جشنواره موسیقی اصیل كردی در كندوله برگزار می گردد

جشنواره موسیقی اصیل كردی در كندوله برگزار می گردد

به گزارش لباس دونی جشنواره بزرگ موسیقی و آواهای اصیل كردی با حضور هنرمندانی از استان های كرمانشاه، كردستان و ایلام، نهم فروردین در روستای كرتویج كندوله برگزار می گردد.


یاور عبیری، مدیر اجرایی این جشنواره در گفتگو با ایسنا از برنامه ریزی برای اجرای جشنواره بزرگ موسیقی و آواهای اصیل كردی اطلاع داد و اظهار داشت: این جشنواره مقرر است توسط اقامتگاه بوم گردی آرتین دینور، ۹ فروردین در روستای كرتویج برگزار گردد.

وی با اشاره به اینكه در این جشنواره هنرمندان مطرح عرصه موسیقی استان اجرای برنامه خواهند داشت، اظهار داشت: علاوه بر هنرمندان كرمانشاهی، تابحال ۱۰ گروه موسیقی از استان های كردستان و ایلام برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی كرده اند.

مدیر اجرایی جشنواره بزرگ موسیقی اصیل كردی اعلام نمود: در این جشنواره اجرای سازهای تنبور، دف نوازی، ساز و دهل، چمری و … بعنوان انواع موسیقی اصیل كردی و همینطور اجرای آئین های بومی را خواهیم داشت.

ایشان در ادامه با اشاره به اینكه با تورهای گردشگری مختلفی برای حضور گردشگران در این جشنواره رایزنی انجام داده ایم، اظهار داشت: در كنار برگزاری جشنواره، برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و سوغات كرمانشاه همچون روغن حیوانی، بژی، نان ساجی و پخت انواع آش های محلی را برنامه ریزی كرده ایم.

مدیر اقامتگاه بوم گردی آرتین دینور همینطور از اجرای چهار جشنواره مختلف توسط این اقامتگاه طی سال ۹۷ اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه اجرای این جشنواره ها سبب افزایش آمار ورود گردشگران به بخش كندوله شده كه این امر رونق اقتصادی و اشتغال زایی مناسبی را هم برای مردم روستا به دنبال داشته است.

1398/01/07
20:01:43
5.0 / 5
4765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس دونی