل شرعی، تذکر لسانی بدهیم و رد شویم؛ چونکه این دستور دین و مقام معظم رهبری است و انشالله انجام دهیم و همه کسبه به این مساله توجه نمایند.
رئیس سازمان بسیج اصناف اظهار داشت: ما در مجموعه بسیج اصناف مدافع اصناف هستیم؛ امیدواریم به مرور و تدریجی مسائل فرهنگی را حل نماییم چونکه کارها یکدفعه ای و با عجله پیش نمی رود. ما برای این رویداد شش ماه وقت گذاشتیم و نشان دهنده این است که کار اصولی و علمی است.
برگزیدگان سومین رویداد ملی مدآفرین معرفی شدند سومین دوره رویداد ملی مدآفرین با مشارکت سازمان بسیج اصناف کشور، سازمان بسیج علمی کشور، دانشگاه های مطرح حوزه طراحی لباس، صنعتگران و شرکت های فعال در حوزه مد و لباس و با هدف معرفی استعدادهای برتر طراحی لباس کشور ۱۸ و ۱۹ اسفند ماه به میزبانی دانشگاه آزاد واحد تهران-جنوب اجرا شد. در این رویداد بیش از ۴۰ تیم از ۱۵ استان کشور شرکت و حدود ۸۰ اثر در دو بخش طراحی لباس برای بانوان شاغل در فروشگاه های بزرگ و طراحی پالتوی زنانه به دبیرخانه رویداد ارسال و پس از داوری ها علاوه بر ۹ تیم برتر رویداد به ۱۴ تیم برای طراحی فاخر و خلاقانه دیپلم افتخار اهدا شد. رتبه اول بخش لباس مشاغل بصورت مشترک به ۲ گروه اهدا شد در این رویداد، برای هر بخش گروههای برتر عرضه شدند و در بخش «لباس مشاغل» رتبه اول این بخش بصورت مشترک به گروه اول و دوم رسید که در گروه اول زینب گریوانی، فاطمه شکوهی فرد و فاطمه میرزایی و در گروه دوم نازنین رضایی، فاطمه مظاهری و ساغر بازخانه عضو بودند. رتبه دوم این بخش هم به گروه فاطمه برومند، خانم فائزه فریس آبادی، فاطمه صفایی مهرآبادی و رتبه سوم هم به گروه ربابه فاضل زاده، فاطمه حسن پورملا و پریسا میرعابدینی رسید. در بخش «پالتو ایاز» هم گروه متشکل از زینب گریوانی، فاطمه شکوهی فرد، فاطمه میرزایی رتبه اول را کسب نمود. رتبه دوم هم به گروه نازنین رضایی، فاطمه مظاهری و ساغر بازخانه رسید. نرگس حاتمی، یکتا مقدم بجدن و مریم زرگری که در قالب گروهی در این رویداد شرکت کرده بودند، توانستند رتبه سوم این بخش را کسب کنند. بخش «قهرمان قهرمانان» با ۳ برگزیده در بخش قهرمان قهرمانان نیز گروه زینب گریوانی، فاطمه شکوهی فرد و فاطمه میرزایی رتبه اول، گروه نازنین رضایی، فاطمه مظاهری و ساغر بازخانه رتبه دوم و گروه فاطمه برومند، فائزه فریس آبادی و فاطمه صفائی مهرآبادی به ترتیب گروه سوم شدند. گفتنی ست این رویداد بصورت سالانه برگزار می گردد و در سومین دوره آن، در کنار میزبانی واحد تهران-جنوب، دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد تهران- مرکزی، الزهرا، فنی و حرفه ای، شریعتی، ارومیه، شاهرود، اهواز و سنندج نیز حضور داشتند. لازم به ذکر است، شرکت کنندگان در این مسابقه در قالب تیم های ۳ نفره حضور داشتند و بخش مسابقه زنده طراحی لباس این دوره از رویداد مدآفرین هم بصورت آنلاین انجام شد تا از این طریق فرصت ارزیابی دقیق تیم ها از طرف داوران برقرار شود. در طول این رویداد همکاری نزدیک بین طراحان، الگوسازان و دوزندگان لباس ها برقرار شد و تیم ها توانستند با نظارت و هدایت مربیان حاضر دست به تولید لباس ها در قالب های تعیین شده بزنند.


منبع:

1402/01/03
20:30:32
5.0 / 5
171
تگهای خبر: پوشش , تخصص , طراحی , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لباس دونی