در سه سال گذشته صورت گرفته است

تولید بیش از 36 عنوان اسباب بازی از طرف کانون

تولید بیش از 36 عنوان اسباب بازی از طرف کانون

لباس دونی: در سه سال قبل بیش از 36 عنوان سرگرمی و اسباب بازی از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید و به بازار عرضه شده است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری با برگزاری رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی و همین طور ایده آزاد بازی های کامپیوتری در حوزه تولید محصولات سرگرمی ویژه کودکان و نوجوانان در سالهای اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته است.
این محصولات در عرصه تولید اسباب بازی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، ۱۲ عنوان سرگرمی به تعداد ۱۲۱هزار و ۷۰۰، در سال ۱۳۹۹، ۱۴ عنوان به تعداد ۱۷۴هزار و ۷۸۰ و در سال ۱۴۰۰، ۱۰ عنوان و به تعداد ۳۳هزار بوده است. همین طور سرگرمی باغ فرش، کمی بزرگتر، کلمه ساز انگلیسی، کتاب بازی «کرم اندازه گیر»، بردگیم «میهمان های ناخوانده»، و کتاب پازل «آهو و پرنده» از دیگر محصولاتی است که کانون در دست تولید دارد.
این مرکز باتوجه به نقش و جایگاهی که دارد همیشه به دنبال حمایت و تعامل با تولیدکنندگان اسباب بازی خصوصاً تولیدکنندگان نوپاست. بر همین اساس، باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری در حوزه پیوست فرهنگی، کانون مبادرت به تولید محصولات جدیدی همچون اسباب بازی در این عرصه داشته است.
از این بابت، کانون از سال ۱۳۹۷ تا حالا با شناسایی افراد جوان و خلاق توانسته با ایجاد بانک اطلاعاتی از طراحان این حوزه و بوسیله برگزاری رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی و همین طور ایده آزاد بازی های کامپیوتری، دوره های کارشناسی و آموزش های تخصصی را با حضور استادان بنام این حوزه برگزار و بیش از ۱۸۰ ماکت اسباب بازی که با نگاه و فرهنگ ایرانی طراحی شده، برای تولید آماده کند. کانون پرورش فکری بوسیله اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری، این فرصت را برای تمامی تولیدکنندگان و سرمایه گذاران صنعت اسباب بازی فراهم آورده است تا در قالب کار مشارکتی و یا تولید با نشان خود اقدام نمایند.
منبع:

1400/09/12
11:30:04
5.0 / 5
549
تگهای خبر: آموزش , تخصص , طراحی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس دونی