مونسان:

پشتیبانی از كسب وكارهای كوچك به مدلول تقسیم عدالت در كشور است

پشتیبانی از كسب وكارهای كوچك به مدلول تقسیم عدالت در كشور است

به گزارش لباس دونی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ضرورت پشتیبانی از کسب وکارهای کوچک اظهار داشت: پشتیبانی از این کسب وکارها به مدلول تقسیم عدالت در کشور است.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی اصغر مونسان روز دوشنبه در نشست تشریح برنامه های اولین جشنواره بین المللی صنایع دستی (اصفهان ۱۴۰۰) در کاخ موزه نیاوران، با اشاره به نیاز کشور به ایجاد شغل اظهار داشت: شاید این گله به نظام برنامه ریزی کشور وجود داشته باشد که تمرکز اصلی کشور بر کسب و کارهای بزرگ است و توجه جدی به کسب و کارهای کوچک نشده است.
وی با اعلان اینکه در دوره هایی به کسب و کارهای کوچک توجه شد اما ایراد و انحراف هایی وجود داشت و آنها نتوانستند موفق شوند اظهار داشت: نباید به سبب آن تجربه، دیگر بر کسب و کارهای کوچک تمرکز نکرد.
مونسان با اشاره به نیاز هر کشوری به کسب و کارهای کوچک و پروژه های بزرگ اقتصادی اظهار داشت: درآمد ناشی از کسب و کارهای کوچک وارد سفره مردم می شود. و پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک تقسیم عدالت در کشور است.
وی با اشاره به درآمدهای نفتی دولت اظهار داشت: این درآمدها به هر میزان که باشد مستقیم در اختیار دولت قرار می گیرد و هزینه ساخت جاده و دیگر کارهای عمرانی می شود. اما درآمدهای ناشی از مشاغل کوچک مستقیم به مردم می رسد و در سفره آنها قرار می گیرد.
صنایع دستی با وجود لطمه های سال قبل همچنان زنده است

مونسان در مورد مقایسه ها درباب پروژه های بزرگ نفتی و مشاغل کوچک، اظهار داشت: این مقایسه ها نادرست است. برای ایجاد شغل در صنایع بزرگ به میلیاردها تومان نیاز است اما برای ایجاد شغل کوچک بعنوان مثال در حوزه صنایع دستی به ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان نیاز است.
وقوع سیل، مشکلات اقتصادی، شهادت سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اوکراینی و شیوع ویروس کرونا در جهان و ایران ضربه سختی به سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور زد؛ با این وجود، در بازدیدها متوجه شدم همچنان کسب و کارهای مربوط به این سه حوزه زنده است.
وی کمک و حمایت های دولت در این عرصه را کم عنوان نمود و اضافه کرد: این مشاغل همچنان با وجود شرایط سخت به فعالیت شان ادامه می دهند.
وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد: بمنظور پشتیبانی از صنایع دستی ۹۹ رشته که فراموش شده بودن را احیا کردیم. همین طور در این راستا طرح تجاری سازی، برندسازی مخاطب شناسی و انتخاب بازار جدید فروش را در اولویت دیگر کارهای مان قرار دادیم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کمک به پژوهشگاه هنرهای صنایع دستی برای کاربردی کردن دستگاه های بافت پارچه را یکی دیگر از فعالیت ها برای کمک به احیای صنایع دستی عنوان نمود و اظهار داشت: امروز دیگر فله فروشی در صنایع دستی نداریم.
مونسان با اشاره به رتبه خوب ایران درباب عرضه صنایع دستی اظهار داشت: ما نیز همچون چین سعی کردیم صنایع دستی مان را برای فروش و عرضه بهتر در بازار کاربردی نماییم.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی صنایع دستی در اردیبهشت سال ۱۴۰۰گفت: این جشنواره می تواند به عمق نفوذ جمهوری اسلامی به ورای مرزهایش منجر شود و نشان دست خلاق، از بزرگترین و با اهمیت ترین نشانه های بین المللی در حوزه صنایع دستی می شود.
مقرر است اولین جشنواره بین المللی صنایع دستی در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به میزبانی اصفهان برگزار شودمنبع:

1399/11/06
14:38:40
0.0 / 5
1087
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس دونی