نگاهی به مجموعه تصاویر عكاسِ برگزیده ی جایزه عكاسی خیابانی ۲۰۲۲

عکس هایی منحصر به فرد از خیابان

عکس هایی منحصر به فرد از خیابان

به گزارش لباس دونی، جایزه عکاسی خیابانی یا همان Street photography awards رویدادی است که آثار عکاسان خیابانی در سرتاسر جهان را بررسی می کند تا به این سؤال اساسی پاسخ دهد: چه کسی به یادماندنی ترین عکسِ جهان را خلق کرده است؟ بعد از این بررسی ها در نهایت عکاسی بعنوان برنده ی این جایزه معرفی می شود که بطور قطع تصاویرش خصوصیت هایِ منحصر به فردی در خود دارد؛ خصوصیت هایی از جنسِ به نمایش گذاشتن حقیقت در بستر خیابان.


«می خواهیم چشم انداز منحصر به فرد شما را از خیابان ببینیم.»؛ شعاری که در معرفی جایزه عکاسی خیابانی به آن اشاره شده است. هر ساله عکاسان از سراسر دنیا با ارسالِ آثار خود به این رویداد تلاش می کنند تا نگاهِ خود به خیابان و سوژه های مختلف آنرا به مخاطبان نشان دهند.
«آرگوس پل» یکی از همین عکاسان است که مجموعه تصاویر او از تظاهرات مردمی در کره ی جنوبی توانسته توجه ها را به خود جلب نماید.

به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، این هنرمندِ کره ای ـ آمریکایی که مجموعه تصاویر برگزیده ی وی در سایتِ Lensculture در معرضِ دید قرار گرفته، در توضیح سبکِ عکاسی اش نوشته است: «من از لحظات صریح و برخوردهای شانسی برای به اشتراک گذاشتن یک سفر شخصی استفاده می کنم که اغلب تلاقی های هویت، نژاد و سیاست را بررسی می کند.»

آرگوس پل در مجموعه تصاویر خود با عنوانِ «از دست دادنِ محبوبیت» با بهره گیری از تکنیکِ سیاه و سفید، تصاویری واقع گرا از اعتراضات مردم کره جنوبی نسبت به یازدهمین رییس جمهور کره جنوبی، پارک گئون هی را به ثبت رسانده است.

این هنرمند در توضیحِ مجموعه تصاویر خود نوشته است: «در جامعه کره جنوبی، از دست دادن محبوبیت بدترین اتفاقی است که ممکنست برای یک فرد رخ دهد. لطمه از دست دادن محبوبیت آنقدر ویرانگر است که می تواند جایگاه و اقتدار اجتماعی فرد را به کلی از بین ببرد. این دقیقاً همان چیزی است که برای یازدهمین رییس جمهور کره جنوبی، پارک گئون هی صورت گرفت.
در اواخر اکتبر سال ۲۰۱۶ افشاگری هایی درباره ی ی رئیس جمهور کره جنوبی منتشر گردید که مردم را شوکه کرد. معترضان با درخواست دولتی عاری از فساد، هر آخر هفته متوالی در سئول تظاهرات گسترده ای برگزار کردند. معترضان در صورتیکه خیابان ها را به سمت محوطه ریاست جمهوری راهپیمایی طی می کردند، یکصدا شعار می دادند: «بیا پایین برو زندان!» مجسمه ها و هنرهای خیابانی طنز بطور مداوم در سراسر پایتخت، خصوصاً در میدان گوانگ وامون، ظهور کردند. با سنجش افکار عمومی حدودا یک ماه بعد از شروع اعتراضات، موسسه گالوپ، فاش کرد که میزان محبوبیت پارک به ۴ درصد کم شده است، که کمترین میزان برای یک رئیس جمهور در تاریخ کره جنوبی بود. در ۹ دسامبر ۲۰۱۶، مجلس ملی با ۲۳۴ رأی موافق در مقابل ۵۶ رأی به استیضاح پارک رأی داد و نهایتاً او از سمت خود کناره گیری کرد.»

در ادامه تصاویر این هنرمند را مشاهده می کنید:

منبع:

1401/10/07
09:05:51
5.0 / 5
251
تگهای خبر: سفر , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لباس دونی