در گفتگو با لباس دونی:

مقابله با رانت های سینمایی از مهم ترین محورهای دیدار با رییس جمهور بود

مقابله با رانت های سینمایی از مهم ترین محورهای دیدار با رییس جمهور بود

به گزارش لباس دونی مهدی صباغ زاده، کارگردان پیشکسوت سینما که شب گذشته در جلسه دیدار رییس جمهور با هنرمندان شرکت داشت اظهار داشت: جوان گرایی، مقابله با رانت خواری در سینما و سپردن شبکه نمایش خانگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مهم ترین مباحثی بود که در این نشست عنوان شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، رییس جمهور شب گذشته میزبان دورهمی هنرمندان و پیشکسوتان عرصه سینما، تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی با سلایق و طیف های مختلف بود.
مهدی صباغ زاده تهیه کننده و کارگردان سینما در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره این دیدار اظهار داشت: ملاقات رییس جمهور با هنرمندان نشانه احترام به جایگاه فرهنگ و اهالی هنر است. دولت باید حرف های بزرگان سینما و باتجربه ها را بشنود و مورد توجه قرار دهد. دیشب مسائل مختلفی عنوان شد که آقای رییس جمهور این نکات را یادداشت کردند تا رسیدگی شود.
وی اظهار داشت: آقای منوچهر شاهسواری، مدیرعامل خانه سینما درباره کلیت خانه سینما و مشکلات کارگردان ها صحبت کردند. آقای سیدضیا هاشمی، هم بعنوان نماینده تهیه کنندگان مسائلی را درباره سپردن شبکه نمایش خانگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح نمودند که امیدوار هستم مورد توجه قرار بگیرد.
صدا و سیما فرصت رسیدگی به نمایش خانگی را ندارد
صباغ زاده ضمن موافقت با نظرات سیدضیا هاشمی عنوان کرد: به نظر من متولی اصلی شبکه نمایش خانگی وزارت ارشاد است. چون تلویزیون به اندازه کافی مشکلات و گرفتاری دارد و باید شبکه هایش را پر کند. صداوسیما فرصت این را ندارد که بخواهد به نمایش خانگی رسیدگی کند. سینماگران و سریال سازان با ارتباطی که با ارشاد دارند می توانند پروانه نمایش و ساخت بگیرند و از بیکاری نجات پیدا کنند.
وی اضافه کرد: سینماگران درباره رانت خواری در سینما و توزیع ناعادلانه بودجه ها اعتراضاتی داشتند. آقای دکتر رئیسی، رییس جمهور نیز در پاسخ عدالت را تفسیر کردند و گفتند نباید در پشت پرده بودجه ها به یک عده خاص اعطا شود و مجموعه صنف باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا در این جلسه حمید نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی ایران، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما، جواد شمقدری تهیه کننده و کارگردان، دکتر فرهت عضو فرهنگستان هنر و رییس بخش موسیقی آن، دژاکام کارگردان و پیشکسوت سینما، مسعود ده نمکی کارگردان و تهیه کننده، سید ضیاء هاشمی تهیه کننده، مرتضی شعبانی مستندساز، جواد بختیاری از حوزه هنرهای تجسمی و انسیه شاه حسینی کارکردان سینما در سخنان صمیمی با گلایه از بی توجهی های گذشته به عرصه سینما و هنر، دغدغه ها، مشکلات و پیشنهادات خودرا در زمینه رفع مشکلات هنر و هنرمندان مطرح نمودند.
حمایت از موسیقی سنتی و موسیقی نواحی، توجه به حقوق مؤلف، برنامه ریزی برای تقویت احساس تعلق خاطر به پدیده های ملی و دینی، ترسیم نقشه راه در زمینه فرهنگ و هنر، استفاده از ظرفیت هنرمندان پیشکسوت، توجه به آثار آهنگسازان ایرانی و حفظ و نگهداری آن، پشتیبانی از تئاتر و هنرمندان این حوزه، توزیع عادلانه منابع بین همه فعالان فرهنگ و هنر، راه اندازی سالن های نمایش در کنار مجتمع های مسکونی، فرهنگسازی درباب سرگرمی، توجه به بیمه و مسکن هنرمندان و کوشش برای ثبت جهانی خط نستعلیق همچون مهم ترین محورهای مطرح شده توسط هنرمندان و فعالان این عرصه بود.منبع:

1401/01/26
15:24:24
5.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس دونی