گالری های تهران میزبان آدم ها و افسانه ها

گالری های تهران میزبان آدم ها و افسانه ها

لباس دونی: «تاخت»، «آدم ها و افسانه ها»، «من کوب» و «مدام آباد» همچون نمایشگاه هایی هستند که این آخر هفته در گالری های تهران برگزار می گردند.


به گزارش خبرنگار تجسمی ایرنا، گالری های پایتخت این هفته نیز میزبان آثار هنرمندان در بخش های مختلف هنری از نقاشی گرفته تا عکاسی خواهند بود. در ادامه لیست گالری هایی را که این آخر هفته پذیرای هنردوستان خواهند بود، مشاهده می کنید:
ایده ای برای ورود به محوطه ی زیبایی در بنیاد پژمان کارخانه آرگو
علاقه مندان از جمعه ۱۳ تا دوشنبه ۲۳ اسفند می توانند از نمایشگاه انفرادی اشکان صانعی با عنوان ایده ای برای ورود به محوطه ی زیبایی در بنیاد پژمان کارخانه آرگو به آدرس تهران، تهران، خیابان فردوسی، خیابان تقوی، کوچه بهداشت، پلاک ۶ بازدید کنند.
بهاریه در پروژه های آران
یک نمایشگاه گروهی با عنوان بهاریه از جمعه ۱۳ اسفند تا جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ در گالری پروژه های آران به آدرس تهران، خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ راه اندازی.
نیمه در شریف
گالری شریف به آدرس تهران، میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ از جمعه ۱۳ تا دوشنبه ۲۳ اسفند نمایشگاه گروهی نیمه با گردآوری سارا ساسانی را برگزار می نماید.
عنوان منفی ۳ در نگارخانه هوم
نمایشگاه گروهی عنوان منفی ۳ از جمعه ۱۳ تا دوشنبه ۲۳ اسفند در نگارخانه هوم به آدرس تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان چهارم، شماره۲، طبقه اول راه اندازی.
آثار فرید خطیری در نگارخانه کهفی
نمایشگاه انفرادی آثار فرید خطیری از جمعه ۱۳ تا چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ در نگارخانه کهفی به آدرس تهران، بلوار قیطریه، روبروی پارک قیطریه، خیابان حدادنژاد، نبش بن بست عزیزی میزبان هنردوستان خواهد بود.
نقاشی در نگارخانه مورا
نمایشگاه گروهی نقاشی از جمعه ۱۳ تا پنجشنبه ۱۹ اسفند در نگارخانه مورا به آدرس تهران، خیابان نجات اللهی خیابان اراک پلاک ۴۶ واحد ۲ راه اندازی.
مدام آباد در گویه
گالری تازه تاسیس گویه به آدرس تهران، میدان هفت تیر، خیابان مشاهیر، کوچه لطفی، پلاک ۳۹ از جمعه ۱۳ تا پنجشنبه ۱۹ اسفند میزبان نمایشگاه انفرادی مدام آباد از آثار بیوک ملکی خواهد بود.
نقاشی های داوود زندیان در ایرانشهر
نمایشگاه انفرادی نقاشی های داوود زندیان از جمعه ۶ تا دوشنبه ۲۳ اسفند در گالری ایرانشهر به آدرس تهران، خیابان کریم خان زند، خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، خیابان سپند، پلاک ۱/۶۹ راه اندازی و همه روزه به جز شنبه ها، از ساعت ۱۶ تا ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان است.
تمثیل در اعتماد ۱
نمایشگاه انفرادی نسترن فتوحی با عنوان تمثیل از جمعه ۶ تا سه شنبه ۲۴ اسفند در گالری اعتماد ۱ به آدرس تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ برگزار می گردد.
چهارده دوصفر در سیحون
نمایشگاه گروهی چهارده دوصفر به کوشش علیرضا پویا از جمعه ۶ تا چهارشنبه ۲۵ اسفند روزهای زوج در گالری سیحون به آدرس تهران، خیابان وزرا، کوچه چهارم، شماره ۱۱ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.
تاخت در ثالث
نمایشگاه انفرادی محمود آزادنیا با عنوان تاخت از جمعه ۶ در گالری ثالث به آدرس تهران، کریم خان زند بین ایرانشهر و ماهشهر شماره۱۴۸ شروع شده و تا چهارشنبه ۱۸ اسفند ادامه دارد.


ترک بهار برای پاییز، زمستان در دلگشا
نمایشگاه گروهی ترک بهار برای پاییز، زمستان به گردآوری شباهنگ طیاری تا دوشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ در گالری دلگشا ادامه دارد و بازدید از آن آنلاین است.
نمای نقطه نظر در ایوان
نمایشگاه گروهی نمای نقطه نظر که پروژه ای است از آسا نجفی، از جمعه ۶ اسفند در گالری ایوان به آدرس تهران، تهران، الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن بست حمید، شماره ۱ برگزار شده و تا جمعه ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ ادامه دارد.
خود، رقص، جنگ و مخدرهای دیگر در اعتماد ۲
نمایشگاه انفرادی خود، رقص، جنگ و مخدرهای دیگر از آثار حمید امامی تا سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ در گالری اعتماد ۲ به آدرس تهران، میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی پلاک ۲۵ برپا خواهد بود.
پِیبُرد در طبقات هنری آوا
نمایشگاه گروهی پیبرد تا جمعه ۱۳ اسفند در گالری طبقات هنری آوا به آدرس تهران، خ موحدی دانش (اقدسیه)، نبش خیابان فیروزبخش، مجتمع تجاری آوا سنتر، طبقه ۸ میزبان بازدیدکنندگان خواهد بود.
آدم ها و افسانه ها در گالری ویژه
نمایشگاه انفرادی آثار بهرام دبیری با عنوان آدم ها و افسانه ها که از اواخر بهمن در گالری ویژه به آدرس تهران، تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عربعلی، خیابان سوم، ضلع جنوب غربی میدان سوم نیلوفر، ساختمان ۵ برگزار شده تا جمعه ۲۰ اسفند پذیرای هنردوستان است.
من کوب در شهریاران
علاقه مندان تا روز جمعه ۱۳ اسفند می توانند از نمایشگاه انفرادی بابک امجد با عنوان من کوب در گالری شهریاران به آدرس تهران، خیابان قائم مقام فراهانی پایین تر از بهشتی، کوچه دهم، پلاک ۲۴، طبقه ۴، واحد ۱۵بازدید کنند.
سادگی در گالری فرهنگسرای ابن سینا
امروز روز پایانی از نمایشگاه انفرادی عکس محبوبه ایران روح به نام سادگی در گالری فرهنگسرای ابن سینا به آدرس تهران، شهرک قدس، خیابان ایران زمین شمالی، جنب شهر کتاب ابن سینا، فرهنگسرای ابن سینا است.
نقاشی و حجم در گالری نووان
نمایشگاه گروهی نقاشی و حجم با آثار هنرمندانی چون فرید الکایی، زیبا پشنگ و هما عبداللهی تا پنجشنبه ۱۹ اسفند در گالری نووان به آدرس تهران، پاسداران، بوستان ۸، پلاک ۱۳۴ برپاست.
آمود در گالری اُ
نمایشگاه انفرادی علی روستائیان فرد به نام آمود از جمعه ۶ تا دوشنبه ۲۳ اسفند در گالری اُ به آدرس خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی اول برگزار می گردد و بازدید از آن همه روز از ساعت ۱۲ تا ۲۰ (به استثناء روزهای شنبه و یکشنبه) ممکنست.
سِیر در گالری اِچ
نمایشگاه گروهی نقاشی سیر با گردآوری محمد قربانی از جمعه ۶ تا جمعه ۲۰ اسفند در گالری اِچ به آدرس خیابان شریعتی، روبروی دولت، کوچه میرزا تاراج، پلاک ۱۰ برگزار می شود و هر روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ امکان بازدید از آن وجود دارد.
افسانه وارثان سرنوشت در گالری +۲
افسانه وارثان سرنوشت که یک نمایشگاه انفرادی از آثار امین منتظری است، از ۶ تا ۲۰ اسفند در گالری +۲ به آدرس خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۸، طبقه ی دوم انجام می شود. ساعت بازدید از این نمایشگاه به بازه زمانی ۱۱ تا ۱۹ محدود خواهد بود.
کناره در گالری زیرزمین دستان
نمایشگاه انفرادی بهمن محمدی تحت عنوان کناره از جمعه این هفته (۶ اسفند) در گاری زیرزمین دستان به آدرس خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ افتتاح شده و تا جمعه ۲۰ اسفند به جز یکشنبه ها و دوشنبه ها همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.
باغ رویاها در گالری سو
نمایشگاه گروهی باغ رویاها با آثار هنرمندانی چون اشکان صادقی، کوروش شیشه گران، شاهین انتظامی و عرفان ابوطالبی از جمعه ۶ اسفند در گالری سو به آدرس خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ افتتاح می شود و تا دوشنبه ۲۳ اسفند هر روز به جز شنبه ها پذیرای بازدیدکنندگان است.
باغ بی حالا در نگارخانه نگر
نمایشگاه انفرادی مانی مهرزاد با عنوان باغ بی اکنون از جمعه ۶ اسفند تا شنبه ۲۱ اسفند در نگارخانه نگر به آدرس زیر پل کریمخان، پس از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول راه اندازی و علاقه مندان همه روزه به جز شنبه ها می توانند از ساعت ۱۲ تا ۲۰ به تماشای آثار آن بپردازند.
آرشیو ۲ در گالری آرتیبیشن
گالری آرتیبیشن به آدرس خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، نرسیده به همت، گل نبی(غرب)، میدان احمدی روشن(کتابی)، خیابان ساسانی پور، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ از ۶ تا ۲۰ اسفند میزبان یک نمایشگاه گروهی از منتخبی از آثار نقاشی/ طراحی/ چاپ با عنوان آرشیو ۲ است.
منتخبی از آثار «مدرن» مجموعه ی لعل در گالری اُ
نمایشگاه گروهی نقاشی هنرمندانی چون بیژن صفاری، اردشیر محصص، منیر فرمانفرمائیان، منوچهر یکتایی و پرویز تناولی با عنوان منتخبی از آثار «مدرن» مجموعه ی لعل از جمعه ۶ اسفند در گالری اُ به آدرس خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی دوم راه اندازی و بازدید از آن تا روز دوشنبه، ۲۳ اسفند همه روزه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ برای عموم آزاد است.
بازخوانی در گالری والی
نمایشگاه گروهی بازخوانی با آثاری از عاطفه ترمشیر، مریم حسین، آرش علیمحمدی، افسانه بابایی تفتی، نگین شعله ور و مینو مافی از ۶ تا ۱۷ اسفند در گالری والی به آدرس میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ برگزار می گردد و درهای آن همه روزه به جز شنبه ها به روی بازدیدکنندگان باز خواهد بود.
غریب ها در گالری آتبین
گالری آتبین واقع در خیابان ولی عصر پیش از چهارراه پارک وی کوچه خاکزاد پلاک ۴۲ از ۶ تا ۲۰ اسفند میزبان نمایشگاه انفرادی نقاشی شهره امیراحمدی با عنوان غریب ها خواهد بود و علاقه مندان می توانند همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ از آن بازدید کنند.
این نستعلیق نیست در گالری شکوه
نمایشگاه انفرادی مهدی فریمانی تحت عنوان این نستعلیق نیست از جمعه ۶ اسفند تا دوشنبه ۱۶ اسفند هر روز به جز روزهای پنجشنبه و تعطیلات رسمی در گالری شکوه به آدرس فرمانیه. بلوار شهید اندرزگو. خیابان سلیمی شمالی. کوچه امیر نوری. پلاک ۱۹، میزبان علاقه مندان خواهد بود.
آخرین اتفاق ۱۴۰۰ در گالری مژده
نمایشگاه گروهی آخرین اتفاق ۱۴۰۰ با نمایش آثار متنوعی از حدود ۵۰ هنرمند از چهار نسل هنر ایران از ۶ تا ۱۷ اسفند در گالری مژده واقع در سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، خیابان ۱۸ شرقی، پلاک۲۷، زنگ یک راه اندازی و هر روز به استثناء روزهای شنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ میزبان علاقه مندان خواهد بود.
عالیجناب طبیعت در گالری عصر
گالری عصر واقع در میرزای شیرازی شمالی، خیابان دلاویز، پلاک ۱۸ از ۶ تا ۲۰ اسفند میزبان نمایشگاه گروهی عالیجناب طبیعت از آثار محمد ابراهیم جعفری، علی ذاکری، رضوان صادق زاده، یعقوب عمامه پیچ، علی گلستانه، ساسان نصیری و احمد وکیلی خواهد بود.
امید در گالری نگاه
نمایشگاه گروهی امید از آثار ۳۰ هنرمند از ۶ تا ۱۸ اسفند در گالری نگاه به آدرس خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)، خیابان غفاری، شماره ۶۴ راه اندازی و بازدید از آن هر روز هفته به جز دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۱۸ برای عموم آزاد است.
طبیعت در نگاه معاصر در گالری ژاله
نمایشگاه گروهی طبیعت در نگاه معاصر با نمایش آثار هنرمندانی چون شیرین آزادی، الهه رمضانی و صلاح حسنی از ۶ تا ۲۰ اسفند در گالری ژاله واقع در خیابان سمیه، پس از خیابان مفتح، بن بست پروانه، پلاک ۴ برگزار می گردد و به جز شنبه ها هر روز از ساعت ۱۳ تا ۲۰ میزبان علاقه مندان است.
این مداد، رنگیست در گالری جاوید
نمایشگاه گروهی این مداد، رنگیست از ۶ تا ۲۰ اسفند در گالری جاوید به آدرس میدان فاطمی، خیابان جویبار، خیابان زرتشت غربی کوچه یزدان، پلاک ۱۷، واحد۱، راه اندازی.
فصل آخر در گالری لیام
نمایشگاه گروهی نقاشی، حجم، عکس فصل آخر از جمعه ۶ تا شنبه ۲۱ اسفند در گالری لیام به آدرس خیابان فتحی شقاقی، بین خیابان کاج و میدان سلماس، پلاک ۱۱۸، طبقه اول برگزار می گردد.
آثار حسین والامنش در گالری دیدار
نمایشگاه انفرادی آثار حسین والامنش از جمعه ۶ اسفند تا سه شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ در گالری دیدار به آدرس خیابان مفتح جنوبی، کوچه ی مبینی، پلاک ۱۰ برگزار می گردد.
جایی برای ایستادن در گالری ملک
یک نمایشگاه گروهی حجم با عنوان جایی برای ایستادن با رعایت پروتکلهای بهداشتی از جمعه ۶ اسفند تا جمعه ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ در گالری ملک واقع در خیابان انقلاب٫ نرسیده به میدان فردوسی٫ بین فرصت و آذرنوش٫ پلاک ۵۵۱ طبقه همکف، راه اندازی و هر روزه به جز شنبه ها از ساعت ۱۵ تا ۱۹ میزبان بازدیدکنندگان است.
پشت پرده زنبوری در گالری شیرین
نمایشگاه گروهی پشت پرده زنبوری با آثار هنرمندانی چون وحید آرین، معین شافعی، کیوان عسگری، مونا حسین زاده، دلارام فغانی، طلا درنگی و شیرین بابازاده که از جمعه ۲۹ بهمن در گالری شیرین افتتاح شده، تا سه شنبه ۲۳ فروردین سال ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت و علاقمندان هر روزه به جز دوشنبه ها می توانند از ساعت ۱۱ تا ۱۹ از آن بازدید کنند.


آفانتازیا در گالری راه ابریشم
نمایشگاه انفرادی آفانتازیا از آثار مینا برومند از ۱۵ بهمن در گالری ابریشم افتتاح شده و تا یکشنبه ۱۵ اسفند ادامه دارد. بازدید آنلاین از این نمایشگاه ممکنست.
آثار شیشه ای مریم زندی در گالری گلستان
نمایشگاه انفرادی آثار شیشه ای مریم زندی از جمعه این هفته تا ۱۸ اسفند در گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴، برگزار می گردد و علاقه مندان می توانند همه روزه (به استثنای پنجشنبه ها) از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از آن بازدید کنند.
سادگی در پیچیدگی در گالری شیرین
نمایشگاه انفرادی منصور نصرت نظامی با عنوان سادگی در پیچیدگی که از جمعه ۲۹ بهمن در گالری شیرین به آدرس خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ی سیزدهم، پلاک۵ افتتاح شده، تا سه شنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۱ همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.
بعد از هند در نگارخانه هور
نمایشگاه انفرادی احمد نصرالله با عنوان پس از هند تا چهارشنبه ۱۸ اسفند در نگارخانه هور واقع در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ برپاست و جز شنبه ها همه روزه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ امکان بازدید از آن وجود دارد.
کاغذ: میدان مکاشفه در گالری باوان
نمایشگاه گروهی کاغذ: میدان مکاشفه تا دوشنبه ۲۳ اسفند آثار هنرمندانی چون مریم اسپندی، شیده تامی، ترلان تبار، مجتبی امینی و شیما فراهانی را در گالری باوان به آدرس خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک ۷ به نمایش می گذارد.
بازیابی در گالری نیان
نمایشگاه انفرادی پریوش گنجی تحت عنوان بازیابی تا جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ در گالری نیان به آدرس میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، خیابان تور، خیابان وفایی ورمرز آبادی، بن بست ابهری، پلاک ۵، برقرار بوده و ساعت بازدید از آن به ۱۴ تا ۱۹ محدود است.
عذر طاوس در ساختمان کندوان
نمایشگاه انفرادی آثار حمید شمس به نام عذر طاوس تا جمعه ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ در ساختمان کندوان واقع در خیابان حافظ، خیابان غزالی، پلاک ۱۷، برپاست.
بازنگری در گالری ریشه ۲۹
گالری ریشه ۲۹ واقع در محله الهیه، خیابان آقابزرگی، روبه روی بانک آینده، جنب بانک خاورمیانه، پلاک ۳۱، تا چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ میزبان نمایشگاه گروهی ریشه ۲۹ از آثار سهند حسامیان، علی خطایی ایلخچی، محسن رافعی، بنفشه احمدزاده، محمود محرومی، مهدی رنگچی، مژگان ملاحسینی و محمدرضا پورکمالی خواهد بود که بازدید عموم از آن هر روز به جز شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۲ آزاد است.
ستون بی حد در گالری شیدایی
نمایشگاه گروهی ستون بی حد از آثار ۱۳ هنرمند تا ۲۰ اسفند در گالری شیدایی به آدرس میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، روبروی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد ۱، برقرار است.
نهان (فصل۱) در گالری اِو
نمایشگاه انفرادی علیرضا چیتایی به نام نهان که از ۲۹ بهمن افتتاح شده بود، تا جمعه ۱۳ اسفند در گالری اِو به آدرس خیابان کریم خان زند. خیابان خردمند شمالی. کوچه اعرابی ۳. پلاک ۵. طبقه همکف و اول برقرار است و علاقه مندان همه روزه به استثنای روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۹ می توانند از آن بازدید کنند.
نقش محال در موزه هنرهای دینی امام علی
نمایشگاه گروهی نقش محال تا پنجشنبه ۲۶ اسفند در موزه هنرهای دینی امام علی به آدرس خیابان حضرت ولی عصر (عج)، روبروی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، ادامه دارد و بازدید از آن هر روزه از ساعت ۹ تا ۱۴: ۳۰ ممکنست.
مقاومت واپسگرا در بنیاد یاسی
نمایشگاه گروهی مقاومت واپسگرا که توسط گردآوری شده لئو گای دنارسی گردآوری شده تا دوشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ در بنیاد یاسی به آدرس سعادت آباد، خیابان اوین، پس از چهارراه فراز، کوچه پیربسطامی، بن بست پویا، پلاک ۲، برپاست و هر روز به جز شنبه ها و یکشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ می توان از آن بازدید کرد.
چل تاس در بنیاد ایرج زند
نمایشگاه انفرادی حمید قوی پنجه به اسم چل تاس تا شنبه ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ در بنیاد ایرج زند واقع در خیابان خردمند جنوبی، بن بست وحدتی منش، پلاک دو میزبان علاقه مندان خواهد بود.


منبع:

1400/12/12
23:40:55
5.0 / 5
396
تگهای خبر: زیبایی , طراحی , گالری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس دونی