یكی از مدیران جشنواره تئاتر دانشگاهی:

سعی كردیم عكس، پوستر و ماركت بخش جانبی نباشد

سعی كردیم عكس، پوستر و ماركت بخش جانبی نباشد

به گزارش لباس دونی مدیر بخش عکس، پوستر و ماکت صحنه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی عنوان کرد: تلاش ما در این دوره جشنواره این بود که بخش عکس، پوستر و ماکت بعنوان بخش جانبی در نظر گرفته نشود.پریسا عباس زاده مدیر بخش عکس، پوستر و ماکت صحنه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، گفت: امسال نخستین سالی است که در کنار بخش عکس، پوستر، بخش ماکت و اسکیس صحنه نیز در جشنواره انجام شد که با استقبال خوب دانشجویان همراه بود. در بخش عکس آثار ارسالی عکاسان تئاتر به دبیرخانه داوری شد و در نهایت آثار ۱۰ نفر پذیرفته و به مرحله داوری رسید.

این ۱۰ نفر در بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران حضور داشتند و از تئاترهای اجرا شده عکس برداری کرده و عکسهایی که در این جشنواره گرفته اند، در مرحله دوم داوری توسط کیارش مسیبی و مهدی آشنا ارزیابی خواهد شد.

مدیر بخش عکس، پوستر و ماکت صحنه افزود: در بخش پوستر ۱۷ نفر شرکت کردند که بیشتر آثار ارسالی، پوستر نمایش هایی بود که در این دوره از جشنواره اجرا شده و این آثار توسط فرهاد فزونی ارزیابی خواهد شد.

وی اضافه کرد: همین طور در بخش ماکت ۱۳ اثر و در بخش اسکیس ۱۲ اثر توسط آقایان مصطفی مرادیان و سینا ییلاق بیگی ارزیابی می شود.

عباس زاده با اعلان اینکه تمام تلاش ما بر این بود که بخش عکس، پوستر و ماکت بعنوان بخش جانبی به شمار نرود، اشاره کرد: برای کسانی که دغدغه حوزه تجسمی را دارند این بخش خیلی اهمیت دارد که بعنوان یک بخش موثر و تخصصی مورد توجه باشد و سبب دیده شدن آثار بخش صحنه و تلاش فعالان این حوزه شود.

وی افزود: این بخش با استقبال خوبی مواجه گردید و امیدواریم جشنواره های دیگر نیز بخش ماکت صحنه و اسکیس صحنه را به جشنواره ها اضافه کنند.

مدیر بخش عکس، پوستر و ماکت صحنه با اشاره به برگزاری کارگاه اسکیس صحنه در جشنواره توضیح داد: آثار خروجی این کارگاه در لابی تالار مولوی به نمایش درآمد. همین طور بعد از اختتامیه جشنواره، نمایشگاهی ویژه آثار پوستر و عکس برگزار می شود.

بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی به دبیری سید مجتبی جدی و به همت اداره کل فرهنگی اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در بخش های صحنه، مناطق، تجربه های اجرا، پژوهش(جایزه دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی)، نمایشنامه نویسی (جایزه اکبر رادی)، ترجمه (جایزه دکتر محمدرضا خاکی)، بین الملل، اساتید، جشنواره جشنواره ها، رادیو تئاتر، ماکت صحنه، عکس، پوستر، کارگاه ها و درس گفتارها تا ۱۹ تیر درحال برگزاری است.منبع:

1400/04/18
22:09:03
5.0 / 5
1149
تگهای خبر: تئاتر , تخصص , جشنواره , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس دونی