توسط نهاد كتابخانه ها؛

منتخبین هکاتون ۱۴۰۱ حمایت می شوند

منتخبین هکاتون ۱۴۰۱ حمایت می شوند

نهاد کتابخانه های عمومی کشور، به عنوان طراح مسأله از هکاتون بازی های جدی در ششمین دوره جایزه بازی های جدی حمایت می کند.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف ترویج و ارتقا جایگاه کتاب و کتابخوانی، به عنوان طراح مساله از هکاتون بازی های جدی در ششمین دوره جایزه بازی های جدی حمایت می کند.
هکاتون بازی های جدی یک رویداد بازی سازی سه روزه است که با هدف ایده پردازی و تجربه ساخت یک بازی جدی انجام می شود. در این بخش شرکت کنندگان بعد از اعلان فراخوان و ثبت نام، در روز برگزاری به رقابت می پردازند و علاوه بر منتورهای فنی خبره در عرصه تولید و طراحی بازی، منتورهای تخصصی باتوجه به مسئله و دغدغه حامی نیز حضور دارند. بازی های توسعه داده شده در نهایت تا نسخه دِمو، تجربه و ایده اولیه ساخت یک بازی جدی در موضوع مطرح شده هستند.
پنجمین دوره هکاتون بازی های جدی با حمایت نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف افزایش مراجعه افراد به کتابخانه ها با ارائه موضوع بازی وارسازی مراجعه به کتابخانه ها طراح مسئله این رویداد در شهرهای تهران، تبریز و اصفهان است که بصورت همزمان برگزار می شود و از بهترین بازی های رومیزی یا دیجیتالی این بخش تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سه استان تقدیر می نماید. همین طور این نهاد تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان از بازی های منتخب برای توسعه بازی نیز حمایت خواهدنمود. بدین سبب افراد و تیم های علاقمند می توانند در نهایت تا روز جمعه مورخ ۱۵ مهرماه ۱۴۰۱ بهره مندی از این فرصت و شرکت در رویداد بصورت فردی یا تیمی ثبت نام کنند.
برای توانمندسازی و آموزش شرکت کنندگان قبل از هکاتون، کارگاه های آموزشی تخصصی برگزار می شود که پیش نیاز دریافت امتیاز فعالیت نخبگی بنیاد ملی نخبگان و الزامی است. زمان کارگاه ها متعاقباً اعلام خواهد شد.

1401/05/12
10:11:50
5.0 / 5
398
تگهای خبر: آموزش , تخصص , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس دونی