وزیر میراث فرهنگی تاكید كرد:

نگران سفرهای بی ضابطه نوروزی هستیم

نگران سفرهای بی ضابطه نوروزی هستیم

لباس دونی: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی در سفر های نوروزی، ضمن تاکید بر ممنوعیت برگزاری چادرهای مسافرتی در نوروزامسال، اشاره کرد: نگران سفرهای بی ضابطه هستیم


علی اصغر مونسان عصر شنبه در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره فجر صنایع دستی که در موزه ملی برگزار شد، اظهار داشت: در صورت مهار کرونا امکان برقراری مشروط سفرهای نوروزی وجود دارد، اما آنچه برای ما اهمیت دارد رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی از طرف مردم است.
وی در ادامه با اشاره به تورهای مسافرتی و اقامت در مراکز اقامتی مورد تایید وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: نگرانی ما از این دو گونه سفر نیست ما نگران سفرهای بی ضابطه هستیم که در آنها تجمع موجود دارد. بعنوان مثال در نوروز ۱۴۰۰ برگزاری چادر های مسافرتی و هر گونه کمپ و تجمع ممنوعست.
سیاست توزیع یکنواخت گردشگر
مونسان اظهار داشت: در نظر داریم در نوروز ۱۴۰۰ سیاست توزیع یکنواخت توریست را برنامه ریزی نماییم. در این راستا تلاش می نماییم از تجمع سفرها در استانها که قبل از این همیشه جمعیت زیادی را پذیرا بود، جلوگیری شود.
وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با اشاره به حضورش در کمیته امنیت اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا برایر سفرهای نوروزی اظهار داشت: نیاز به نشاط اجتماعی جامعه و کمک به فعالان حوزه گردشگری سبب شد مدلها و روش هایی برای سفر ایمن برای نوروز سال آینده را برنامه ریزی و تدوین نماییم.
نمی خواهیم فعالان حوزه گردشگری تجربه سخت نوروز ۹۹ رو تجربه کنند
مونسان اظهار داشت: فعالان حوزه گردشگری در سال ۹۹تجربه سختی را به خاطر لطمه های ناشی از کرونا مرور کردند بدین جهت نمی خواهیم در نوروز سال ۱۴۰۰ نیز لطمه های بیشتری به آنها زده شود.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابراز امیدواری کرد: سفرهایی با رعایت شیوه نامه های بهداشتی گردشگری کشور را رونق بخشد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه صنعت گردشگری و صنایع دستی شرایط بسیار بدی را در سال ۹۹ تجربه کردن اظهار داشت: اما همچنان شاهد می باشیم که این دو صنعت همچنان زنده و پویا هستند.
اعطای تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی دولت به فعالانه صنعت گردشگری
مونسان با اشاره به پنجمین جشنواره فجر و صنایع دستی اظهار داشت: در این جشنواره آخرین دستاوردهای این صنعت به نمایش درآمده است.
وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه همیشه قسمتی از صادرات صنایع دستی به صورت چمدانی و بوسیله توریستهای خارجی از کشور خارج می شد اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا به این بخش نیز لطمه بسیار جدی وارد کرد البته فروش الکترونیک صنایع دستی در داخل کشور به صفر نرسید اما آنرا کاهش داده است.

مونسان با اشاره به اعطای تسهیلات ۱۵۰ میلیارد تومانی دولت به فعالانه این صنعت اظهار داشت: این حمایت ها متناسب و کافی نبود اما می توانستیم بیش از این نیز به فعالان صنایع دستی تسهیلات اعطا شود اما شرایط که بانک ها برای اعطای این وام ها در نظر گرفته بود سخت بود و فعالانه صنایع دستی امکان ستاندن این وام را پیدا نکردند.
پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر در یک نگاه
پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر ۲۰ بهمن ماه سال جاری با حضور ۱۵۰ هنرمند و ۳۰۰ اثر در محل موزه ملی ایران شروع به کار کرد.
نمایش آخرین دستاوردهای صنایع دستی و هنرهای سنتی ایران، آشنایی با هنرمندان جوان و کشف استعدادهای نو در عرصه صنایع دستی، ایجاد فضایی برای مواجهه بی واسطه مخاطبان با آثار صنایع دستی و ارتباط با هنرمندان از اهداف برگزاری این جشنواره صنایع دستی فجربود.
پنجمین جشنواره صنایع دستی فجر که در محل موزه ملی ایران برگزاری شده بود، با معرفی و تقدیر از برگزیدگان پایان یافت.منبع:

1399/12/02
20:29:15
0.0 / 5
974
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس دونی