سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا:

محدودیت های تردد به مناطق زرد تعمیم داده شد

محدودیت های تردد به مناطق زرد تعمیم داده شد

به گزارش لباس دونی سخنگوی ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا درباره محدودیت های کرونایی اظهار داشت: به علت محافظت از دستاوردهای بزرگی که در کنترل بیماری کرونا به دست آمده است، محدودیت های تردد که در کنترل بیماری موثر بوده از مناطق نارنجی به زرد تعمیم داده شد.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، علیرضا رییسی روز دوشنبه در حاشیه مراسم گرامیداشت ۲۵ سال فعالیت پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم در جمع خبرنگاران اضافه کرد: برای مناطق زرد به خصوص استان های مسافر پذیر و خصوصاً سه استان شمالی قوانین منع تردد قائل شدیم.
وی درباره منع تردد شبانه گفت: منع تردد شبانه هم در تمام شهرها صرف نظر از اینکه چه رنگی داشته باشند، اجرا می شود. به عبارتی محدودیت تردد از ۹ شب تا ۳ بامداد اجرا می شود، این منع تردد در تمام شهرها برقرار است.

۱۸ شهر نارنجی داریم
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: باتوجه به وضعیتی که هم اکنون در کشور داریم، ۱۸ شهر نارنجی هستند و هیچ شهر قرمزی نداریم. از این تعداد ۱۵ شهر مربوط به مازندران و سه شهر هم به استان گیلان اختصاص دارد. بقیه استانها شهر نارنجی ندارند.
رییسی افزود: تعداد شهرهای زرد حدود ۱۲۴ شهر و ۳۰۶ شهر هم آبی هستند.
وی اضافه کرد: همیشه تاکید گردیده است که مردم آبی را بعنوان وضعیت عادی در نظر نگیرند و در این مناطق نباید تصور کنند که کرونا از بین رفته است.

برگزاری جشنواره فیلم فجر با ۳۰ درصد ظرفیت
وی درباره جشنواره فیلم فجر امسال نیز اظهار داشت: با توجه به این که بسیاری از شهرها به وضعیت زرد و آبی تبدیل شدند، تصمیم گرفته شد این جشنواره با ۳۰ درصد ظرفیت و با فاصله گذاری مناسب و کنترل کد ملی افراد اجرا شود.
رییسی با تاکید بر اینکه سلامت افراد برای ما مهم می باشد، اضافه کرد: این وضعیت به صورت منظم رصد می شود و چنانچه پروتکل ها رعایت نشود، در هر مرحله باشد، فیلم فجر تعطیل خواهد شد.
وی افزود: مسئولان فیلم فجر قول دادند که پروتکل های بهداشتی به دقت رعایت می شود و فروش بلیت فیلم ها هم به صورت اینترنتی است.
سی ونهمین جشنواره فیلم فجر از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ۹۹ همزمان با چهل ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران انجام می شود.منبع:

1399/11/13
15:41:33
0.0 / 5
1007
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی