همگام با دولت تدبیر و امید؛

افزایش تاسیسات گردشگری از 9 به بیش از 11 هزار

افزایش تاسیسات گردشگری از 9 به بیش از 11 هزار

لباس دونی: معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی با اشاره به اینكه از شروع به كار دولت دوازدهم تعداد هتل ها از یك هزارو 98 هتل به هزارو 330، افزایش یافته است، از افزایش تعداد تاسیسات گردشگری از9 هزار 611 به 11 هزار و 791 مورد در این دولت( تدبیر و امید) آگاهی داد.ولی تیموری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، با تشریح دستاوردها، اقدامات و مجموع فعالیت ها یانجام گرفته در حزوه صنعت گردشگری همگام با دولت دوازدهم( تدبیر و امید)، گفت: تعداد تخت اتاق های اقامتی ها نیز از ۲۷۹ هزارو ۱۱۸ عدد ۴۷۱ هزارو ۱۰۳ عدد شد، یعنی ۶۹درصد افزایش داشته است.

رفع تردید توریستهای خارجی در سفربه ایرانمعاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی همین طور یکی ازمشکلات اصلی گردشگری را ترسیم تصویرغیر واقعی از جمهوری اسلامی ایران از طرف بعضی از کشورها اعلام نمود و اضافه کرد: این چالش بزرگی برای ما بود اما افزایش تعداد گردشگران از چهار میلیون به هشت میلیون در چند سال اخیر نشان رفع این چالش داشته است.

گردشگری اولویت دولت

تیموری در ادامه سخنان خود با اشاره به پیگیری های فراوان برای اختصاص اعتبارات برای حوزه گردشگری، اشاره کرد: اعتبارات کل وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مجموع کمتر از اعتبارات، دیگر وزارتخانه ها و نیاز است که باتوجه به گستردگی فعالیت این حوزه بودجه مناسب و بیشتر برای آن در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به وقوع برخی اتفاقات همچون بحران شیوع کرونا، آنرا ضربه بزرگی به صعت گردشگری ایران و جهان دانست و اظهار داشت: این بحران در تاریخ گردشگری جهان بی سابقه بوده است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اضافه کرد: سعی کردیم تمام اتفاقات رصد و نتایج را به مراجع مسئول اعلام نماییم.

به گفته وی، در این راستا بمنظور کمک به مشاغلی که از کرونا لطمه دیدند ۱۴ رسته شغلی برای تمهداتی همچون امهال وام و مالیات تعیین شد که گردشگری و صنایع دستی نیز جز آنها بودند.

تیموری افزود: در بخش دیگر کمک های دولت وام با سود ۱۲ درصد در اختیار صاحبان این مشاغل قرار گرفت.

پرداخت ۱۷۰میلیارد تومان وام کرونا به صنعت گردشگری

معاون گردشگری، وزارت میراث فرهنگی با بیان این که این وام، کارگشا برای صاحبان مشاغل گردشگری نبود، اظهار داشت: تابحال فعالان این حوزه درخواست ۶۰۰ میلیارد تومان وام داشتند که تنها ۱۷۰ میلیارد آن محقق شده است.

تیموری همین طور با بیان این که استمرار شرایط شیوع ویروس کرونا همچنان برای صاحبان مشاغل گردشگری لطمه فروان به همراه دارد، اظهار داشت: دولت در نظر دارد بسته کاملا ویژه برای کمک به مشاغل گردشگری در نظر بگیرد که بزودی جزئیات آن اعلام می شود.

وی اظهار داشت: واقعیت این است که صنایع گردشگری تحمل بیش از ۸ ماه رکود و تعطیلی را ندارند و باید برای پویایی و استمرار گردشگری فکری کرد.

تاکید بر رعایت شیونامه های بهداشتی موجود در گردشگریتیموری تصریح کرد: شیونامه های بهداشتی موجود در گردشگری و سفرها مد نظر مورد تایید کامل وزارت بهداشت است و هر تور مسافرتی که انجام می گیرد مورد نظارت کامل ناظران وزارت میراث فرهنگی و گردشگری انجام می گیرد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی با تاکید براینکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مشاغلی دارند که در رابطه با حوزه گردشگری ست، اظهار داشت: دولت درآمدی از گردشگری داخلی نمی برد باید خود مردم به این جمعیت بیش از یک میلیونی با گردشگری هایی که با رعایت شیوه نامه بهداشتی انجام می شود، کمک کنند.منبع:

1399/06/12
08:36:29
5.0 / 5
1679
تگهای خبر: سفر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس دونی