سفر ممنوع سفارش های كرونائی برای رفتن یا نرفتن

سفر ممنوع سفارش های كرونائی برای رفتن یا نرفتن

لباس دونی: اخبار متناقص درباره سفرهای نوروزی بسیاری را سردرگم کرده؛ برای اینکه عده ای مردم را به سفر نرفتن سفارش می کنند و عده ای نیز سفر با رعایت شیوه نامه بهداشتی را سفارش می کنند. در این روزهای کرونائی اختتام سال مردم در اماواگرهای سفر مانده اند تا باتوجه به سفارش های کرونائی تصمیم بگیرند.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هفته ای پر خبر را پشت سرگذاشت؛ بطوری که یک سری سلسله خبرهایی با محتوای سفرهای نوروزی در راس اخبار قرار گرفته و جزو پر بیننده ترین مطالب قرار گرفت که در ادامه به شماری از آنها همراه با دیگر مطالب متنوع حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره می شود.
سفرها نباید انجام شود
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا بارها بر مخالفت وزارت بهداشت بر سفرهای نوروزی اصرار کرد که تا حد امکان و به هیچ وجه این سفرها نباید صورت گیرد تا شرایط کشور به ثبات برسد. هرچند او نیز اظهار داشت که در شهرهای زرد و آبی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی بسیار سختگیرانه، سفرهای ضروری امکان پذیر است، اما چگونگی سفر به این مناطق را تعیین تکلیف نکرد.
وزیر بهداشت نیز مردم را قسم داده به سفر نروند و البته علی اصغر مونسان وزیر گردشگری نیز اعلام نموده تابع تصمیمات ستاد است. همه این اخبار در شرایطی است که امکان رزرو هتل و تور و پرواز و قطار در شهرهای قرمز و نارنجی وجود دارد.
قرار است ۲۵ اسفند ماه تصمیم نهایی دولت درباب سفرهای نوروزی اعلام شود؛ اما به نظر می آید این زمان بسیار دیر است؛ برای اینکه خیلی از افراد که خواهان سفر هستند از مدت ها قبل مبادرت به برنامه ریزی و رزرو تور و یا بلیط هواپیما و یا هتل کردند. اخبار حاکی از این است که سفر با خودور شخصی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع می باشد، اما می توان با هواپیما، قطار و حتی اتوبوس به شهرهای قرمز و نارنجی رفت و تعطیلات را گذراند.


