وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد

اصلاح ویژه آئین نامه های حوزه های فرهنگی و هنری

اصلاح ویژه آئین نامه های حوزه های فرهنگی و هنری

محمدمهدی اسماعیلی اظهار داشت: از آغاز دولت جدید اصلاح ساختارها و آئین نامه ها در بخش های مختلف فرهنگی و هنری الان در حوزه های مختلفی چون سینما، موسیقی و کتاب بعنوان یک دستور کار ویژه شروع شده است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ عصر روز چهارشنبه، پنجم مردادماه، در همایش مدیران کل ارشاد استانهای مختلف که در مجموعه فرهنگی «باغ زیبا» تهران برگزار شد، با تکیه بر اهمیت تعامل مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها با هسته های اصلی انقلاب اسلامی اظهار داشت: نمایندگان ولی فقیه در استان ها، ائمه جمعه، اهالی مسجد و نمازگزاران متدین نمازهای جمعه همگی از هسته های اصلی انقلاب اسلامی به حساب می آید که مدیران کل فرهنگ و ارشاد استان ها باید برای تعالی حوزه فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی از نقطه نظرات و دیدگاه های آنها بیشترین بهره را برده و با همدلی و همیاری همه دلسوزان و دغدغه مندان نظام جمهوری اسلامی، وضعیت فرهنگ و هنر شهرهای مختلف به بالاترین سطح ممکن برسد.
وی در ادامه با اشاره رویکرد حمایتی دولت مردمی از حوزه فرهنگ بیان نمود: دولت مردمی و شخص رئیس جمهور محترم اهتمام ویژه ای نسبت به پشتیبانی از اهالی فرهنگ و هنر دارد و این دولت بیشترین همراهی را با مجموعه فرهنگی کشور دارد.
اسماعیلی در ادامه به اهمیت تقویت منابع انسانی کار آمد و انقلابی در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و اظهار نمود: این مسأله باید به ریل گذاری جدید این وزارت خانه بدل شود و برای دستیابی به این مهم به یک برنامه زمانبندی شده نیاز داریم. همینطور اصلاح ساختارها و آیین نامه ها در بخش های مختلف فرهنگی و هنری الان در حوزه های مختلفی چون سینما، موسیقی و کتاب شروع شده است و امیدواریم این روند تا محقق شدن ساختار مدنظر ادامه یابد.
وزیر فرهنگ در انتها با تکیه بر توسعه چتر حمایتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از همه اهالی فرهنگ و هنر اظهار داشت: وزارت فرهنگ، خانه هنرمندان و اهالی فرهنگ است و در دوره جدید تمام تلاش خویش را می نماییم تا هنرمندان بخش های مختلف با کمترین دغدغه و مشکل فعالیتهای خویش را به سرانجام برسانند.
دومین همایش مدیران کل فرهنگ و ارشاد استانهای مختلف در دوره جدید وزارت فرهنگ عصر چهارشنبه با حضور و سخنرانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پایان یافت.1401/05/11
12:03:11
5.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس دونی