معرفی برگزیدگان بخش فرهنگ بنیان جشنواره اسباب بازی

معرفی برگزیدگان بخش فرهنگ بنیان جشنواره اسباب بازی

به گزارش لباس دونی اسباب بازی های فرهنگ بنیان در بخش ویژه ای از ششمین جشنواره ملی اسباب بازی مورد توجه قرار گرفت و بعد از بررسی آثار، برترین سرگرمی های این حوزه ارائه شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون هیات داوران بخش ویژه اسباب بازی های فرهنگ بنیان متشکل از هادی اسماعیلی و علی کاشفی پور بعد از بررسی آثار این حوزه چهار اثر را شایسته دریافت جایزه دانست.
بر طبق این گزارش جایزه رتبه اول بخش ویژه فرهنگ بنیان به بازی رومیزی «سفالگر» محصول مشترک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و شرکت هوپا به خاطر نگاه ویژه به بازسازی و بازآرایی بخشی از دست ساخته های تاریخی و ملی ایران در دوران باستان و اسلامی و نگاه نو به بازی های رومیزی در زمینه ای فرهنگی و هنری تعلق گرفت.
بر همین مبنا بازی رومیزی «ایران من» محصول گروه هزارتو هم به خاطر نگاه ویژه به مبحث گردشگری و مروری بر جاذبه های آن جایزه دوم را به دست آورد و رتبه سوم به صورت مشترک به بازی های «سوداگران راه ابریشم» از گروه هفت خوان برای نگاه فرهنگی و گرافیک ویژه بومی و «کاشی چین» به خاطر نگاه ویژه به جلوه های معماری ایرانی از مجموعه بازی دوست اختصاص یافت.
هیات داوران جایزه ویژه فرهنگ بنیان در ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، علاوه بر شاخصهای عمومی از قبیل: طراحی بصری، کیفیت تولید و رعایت نکات ایمنی، نکات دیگری همچون خاستگاه فرهنگی بازی و استفاده به جا و غیرتصنعی از عناصر بومی، ملی و دینی در طراحی بازی، طرح پیام ها و هنجارهای فرهنگی جامعه ایرانی اسلامی در جوهره بازی و پرهیز از ترویج پیام های مخالف، عرضه پیوست برای توضیح عناصر فرهنگی بازی و اجتناب از نسخه برداری یا اقتباس صرف را مورد توجه قرار داد.
همینطور نوآوری و ایجاد تمایز در جنبه های مختلف به خصوص داستان بازی و مأموریت آن، تکیه بر مهارت های فکری و شناختی و ظرفیت طراحی و تولید محصولات جانبی و مکمل فرهنگی و هنری از دیگر شاخصهای ارزیابی این اسباب بازی ها عنوان شده است.
ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۸ بهمن تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ به صورت مجازی در تارنمای irantoyfestival.ir برگزار می گردد.1399/12/03
23:17:49
0.0 / 5
1042
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس دونی