برمبنای تغییر آئین نامه؛

رویکردهای جشنواره دوازدهم مد و لباس برنامه ریزی می شود

رویکردهای جشنواره دوازدهم مد و لباس برنامه ریزی می شود

لباس دونی: لباس دونی: اعضای شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره مد و لباس فجر که توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شده اند، برمبنای تغییر بخشنامه جشنواره رویکردها را برنامه ریزی می کنند.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، اعضای شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره مد و لباس فجر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شدند و این شورا مقرر است برمبنای تغییر بخشنامه جشنواره مد و لباس فجر، رویکردها و برنامه های دوره دوازدهم جشنواره را برنامه ریزی کند.
سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی و رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور؛ ابوالفضل داودی رکن آبادی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد یزد و متخصص و پژوهشگر در زمینه صنعت نساجی و طراحی پارچه؛ زینب اختری مشاور وزیر و مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور و فعال حوزه عفاف و حجاب؛ مریم اردبیلی مشاور امور بانوان شهردار تهران و صاحب نظر در موضوع آینده پژوهی و خانواده و جمعیت؛ مریم السادات خرم دره متخصص طراحی پارچه و لباس ایرانی اسلامی و مسئول کارگروه مد و لباس شبکه فراگیر مردمی حجاب کشور؛ سپیده یاقوتی دبیر یازدهمین دوره جشنواره مد و لباس فجر و عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س)؛ نعیمه اسلام لو نویسنده و پژوهشگر و فعال مردمی حوزه عفاف و حجاب؛ علیرضا بابایی کارشناس اجتماعی و متخصص در زمینه سیاست گذاری رسانه؛ سید هوشنگ قادریان فعال و پیشکسوت حوزه صنعت و مدیر کل اسبق منسوجات و پوشاک وزارت صمت؛ شاهرخ جعفری فعال بخش خصوصی در زمینه مد و پوشاک و علیرضا صفاری فعال بخش خصوصی در زمینه مد و پوشاک همچون اعضای شورای سیاستگذاری دوازدهمین جشنواره مد و لباس فجر به شمار می روند.
این اعضا مقرر است برمبنای تغییر بخشنامه جشنواره مد و لباس فجر، رویکردها و برنامه های دوره دوازدهم جشنواره را برنامه ریزی کنند و این تغییر بخشنامه برمبنای لطمه شناسی از ۱۱ دوره گذشته رقم خورده و مقرر است برای نخستین بار در جشنواره دوازدهم همزمان با رقابت بین طراحان ایرانی اسلامی، رقابت بین ویژندهای برتر حوزه مد و پوشاک ایرانی اسلامی صورت گیرد و طاووس زرین جشنواره به بهترین ویژندی تعلق بگیرد که طراحی ایرانی و اسلامی را مبنای تولیدات خود قرار داده است تا فقط این جشنواره یک رویداد هنری نباشد.
اهتمام به تنوع پوشش اقوام باید سرلوحه برنامه ریزی ها قرار گیرد
همچنین در این نشست محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: طی یکسال و نیم اخیر رویکرد های خوبی در ارتقای کیفی مساله پوشش داشته ایم اما در زمینه اقدامات باید بیش از گذشته کوشش کرد و در این جهت می بایست مجموعه ای از دستگاهها با همیاری یکدیگر اتفاق مهمی را در زمینه مد و لباس رقم بزنند.
وی با اعلان اینکه انقلاب اسلامی داعیه تمدن سازی دارد، اظهار داشت: یکی از وجوه بارز تمدن سازی انقلاب اسلامی این حوزه است و تاریخ غنی ایران عزیز و تنوع پوششی در مناطق کشور، کمک اصلی در پیشبرد سیاست های حوزه مد و لباس است. ضروریست تنوع پوشش اقلیمی اقوام را به رسمیت بشناسیم و فضای لازم برای بسط فرهنگ پوشش اقدام را فراهم نماییم.
اسماعیلی با اشاره به برگزاری نمایشگاه شهر خانواده که در مصلی امام خمینی (ره) تهران درحال برگزاریست، اظهار داشت: همانطور که در زمینه هنرهای تجسمی شاهد برگزاری نمایشگاه ها در ۳۱ استان کشور هستیم در زمینه مد و لباس نیز باید به ظرفیت های عظیم تنوع پوششی اقوام با برگزاری نمایشگاه های استانی و شهرستانی توجه کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: وزارت فرهنگ در دوره ی جدید از ایده های خلاقانه حوزه مد و لباس که به تقویت تنوع پوششی اقوام منجر شود، حمایت های کافی را انجام خواهد داد و تشکیل کارگروهی برای تعیین جزییات بسته های حمایتی این حوزه می تواند راهگشا باشد.
اسماعیلی افزود: پشتیبانی از حوزه مد و لباس می بایست از حالت نمایشی و گلخانه ای بیرون رود تا به بیشترین اثرگذاری را داشته باشد و در این راه به پشتوانه حمایت های رییس جمهور محترم و همراهی سایر نهادها و وزارتخانه می توان از ظرفیت مسئولیت های اجتماعی دستگاهها نهایت بهره را برد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به دست باز دولت در پشتیبانی از حوزه مد و لباس، اشاره کرد: شورای سیاست گذاری جشنواره مد و لباس فجر می بایست از ظرفیت عظیم فعالان شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها نیز استفاده لازم ببرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایزه هنری گوهرشاد که امسال برای اولین بار از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشنواره های فیلم و موسیقی فجر به برگزیدگان اهدا شد، اظهار داشت: جایزه گوهرشاد امسال برای اولین بار با هدف پاسداشت زنان عفیف ایرانی که پای اعتقادات خود ایستاده اند، به برگزیدگان اهدا شد، برای اینکه اقدامات ترویجی از اهمیت بالایی برخوردارست که باید نسبت به آن اهتمام داشته باشد.
اسماعیلی در آخر اظهار داشت: در یازدهمین جشنواره مد و لباس فجر اتفاقات سازنده ای رخ داد و حمایت های خوبی از برگزیدگان جشنواره صورت گرفت و در دوره ی جدید جشنواره می بایست با ایجاد بخشی به عنوان ارزیابی دوره گذشته به لطمه شناسی دقیق این رویداد ملی دست پیدا کرد.
در پایان این جلسه از کتاب سبک پوشش ایرانی اسلامی چالش ها و تحقیقات که محصول آثار پژوهشی رسیده به دبیرخانه جشنواره مد و لباس فجر یازدهم است، رونمایی گردید.


منبع:

1401/12/24
13:31:46
5.0 / 5
59
تگهای خبر: پوشش , تخصص , جشنواره , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس دونی