مردم برای رفتن به سفر چند ماه صبر کنند
سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: مردم تا چند ماه دیگر و تا زمانی که به درصد قابل قبولی از واکسیناسیون مقابل کرونا برسیم، صبر کنند و به سفر نروند.
سادات اضافه کرد: عقل حکم می کند تا زمانی که به درصد قابل قبولی از واکسیناسیون مقابل کرونا برسیم مردم به سفر نروند و دورهمی نداشته باشند تا بیماری کووید ۱۹ بیشتر از این در میان ما مرگ به همراه نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه واکسن کرونا در حال تولید شدن در کشور و همین طور وارد شده است، گفت: مردم کشورمان تا کنون تاب آوری خوبی داشتند و با ما همکاری کردند اما از آنها می خواهیم که باز هم صبر داشته باشند.
لاری با تاکید بر اینکه تجربه یک سال اخیر نشان داد هرجا تجمعی اتفاق می افتد و شیوه نامه های بهداشتی رعایت نمی گردد بیماری کووید ۱۹ شیوع می یابد، اشاره کرد: بهمین دلیل همیشه سفارش وزارت بهداشت این است که مردم سفر و تجمع نکنند و دورهمی نداشته باشند.
نمایشگاه گردشگری برلین با حضور ایران گشایش یافت
غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری ITB برلین با حضور معاون گردشگری به صورت مجازی افتتاح و تا ۲۲ اسفند ماه جاری در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می گیرد.
ولی تیموری معاون گردشگری کشور اظهار داشت: نمایشگاه ITB برلین بزرگ ترین رویداد گردشگری جهان به شمار می آید و ضمن دارا بودن نقشی مهم در معرفی مقاصد گردشگری دنیا، بستری گسترده برای تعامل و تبادل افراد حرفه ای در این عرصه به وجود آورده است.
او اضافه کرد: به علت بحران انتشار ویروس کرونا، بااینکه صنعت گردشگری دنیا گرفتار رکود شده و سفر با محدودیت هم راه است اما این مساله به مدلول تعطیلی امور تبلیغات و بازاریابی صنعت گردشگری کشور نیست و باتوجه به خلاء ها و کمبودهایی که در عرصه تصویرسازی از گردشگری ایران بعنوان یک مقصد ایمن و جذاب وجود دارد؛ حضور در نمایشگاه ITB برلین در امتداد ایجاد یک تصویر مناسب در صنعت گردشگری ایران صورت گرفته است.
معاون گردشگری اظهار داشت: حضور در این نمایشگاه سبب شده که در وضعیت فعلی انتشار کرونا چراغ گردشگری جمهوری اسلامی ایران روشن بماند و کشورمان بعنوان یکی از مشتریان دائمی نمایشگاه برلین در یکی از مقاصد قدیمی و اصلی خود که بازار اروپا به شمار می آید؛ حضور ویژه ای داشته باشد.
مدرسه علیا فردوس در راه موزه شدن
مدرسه علیا از بناهای تاریخی در فردوس است که قرار بود موزه نسخ خطی در این مجموعه کم نظیر برای بازدید عموم راه اندازی شود و این طرح همچنان در راه اجراست. این مدرسه توسط میرعلی بیک در اواخر دوره صفویه در شهر تاریخی تون و در محله میدان بنا شد و جزء مدارس چهار ایوانی است.
سردر این بنا دارای عظمت بیشتری نسبت به مدرسه حبیبیه بوده و پشت در ورودی مدرسه فضای هشتی قرار گرفته که دارای تزئینات آجرچینی است. در دو طرف آن دو فضا قرار گرفته که فضای سمت راست، مسجد این مدرسه و فضای سمت چپ مدرسه است.
فضای مسجد این مدرسه علمیه دارای تزئینات زیبای مقرنس است و همه این جذابیت ها موقعیت گردشگری را برای علاقه مندان به میراث فرهنگی ایران زمین فراهم نموده و در صورت کاربری مناسب از این فضا بر جذابیت آن افزوده می شود.
سال ۱۳۹۷ بود که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی، قرار شد موزه نسخ خطی در این مجموعه زیبا راه اندازی شود اما با گذشت ۲ سال هنوز اقدامی صورت نگرفته است و مدیران از کمبود اعتبار سخن می گویند.
در حالی که این اثر ثبت ملی است و می تواند از اعتبارات ملی برخوردار شود، ایجاد اولین موزه نسخ خطی استان فرصتی برای مرمت، احیا و معرفی این مدرسه تاریخی و جذب توریست به حساب می آید.


گنجینه آب مجموعه سعدآباد بازگشایی شد
موزه و گنجینه آب مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، بعد از یک دوره مرمت، با حضور شماری از مسئولان وزارت نیرو و میراث فرهنگی بازگشایی شد. این موزه حدود ۳ ماه پیش بمنظور مرمت و بازسازی بنای آن تعطیل شده بود، در ایام پایانی اسفند ماه بازگشایی وآثار آن در معرض دید علاقمندان قرار داده می شود.
گنجینه آب موسسه ای است فرهنگی که در جهت جمع آوری، نگه داشت، نمایش و حفظ و احیای میراث گذشتگان در بخش های در رابطه با آب همچون استحصال، انتقال، توزیع و بهره برداری و فنون به کار رفته در آن فعالیت می کند. این موزه در بخش مرکزی مجموعه سعدآباد قرار دارد و ساختمان آن متعلق به دوره قاجار است و اشیاء و آثار موجود در آن شامل اسناد و مدارکی نظیر دفترچه میراب، وقف نامه ها، طومارها و همین طور ابزار و ادوات آب رسانی در دوران گذشته است.


