اعلام تعداد آثار رسیده به بخش روایت قلم جشنواره فیلم مقاومت

اعلام تعداد آثار رسیده به بخش روایت قلم جشنواره فیلم مقاومت

به گزارش لباس دونی تعداد آثار رسیده به بخش «روایت قلم» شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت» اعلام گردید.به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از ستاد اطلاع رسانی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت»، مبحث فیلمنامه، یکی از بخش های مهم جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت» است که در دوره های قبلی با محوریت فیلمنامه های حوزه دفاع مقدس و انقلاب، تحت عنوان «قلم طلایی» برگزار می شد.

با گسترده شدن مفهوم مقاومت و جهت دهی جشنواره به سمت موضوعات منطقه ای و همزمان با بین المللی شدن شانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت»، بخش «روایت قلم» در چهار شاخه اصلی «انقلاب»، «دفاع مقدس»، «مقاومت و منطقه» و «بیداری اسلامی» در جشنواره طراحی شده است.

در این بخش نویسندگان فیلمنامه‎ های «کوتاه»، «بلند» و «اقتباسی» از سراسر جهان می توانند به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی، آثار خویش را که از سال ۱۳۹۵ به بعد به نگارش درآمده و در جشنواره دوره قبل حضور نداشته اند، بدون محدودیت در تعداد، شرکت دهند.

تاکنون ۱۵۱ فیلمنامه از کشورهای مختلف مانند ایتالیا، فرانسه، انگلستان، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و ۳۷۸ فیلمنامه هم از داخل کشور به دبیرخانه رسیده است که در این بین فیلمنامه سینمایی و فیلمنامه فیلم کوتاه بیشترین سهم را دارند.

آخرین فرصت ارسال فیلمنامه به بخش «روایت قلم» شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم «مقاومت»، سی ام مهرماه است که با عنایت به زمان باقیمانده، پیشبینی می شود، تعداد فیلمنامه های دریافتی افزایش یابد.

فیلمنامه هایی مجاز به شرکت در این بخش جشنواره هستند که بر مبنای آنها فیلمی ساخته نشده باشد.


1399/07/15
12:02:45
5.0 / 5
1393
تگهای خبر: جشنواره , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس دونی