معاون وزیر میراث فرهنگی:

سفرهای نوروزی پرچمدار رعایت شیوه نامه های بهداشتی باشد

سفرهای نوروزی پرچمدار رعایت شیوه نامه های بهداشتی باشد

ایرنا- معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: سفرهای نوروز ۱۴۰۱ پرچمدار رعایت پروتکلهای بهداشتی در حوزه گردشگری باشد.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی اصغر شالبافیان عصر چهارشنبه در نشست ستاد هماهنگی خدمات سفر استان نوروز ۱۴۰۱ در سالن یادگار امام(ره) اضافه کرد: دقت مضاعفی در حوزه اماکن و تاسیسات گردشگری باید به منظور رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت گیرد.
وی گفته که در روزهای نوروز ۱۴۰۱ با عنایت به افزایش تردد ها، ایمنی سفرها در دستور کار قرار دارد.
وی تصریح کرد: هماهنگی و همکاری مطلوب در مورد امور در رابطه با ستاد خدمات سفر در استان سمنان جای تقدیر دارد.
شالبافیان خاطرنشان کرد: فرهنگ بسیار غنی در استان سمنان وجود دارد که می تواند سبب جذابیت برای مسافران باشد.
معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان ضمن اشاره به این که جلوه بارز میزبانی است، بیان نمود: در استان سمنان باید از ظرفیت مسافران نوروزی برای میزبانی در شهرها بهره برد.
تمام ظرفیتها و زیرساختهای سمنان در خدمت تأمین امنیت و اسکان نوروزی
‍ استاندار سمنان هم در این جلسه اظهار داشت: برنامه ریزی برای تبدیل استان از معبر به مقصد گردشگری از راه توسعه زیرساختها امری ضروری و حائز اهمیت می باشد.
سیدمحمدرضا هاشمی اضافه کرد: استان سمنان در واقع بین الحرمین و باب الرضا است، در روزهای نوروز ۱۴۰۱ میزبان مسافران و زائرین امام هشتم(ع) خواهیم بود.
وی ضمن اشاره به این که استان سمنان در حوزه گردشگری با تعدد آثار میراثی ثبت شده، دارای استعداد بسیار ارزشمندی است، بیان نمود: برگزاری نمایشگاه های توانمندی و ظرفیت های شهرستان های استان در حوزه گردشگری و صنایع دستی در ورودی شهرها انجام گیرد.
استاندار سمنان تصریح کرد: تشکل ها و سازمان های مردم نهاد می توانند نقش موثری در میزبانی از مسافران و زائرین امام هشتم(ع) در نوروز ۱۴۰۱ داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه روستاهای هدف گردشگری و در راه جاده اصلی استان به منظور جذب مسافران، نسبت به انجام اقدامات لازم و مناسب ترغیبی و اطلاع رسانی در ورودی روستاها اهتمام داشته باشند، اظهار داشت: مساجد در راه تردد باید مشخص، زیباسازی و بهسازی شده و لیست کامل آنها به دبیرخانه ستاد خدمات سفر اعلام گردد و بانک های عامل هم نسبت به عرضه خدمات مطلوب بانکی در خودپرداز ها در روزهای نوروز۱۴۰۱ اهتمام داشته باشند.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: جایگاه های عرضه سوخت استان در روزهای نوروز ۱۴۰۱ با تأمین سوخت و نظافت محوطه، مسجد و نمازخانه ها، برای خدمات رسانی مطلوب به مسافران و زائرین آماده باشند.
وی افزود: لزوم دارد تا ستاد خدمات سفر شهرستان ها در ورودی شهرها اطلاعات ضروری از مسیر های دسترسی به داروخانه ها، نانوایی و سایر موارد کشیک را برای مسافران اطلاع رسانی کند.
هاشمی اضافه کرد: به منظور مدیریت امور در زمان بروز احتمالی شرایط جوی خاص در استان در روزهای نوروز ۱۴۰۱، امکانات لازم از قبیل مساجد بین راهی، نمازخانه ها و سالن های ورزشی آماده و تدابیر مطلوب اتخاذ گردد.
استاندار سمنان اضافه کرد: اسکان، امنیت، جایگاه سوخت و خدمات بانکی ۴ اصل مهم و از لزوم های سفر برای مسافران است که باید عرضه خدمات مطلوب در این عرصه ها صورت گرفته و تمامی امکانات پای کار باشند.

1400/12/18
23:35:50
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس دونی