نمایش آثار تمبر و فیلاتلیک دوران قاجار و پهلوی
حسن عمیدی رئیس موزه ارتباطات ایران از افتتاح پست موزه یزد با حضور مدیرعامل شرکت ملی پست آگاهی داد و اظهار داشت: در این موزه نخستین های کارت پستال، تمبرهای ایران و سایر کشورها و آثار تمبر و فیلاتلیک (تمبرشناسی) دوران قاجار، پهلوی و معاصر به معرض نمایش گذاشته می شود.
عمیدی اظهار داشت: در این پست موزه که بعنوان نخستین مرکز پست موزه در استان یزد افتتاح می شود، نخستین های کارت پستال، تمبرهای ایران و تمبرهای سایر کشورها در معرض دید قرار می گیرد.
عمیدی با اشاره به اینکه پست موزه یزد از۴ سالن اصلی تشکیل شده که شامل تمبر، اقلام فیلاتلیک/ philatelic مطالعه و ارزش گذاری اسناد پستی ارزشمند؛ شامل ورقه های پستی و پاکت نامه های دوران مختلف تاریخ است، گفت: در سالن اول این موزه آثار دوران قاجار، در سالن دوم تمبر و اقلام فیلاتلیک دوران پهلوی و تاریخ پست هوایی، در سالن سوم اوراق پستی دوران معاصر و در سالن چهارم تمبر و اقلام فیلاتلیک ۱۲۰ کشور مختلف دنیا به معرض نمایش گذاشته می شود.۱۰۰ اصله نهال به صورت نمادین در تخت جمشید کاشته شد
حمید فدایی مدیر این پایگاه عنوان کرد: تخت جمشید در کنار ارزش های تاریخی از ظرفیتی زیست محیطی و طبیعی نیز برخوردار می باشد و باعنوان چشم اندازی تاریخی ـ طبیعی شناخته می شود.
وی اضافه کرد: این منطقه به علت واقع شدن در مجاورت رودهای پر آب کُر و سیوند و حاصلخیزی خاک شرایط خاصی را برای دشت مرودشت در طول تاریخ در شکل گیری حوزه تمدنی آن رقم زده؛ بدین سبب توجه ویژه به پهنه سبز این دشت تاریخی، حفاظت و بهره گیری از آن در اقتصاد مبتنی بر گردشگری پایدار حائز اهمیت می باشد.
فدایی با اشاره به اینکه چند دهه قبل با کاشت گونه هایی نظیر درختان کاج، پهنه سبزی به وجود آمده است، اظهار داشت: این جنگل مصنوعی به نام پردیس تخت جمشید شناخته می شود.


منظر تاریخی هگمتانه برای ثبت جهانی رقیب ندارد
محمد حسین طالبیان معاون میراث فرهنگی وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه پرونده ثبت جهانی هگمتانه به یونسکو ارسال می شود اظهار داشت: منظر تاریخی از هگمتانه تا همدان برای ثبت جهانی رقیب ندارد.
طالبیان اضافه کرد: منظر تاریخی از هگمتانه تا همدان آثار دوران باستان تا معاصر را در برمی گیرد.
وی با اشاره به اینکه اصل کار هگمتانه انجام شده است و به موازات تکمیل پرونده موانع نیز برداشته خواهد شد ابراز امیدواری کرد: در سال ۱۴۰۰ شاهد ثبت جهانی هگمتانه باشیم.
طالبیان تصریح کرد: یکصد سال قبل در تپه هکمتانه آثار با ارزشی کشف شده است که نیازمند محل مناسبی برای نگهداری بود و مخزن امن منطقه غرب کشور در این راستا راه اندازی شد.
معاون وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه سالانه یک اثر در کشور سهمیه ثبت جهانی دارد اظهار داشت: با ثبت منظر تاریخی می توانیم بهترین راهبرد را برای ثبت هگمتانه باستان تا همدان معاصر بکار بگیریم و سیر تحول را در نخستین پایتخت مادها که از هگمتانه شروع شده را به تصویر بکشیم.
کاروانسرای تاریخی عباس آباد تایباد در راه ثبت جهانی قرار گرفت
عبدالرحیم تاج محمدی رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تایباد در شرق خراسان رضوی اظهار داشت: کاروانسرای تاریخی عباس آباد این شهرستان در لیست پیشنهادی برای ثبت جهانی کاروانسراهای ایرانی قرار گرفته است.
تاج محمدی اضافه کرد: این اثر که در ۲۵ کیلومتری جاده تایباد - تربت جام قرار دارد، یکی از با اهمیت ترین آثار تاریخی این شهرستان و مربوط به دوره تیموری و صفوی است که با شماره ۲ هزار و ۳۸۶ در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
وی افزود: کاروانسراهای تاریخی نمونه ای برجسته از معماری ایران قدیم به شمار می روند و نقش مهمی در زمان خود داشته اند.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تایباد اظهار داشت: بنای تاریخی رباط عباس آباد به علت قرار گرفتن در منطقه ای خاص، کمترین لطمه انسانی به آن وارد شده و از نکات برجسته آن ۲ حیاطی بودن آن و دارا بودن حوض انبار است و قرار گرفتن این بنای تاریخی در راه کشور افغانستان به ایران از طرف مرز دوغارون می تواند توریستهای داخلی و خارجی را به سمت خود جذب نماید.
وی اضافه کرد: همین طور از شروع سال جاری تا حالا هفت اثر تاریخی این شهرستان در لیست آثار تاریخی ملی ایران ثبت شده است.


پیکره خسرو پرویز ثبت ملی شد
امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان استان کرمانشاه از موافقت با ثبت ملی پیکره خسرو پرویز و چهار میراث منقول استان آگاهی داد و اظهار داشت: روز یکشنبه ۱۷ اسفند در جلسه شورای ملی ثبت آثار منقول کشور با ثبت ملی پنج اثر از مواریث منقول کرمانشاه موافقت شد.
وی اضافه کرد: پیکره خسروپرویز(کُلِ جوبِر)، تابوت سنگی دوران تاریخی، تابلو نقاشی شهادت امام حسین (ع) و حضرت علی اکبر(ع)، تابلو نقاشی امام حسین (ع) و زعفر جنی، تابلو نقاشی شمایل حضرت ابوالفضل (ع) در شط فرات همچون این موارد ثبت شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه با اشاره به اهمیت حفاظت و صیانت داشته های تاریخی با ارزش استان و انتقال آن به نسل های آینده، اشاره کرد: جمع آوری پرونده این داشته های فرهنگی به صورت مستمر در دستور کار کارشناسان این اداره کل قرار دارد و در جلسات ثبت ملی کشور ارائه خواهد شد.
سرقت نافرجام از موزه هفت تپه
عدنان غزنوی فرماندار شوش از سرقت نافرجام از موزه هفت تپه این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: خوشبختانه این سرقت با هوشیاری پرسنل نگهبان موزه، بی نتیجه ماند و هیچ یک از آثار تاریخی موزه به سرقت نرفت.
غزی اضافه کرد: این سرقت توسط افراد ناشناس ساعت ۴: ۴۵ دقیقه بامدادان امروز (یکشنبه) رخ داد.
وی افزود: این سرقت زنگ خطری بزرگ برای حفاظت از موزه هایی است که از توجه و امکانات کافی برخوردار نیستند.
فرمانر شوش اضافه کرد: بواسطه قوانین یگان حفاظت میراث فرهنگی، نگهبانان موزه ای امکان استفاده از سلاح را برای محافظت از موزه ندارند.
کاروانسرای تاریخی عباس آباد تایباد در راه ثبت جهانی قرار گرفت
عبدالرحیم تاج محمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تایباد در شرق خراسان رضوی اظهار داشت: کاروانسرای تاریخی عباس آباد این شهرستان در لیست پیشنهادی برای ثبت جهانی کاروانسراهای ایرانی قرار گرفته است.
تاج محمدی اضافه کرد: این اثر که در ۲۵ کیلومتری جاده تایباد - تربت جام قرار دارد، یکی از با اهمیت ترین آثار تاریخی این شهرستان و مربوط به دوره تیموری و صفوی است که با شماره ۲ هزار و ۳۸۶ در لیست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. کاروانسراهای تاریخی نمونه ای برجسته از معماری ایران قدیم به شمار می روند و نقش مهمی در زمان خود داشته اند.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تایباد اظهار داشت: بنای تاریخی رباط عباس آباد به علت قرار گرفتن در منطقه ای خاص، کمترین لطمه انسانی به آن وارد شده و از نکات برجسته آن ۲ حیاطی بودن آن و دارا بودن حوض انبار است و قرار گرفتن این بنای تاریخی در راه کشور افغانستان به ایران از طرف مرز دوغارون می تواند توریستهای داخلی و خارجی را به سمت خود جذب نماید.
وی اضافه کرد: همین طور از شروع سال جاری تا حالا هفت اثر تاریخی این شهرستان در لیست آثار تاریخی ملی ایران ثبت شده است.
مقدمات ثبت جهانی بلوار طاق بستان را فراهم می کنیم
مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، هنری و ورزشی شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: با برگزاری نمایشگاهی از ۹۹ اثر فاخر از بلوار طاق بستان در دفتر ملی یونسکو، مقدمات ثبت جهانی این بلوار زیبا را فراهم می نماییم.
عبدالمالکی اظهار داشت: به عقیده کارشناسان این بلوار ۳.۵ کیلومتری در دنیا بی نظیر است و ما هم با برگزاری جشنواره عکس «گلاریژان» بنا داشتیم قسمتی از زیبایی های بلوار طاق بستان را به تصویر بکشیم.
وی سال ۱۴۰۰ را سال توسعه فضاهای ورزش همگانی در شهر دانست و اظهار داشت: در بهار سال آینده در هر منطقه شهرداری یک پیست دوچرخه سواری ساخته و یا احیا می شود.
عبدالمالکی با اشاره به اینکه توسعه ورزش همگانی یکی از ضرورت ها برای کرمانشاه است، اضافه کرد: علاوه بر دوچرخه سواری در رشته های مانند بسکتبال، والیبال و سایر رشته های و با همکاری مسئولان مربوطه برنامه های زیادی را اجرائی می نماییم.
وی افزود: سازمان فرهنگی پس از ورود به حوزه کارآفرینی شهری و توانمندسازی افراد در مناطق حاشیه نشین شهر، فرهنگسرای دولت آباد را راه اندازی نمود و در سال آینده هم فرهنگسراهای کرناچی و حکمت آباد به بهره برداری می رسد تا علاوه بر توانمندسازی و درآمدزایی به بهبود رفتار مردم در حاشیه شهر کمک نماید.


دهکده گردشگری جزیره لارک ۷۰ درصد پیشرفت دارد
علی رضا نصری فرماندار قشم اظهار داشت: دهکده گردشگری جزیره لارک با اعتبار ۳۴۰ میلیارد ریال تا حالا ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
نصری اضافه کرد: طرح هادی، نصب مبلمان، جداره کشی، بازسازی باغ ها، کف سازی، نصب نمادهای مختلف، ایجاد پارک و رینگ گردشگری دور جزیره همچون طرح های در حال انجام می باشد.
وی افزود: ساخت سالن مسافری و سایبان این طرح گردشگری با اعتبار هشت میلیارد ریال توسط بنیاد علوی و با هدف افزایش سفرها به لارک و ارتقای حوزه اقتصادی مردم این جزیره ایجاد می شود. این قسمت از طرح عمرانی تا نیمه تابستان ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
وی اشاره کرد: ساخت واحدهای مسکونی در کنار دهکده گردشگری لارک نقش مهمی در رونق و اشتغال ساکنان این جزیره دارد.
نصری اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در تلاش است تا آخر دوره دولت دوازدهم، گردشگری و اقتصاد جوامع محلی را در جزیره های لارک و هنگام ارتقا دهد.
پرنده نگری؛ ظرفیت سربه مهر بوشهر
تنها ردپایی از گردشگران پرنده نگر در طبیعت بجای می ماند اما اگر بگوییم رونق این شاخه گردشگری برای استانی چون بوشهر توسعه اقتصاد خرد و روستایی ماندگار به بارمی آورد، سخن به اغراق نگفته ایم، اما حالا این ظرفیت بعنوان پرطرفدارترین شاخه اکو توریسم، همچون رازی سر به مهر مانده است.
اکنون و بعد از گذشت ۲ دهه از شناخت این شاخه اکوتوریسم در ایران، اگر نگوییم دیر شده است، زمان آنست تا با یادآوری داشته های بوشهر دراین زمینه، اهمیت بهره بردن از آنرا در اقتصاد گردشگری یادآوری شود.
محمد پاپری عضو کمیته ثبت پرندگان ایران می گوید: درآمدزایی پرنده نگری موجب می شود تا روستاییان خود برای حفاظت پرندگان و زیستگاه آنها پیش قدم شوند، برای اینکه منشا برکت فراوانی برای معاش آنها است.
پاپری اظهار داشت: هرچند پرنده نگری توریسمی فرادولتی است، به امکانات زیرساختی نیازی ندارد و علاقه مندان می توانند پای به این عرصه بگذارند اما دستگاه های دولتی نیز هر یک برای فراهم کردن این زمینه نقشی به عهده دارند که اگر به خوبی از پس آن برآیند رونق این شاخه گردشگری در بوشهر شروع می شود.
او که خود افسر محیط دار سوم حفاظت محیط زیست بوشهر است، باور دارد که سازمان محیط زیست استان بوشهر تنها لازم است حفاظت از پرندگان و زیستگاه آنها را به خوبی انجام دهد و مشارکت بیشتر مردم را دراین زمینه جذب نماید، در این صورت با فراهم آوردن شرایطی امن، شاهد گونه های بیشتر پرندگان و رفتارهای طبیعی بیشتری از آنها خواهیم بود.
ورود خودرو های غیربومی به شیراز از ۲۵ اسفند ۹۹ ممنوع است
عبدالرضا قاسم پور جانشین استاندار فارس در ستاد مقابله با کرونا اظهار داشت: برمبنای مصوبه این ستاد، ورود خودرو های با پلاک غیر بومی حتی هم استانی از ۲۵ اسفندماه به شیراز ممنوعست.
قاسم پور اضافه کرد: بطور کلی، سفر با خودرو شخصی به شیراز در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ ممنوعست تا از شیوع ویروس کرونا پیشگیری شود.
وی افزود: علاوه بر جلوگیری از ورود خودرو های متخلف به شیراز مبلغ ۵۰۰ هزار تومان برای آنها جریمه اعمال می شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد مقابله با کرونا در عین حال اظهار داشت: بر طبق دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا، سفر با قطار، هواپیما و تورهای گردشگری به شیراز به شرط اسکان در مراکز اقامتی مجاز مورد تایید میراث فرهنگی کشور و رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانعی ندارد.
وی ادامه داد: درهای مراکز گردشگری شیراز هم مقرر است در روزهای تعطیلات نوروزی ۱۴۰۰ با شرایطی خاص به روی بازدیدکنندگان باز باشد.


پذیرش مسافر در مهمانسراهای دولتی مازندران ممنوع شد
استانداری مازندران، پذیرش مسافر در مهمانسراهای بخش دولتی این استان در روزهای نوروز ۱۴۰۰ را بمنظور مقابله با همه گیری ویروس کرونا، ممنوع اعلام نمود.
استانداری مازندران طی بخشنامه ای به تمامی دستگاه های اجرائی استان ابلاغ نمود که باتوجه به محدودیت های ناشی از شیوع کرونا در کشور و همچون در مازندران و لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بمنظور ریشه کن کردن بیماری کووید ۱۹، واحدهای اقامتی دستگاه های دولتی استان در روزهای نوروز امسال، حق پذیرش مسافر را ندارند.
رقیه صفری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری مازندران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به وضعیت شکننده این استان در مقابل بیماری کووید-۱۹، اظهار داشت که در امتداد مقابله با همه گیری ویروس کرونا، واحدهای اقامتی در دستگاه های دولتی از پذیرش مسافر منع شدند.
صفری اشاره کرد: این بخشنامه تکلیفی حاکمیتی برای تمامی دستگاه های دولتی و مجموعه های اقامتی آنست و تا عادی شدن شرایط اجتماعی و ریشه کن شدن ویروس کرونا، همچنان ادامه خواهد داشت.
وی تصریح کرد که سفر به مازندران در روزهای نوروز امسال الزاماتی دارد که اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستوراالعمل مربوط به این امر را به بخش خصوص و واحدهای اقامتی استان اعلام نموده است.

منبع:

1399/12/22
21:03:24
0.0 / 5
1056
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس دونی