ممنوعیت فروش لباس های مغایر با ارزش های ملی

ممنوعیت فروش لباس های مغایر با ارزش های ملی

لباس دونی: رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت از ورود لباس های وارداتی مغایر با ارزش های دینی و ملی جلوگیری می شود.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، سیدمجید امامی رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: لباس هایی که شناسه شیما و کالا نداشته باشند با اعمال قانون نهادهای نظارتی مواجه خواهند شد.
وی اضافه کرد: مقرر است با ایجاد بانک اطلاعاتی جامع از همه لباس های تولیدی و وارداتی بر تولید پوشاک داخلی نظارت و از ورود لباس های وارداتی مغایر با ارزش های دینی و ملی جلوگیری شود.
رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: لباس هایی که شناسه شیما و شناسه کالا نداشته باشند با اعمال قانون نهادهای نظارتی مواجه خواهند شد.
وی افزود: کالای قاچاق و بدون شناسنامه فرهنگی و هنری و کالایی که اساساً جایگاه یک طراح یا یک تولیدکننده مسئول و مسئولیت پذیر در آن وجود ندارد، نباید به آسانی در بازار قرار بگیرد.
امامی اظهار داشت: اگر مقرر است لباسی، در صفحات مجازی فروخته شود، فروشنده زمانی می تواند از امکان شاپرک یاای نماد استفاده نماید که پوشاک او دارای شناسه باشد و این شناسه را هم وزارت صمت صادر می کند و این شناسه نماینده داشتن شیما (شناسه یکپارچه مد و لباس ایرانی) است و همه این کارها برای این است که بخشی از زنجیره درمان گردد.
 


منبع:

1401/05/15
20:33:11
5.0 / 5
183
تگهای خبر: لباس , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی