پیشنهاد وزیر ارشاد جهت استفاده از مصلای تهران

پیشنهاد وزیر ارشاد جهت استفاده از مصلای تهران

به گزارش لباس دونی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مسئولان مصلای بزرگ امام (ره) پیشنهاد کرد: با تدوین طرحی با همکاری مشترک این وزارتخانه و مصلای تهران، از فضاهای فرهنگی و هنری این مکان معنوی در امتداد اشاعه فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی بهره برداری بیشتری شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی بامداد روز جمعه (۲۸ آبان ۱۴۰۰) در حاشیه بازدید از مصلای امام خمینی (ره) در نشستی با مدیران اجرائی این محل به وجود نمادهای فرهنگی و هنری در دوره های مختلف تاریخی اشاره نمود و اظهار داشت: بعد از انقلاب اسلامی، مصلای امام خمینی (ره) نماد فرهنگی و هنری کشور شده است.
اسماعیلی در ادامه اضافه کرد: مصلای امام خمینی (ره) می تواند مجموعه ماندگار فرهنگی و هنری برای آیندگان باشد.
وزیر فرهنگ با اشاره به مجموعه عملیات عمرانی و ساخت وساز در مصلای امام خمینی (ره) اظهار داشت: کارها و اقدامات متراکمی در فضای مصلای حضرت امام خمینی (ره) شکل گرفته که کمتر پیوست رسانه ای داشته و بنا بر این مردم درباره فضای این مکان اطلاع کمی دارند. مصلای امام (ره) مجموعه فاخر هنری است که از جنبه های مختلف قابل اعتنا و توجه است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با اشاره به کارهای فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: این وزارتخانه نزدیک ترین نهاد حاکمیتی در ارتباط با همکاریهای دوجانبه فرهنگی و هنری با مصلای امام خمینی (ره) است. در دو دهه اخیر خیلی از نمایشگاه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچون نمایشگاه های بین المللی کتاب، مطبوعات و قرآن در این مجموعه فاخر برگزار شده و پس از این هم خیلی از کارهای فرهنگی و هنری این وزارتخانه قابل ارائه است.
رییس شورای هنر اظهار داشت: از فضای مصلای حضرت امام خمینی (ره) همین طور می توان در کنار کارهای مذهبی، در امتداد برنامه های اجتماع محور که در سطح شهر به آن نیازمند هستیم بهره برد.
در بخش دیگری از این جلسه، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به پیشینه فعالیت ها و رویدادهای فرهنگی که در مصلای تهران برگزار شده، اظهار داشت: آمادگی مستندسازی مجموعه اقدامات فرهنگی و هنری این مکان را در قالب کتاب مصلا داریم.
او با یادآوری تعدادی از مشکلات سالهای قبل فضای مصلای امام خمینی (ره) در روزهای برگزاری نمایشگاه کتاب اظهار داشت: در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب تعدادی از مشکلات همچون مشکل دسترسی پارکینگ باید حل شود. موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران می تواند در قالب تفاهم نامه، برنامه های مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مصلای حضرت امام خمینی (ره) را داشته باشد تا تمامی برنامه ریزی ها و امور محتوایی همکاری دوجانبه پیگیری شود.
در بخش دیگری از این جلسه سیدمهدی عاملیان، معاون اجرائی مصلای امام خمینی (ره) اظهار داشت: شروع و پایه ریزی و راه اندازی مصلای حضرت امام خمینی (ره) با اشراف و تحت نظر مقام معظم رهبری از زمان ریاست جمهوری ایشان شکل گرفت و با همت ایشان همه ابعاد مختلف ساخت و طراحی اجرا می شود. مصلای حضرت امام خمینی (ره) بنای ماندگار تاریخی است که از ظرفیت های این فضا در امتداد برگزاری جشنواره ها، همایش ها و مراسم فرهنگی و هنری کشور می توان بهره کافی برد.
عاملیان در آخر بیان کرد: آمادگی داریم که فضای مصلای حضرت امام خمینی (ره) را برای برگزاری تمامی رویدادهای ملی و بین المللی فرهنگی و هنری در اختیار دست اندرکاران این حوزه قرار دهیم. ساختار فضای مصلای حضرت امام خمینی (ره) ساختاری تاریخی است که برای آیندگان سرمایه بزرگی به شمار می آید و بهتر است از آن چه داریم استفاده بهینه نماییم و در آینده بتوانیم میزبانی محتوایی فرهنگی بیشتری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر سازمان ها و نهادهای حاکمیتی داشته باشیم.
برمبنای خبر رسیده، در این بازدید محمد اسلامی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی نورعلیشاهی، سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران و علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرائی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم حضور داشتند.
منبع:

1400/09/02
23:42:51
5.0 / 5
820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی